021-7356

5 تکنیک عکاسی با نور طبیعی که قبل از استفاده از فلاش باید یاد بگیرید

4 سال پیش - زمان مطالعه : 4 دقیقه

5 تکنیک عکاسی با نور طبیعی که قبل از استفاده از فلاش باید یاد بگیرید

1- یک نقطه‌ی سایه پیدا کنید

این تکنیک استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره خیلی ساده است و احتمالا همه از آن استفاده می‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوژه را از نور مستقیم سخت و ناخوشایند دور کنیم و آن را به سایه منتقل کنیم. پس از اینکه این کار را انجام دادید، او را رو به یک منبع نور قرار دهید تا یک نور نرم و خوشایند روی پوست او بیافتد.

استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره

فقط با انجام این کار ساده از تغییری که در تصاویر خودتان مشاهده می‌کنید شگفت‌زده خواهید شد. اکنون فقط کافی است حالت پیشفرض Visual Flow Modern Soft Light را روی تصویر اعمال کنید. این تکنیک تا به حال یکی از ساده‌ترین و متداول‌ترین تکنیک‌ها برای استفاده از نور طبیعی در عکاسی پرتره است. دلیل آن هم این است که می‌توانید نور طبیعی را همه جا پیدا کنید.

آموزش عکاسی پرتره

عکس خام در مقابل عکسی که تنظیمات پیشفرض Visual Flow Modern Soft Light روی آن اعمال شده است.

2- تصحیح نورپردازی سایه

تمامی سایه‌ها با هم برابر نیستند. اکنون که سوژه در یک نقطه‌ی خوب ایستاده است او را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید یک درخشش موی(Hair Light) طبیعی را در پشت صحنه ببینید. سپس سوژه را در مقابل یک پس زمینه تاریک‌تر قرار دهید تا بتوانید زیبایی Hair Light طبیعی را مشاهده کنید.

نور طبیعی برای عکاسی پرتره

سایه در مقابل سایه با درخشش موی طبیعی

با همین کار ساده می‌توانید فقط با نور طبیعی یک عکس پرتره با سه منبع نور بگیرید.

آموزش عکاسی پرتره

[relatedpost post=”128179″]

3- دیفیوز کردن نور سخت

در مواقعی که یک نور سخت و شدید وارد صحنه‌ی عکاسی شما می‌شود، با استفاده از Scrim(پارچه ریز بافت) یا پنل دیفیوزر موجود در کیت رفلکتور خودتان نور ورودی را دیفیوز کنید. Scrim و رفلکتور بهترین ابزار شما برای عکاسی با استفاده از نور طبیعی خواهد بود.

استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره

شما می‌توانید با استفاده از نرم کننده نور سخت خورشید را به یک نور اصلی بزرگ تبدیل کنید

عکاسی پرتره با نور طبیعی

نور سخت در مقابل نور دیفیوز شده با نرم کننده

تنها تفاوت موجود بین دو عکس بالا استفاده از نرم کننده است. در عکس بعدی تصویر ویرایش شده با تنظیمات پیشفرض V-Flow را مشاهده می‌کنید.

عکاسی پرتره

فایل Raw در مقابل تنظیمات پیشفرض Visual Flow Modern Soft Light

4- استفاده از دیفیوزر برای اصلاح رنگ و بازتاب

نور در عکاسی پرتره

مراقب رفلکتورهای طبیعی باشید. در صورتی که در فضاهای باز عکاسی می‌کنید احتمالا اشیاء زیادی در اطراف شما قرار دارند که به شکل طبیعی نور را بازتاب می‌دهند. برخی اوقات اما ممکن است رنگ شی یا دیوار خیلی گرم باشد و به همین خاطر روی رنگ نور بازتاب شده هم تاثیر بگذارد.

[relatedpost post=”105820″]

استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره

برای جلوگیری از این موضوع از رفلکتور سفید استفاده می‌کنیم و آن را در مقابل دیوار قرار می‌دهیم تا این منبع نور گرم را خنثی کنیم.

استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره

عکس خام در مقابل تنظیمات پیشفرض Pastel، Soft Light و Dark Mode

5- همیشه نیاز نیست پوست را در معرض نور قرار دهید

همیشه نیاز نیست یک عکس روشن و با نوردهی مناسب برای پوست بگیرید. برخی اوقات می‌توانید بسته به هایلایت‌ها تصویر را نوردهی کنید و از سایه‌ها برای جلب توجه بیننده به فرم و فیگور سوژه استفاده کنید.

نور در عکاسی پرتره

تصویر خودتان را به شکل تاریک‌تری نوردهی کنید، از هایلایت‌ها برای خلق تصاویر ضدنور جذاب استفاده کنید و از بازی کردن با نور نترسید.

نور طبیعی در پرتره

در صورتی که از این آموزش در مورد استفاده از نور طبیعی برای عکاسی پرتره لذت بردید و دوست دارید آموزش‌های بیشتری شبیه به این مورد ببینید از طریق بخش نظرات همین مطلب این موضوع را با ما در ارتباط بگذارید. همچنین در صورتی که به یادگیری عکاسی علاقه‌مند هستید، حتما مطالب قبلی ما را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.