دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • تجهیزات صدا

  • لوازم جانبی

  • لوازم جانبی موبایل

  • محصولات دست دوم

  • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

نحوه ایجاد پرتره بارانی در نور روز

تکنیک و ترفند
نحوه ایجاد پرتره بارانی در نور روز

وقتی در در بیرون از خانه قرار دارید و یک روز آفتابی است، کارهای زیادی دوست دارید انجام دهید، مانند دراز کشیدن زیر آفتاب و کتاب خواندن، یا اگر عاشق عکاسی باشید، احتمالاً به دنبال سوژه‌ای خواهید بود که در نور آفتاب بهترین جلوه را دارد. آخرین چیزی که احتمالاً به آن در یک روز آفتابی فکر خواهید کرد، عکاسی پرتره بارانی است، اما با یک شیلنگ، آفتاب و چند لوازم جانبی دیگر، این کار در نور آفتاب امکان پذیر است.

چه چیزی احتیاج دارید؟ دوربین، لنز با زاویه دید باز(واید)، فلاش اکسترنال، تریگر فلاش بی سیم و پایه نورپردازی را فراهم کنید، سپس با چند نفر از دوستان و یک شیلنگ آبیاری باغ بیرون بروید و شروع به عکسبرداری کنید. به همین سادگی! (البته ممکن است بخواهید کت ضد آب خود را نیز به همراه داشته باشید!)

[relatedpost post=”61257″]

یک فضای بیرونی مسطح پیدا کنید و مدل خود را چند قدم جلوتر از خود قرار دهید. فلاش را پشت سر آن قرار داده و آن را آماده کنید. آب را باز کرده و از دستیار خود بخواهید انگشت خودش را در انتهای شیلنگ قرار دهد و آب را به سمت جلوی مدل و رو به روی دوربین بپاشد.

نور فلاش از طریق قطره‌های آب پخش می‌شود و آن‌ها را روشن می کند و تقریباً شبیه دانه های برف خواهد بود. بوکه زیبا از قطره‌های باران در سراسر تصویر وجود دارد و یک نور لبه‌دار در اطراف مدل شما به وجود می‌آید. بیایید نگاهی به مراحل انجام شده بیاندازیم…

چگونه یک پرتره بارانی ثبت کنیم

پرتره بارانی

فضای صاف و باز

تمام آنچه که واقعاً به آن نیاز دارید فضای خالی بیرون است که ساکت و آرام باشد و در جایی که بتوانید شیلنگ خود را به جایی وصل کنید. برای بیشتر مردم، باغ یک گزینه عالی است. شاید بتوانید این کار را در پارک انجام دهید، اما برای استفاده از یک شیلنگ در آنجا مجوز لازم دارید.

پرتره بارانی

کاهش ارتفاع دوربین

دوربین را روی سه پایه سوار کنید و آن را چند قدم دورتر از جایی که قصد دارید از مدل خود عکس بگیرید، قرار دهید. از لنزهای زاویه دید عریض برای تحریف دید صحنه استفاده کنید، ما از Nikon AF-S 14-24mm f / 2.8G ED استفاده می‌کنیم، اما هر لنز پرایم یا زوم با فاصله کانونی 24 میلی متر این کار را انجام می‌دهد. با پایین آمدن به سطح زمین، این تاثیر دراماتیک را برجسته کنید، و باعث می شود قطرات بیشتری در بالای سر مدل وجود داشته باشد.

پرتره بارانی

علامت شما

Live View را درگیر کرده و مدل خود را به سمت ایستادن چند قدم دورتر، در یک سوم سمت راست کادر هدایت کنید. اطمینان حاصل کنید که فضای زیادی در اطراف برای گرفتن قطرات در کادر وجود دارد. فوکوس دستی را تنظیم کنید، بزرگنمایی کنید و فوکوس خود را تا جایی که مدل واضح شود تنظیم کنید، سپس یک علامت روی زمین در زیر پای آنها قرار دهید.

پرتره بارانی

فلاش ساده

فوکوس شما قفل شده است و مدل شما دقیقاً روی علامت شما است. تریگر بی سیم را به فلاش وصل کنید، آن را بر روی یک پایه قرار دهید و  در پشت مدل قرار دهید، به سمت دوربین نشانه بگیرید. اگر فلاش در برابر آب مقاوم نیست، یک کیسه فریزر را روی آن قرار دهید تا خیس نشود.

پرتره بارانی

از نهایت قدرت استفاده کنید

با یک تریگر بی سیم دیگر روی کفشک دوربین خود، فلاش را در حداکثر قدرت روشن کنید. به دستیار خود بگویید که شروع به آب پاشی کند و شما شروع به عکاسی کنید، تنظیمات روی 1/200 ثانیه، f/8 و ISO 100 برای شروع خوب است. این دیافراگم به شما عمق میدان زیاد و سرعت شاتر حداکثر سرعت سینک فلاش است. ISO 100 خیلی حساس نیست، این باعث می‌شود آسمان در تصویر نهایی تیره بماند.

پرتره بارانی

از لوازم جانبی استفاده کنید

برای غلبه بر خورشید، به یک فلاش با تمام توان نیاز دارید. اگر نور روز هنوز خیلی روشن است، فلاش دیگری اضافه کنید یا یک فلاش استودیویی را که قدرت بیشتری دارد، اجاره کنید. اجاره یک روزه در مقایسه با خرید خود فلاش نسبتاً ارزان است. مدل ما از چتر برای خشک ماندن استفاده کرده است و همچنین به عنوان یک لوازم صحنه عکاسی کار می‌کند.

به همین راحتی می‌توانید پرتره های بارانی فوق‌العاده‌ای را در نور آفتاب خلق کنید.

 

 

نویسنده : محمد خزائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *