مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

همراه با عکاسان بزرگ

امروزه عکاسان می‌توانند نکات بسیاری را از عکاسان معروف که قبل از ما راه خود را انتخاب کردند، یاد بگیرند. اکثر این عکاسان، فوت کرده‌اند، اما برخی از آنها هنوز هم تصاویر زیبایی ثبت می‌کنند. در این مقاله با Brassai و Robert Capa آشنا خواهیم شد.

 

شناخت و دیدن آثار این عکاسان بزرگ برای علاقمندان به عکاسی می‌تواند بسیار جالب باشد و حتما نکات زیادی می‌توان از آن‌ها آموخت. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم هر هفته در مجله نورنگار به معرفی عکاسان معروف بپردازیم. برای شناخت این عکاسان با ما همراه باشید. (بخش چهارم)

 

Brassai

مجموع بازدید : 956 زمان مطالعه : 5
همراه با عکاسان بزرگ

Brassai که نام واقعی او، Gyula Halasz است (تعجبی ندارد که برای خود نام مستعار انتخاب کرده است)، عکاسی بود که به تصاویری که در خیابان‌های پاریس ثبت کرده یود ،مشهور بود. او از افراد مشهور عکاسی نمی‌کرد و برخلاف بسیاری از عکاسان معروف دیگر، مشهور یا ثروتمند نبود. اما، عکاسی خیابانی او، که بیانگر افراد معمولی بود، او را به مرور زمان، به شهرت رساند.

 

 

گالری عکس‌های او را مشاهده کنید.

 

 

اگر به عکاسی خیابانی علاقه داربد بخوانید: چه کارهایی را نباید در عکاسی شهری انجام داد؟

 

نکاتی که می‌توانید از Brassai یاد بگیرید:

 

من معمولا از عکاسان می‌شونم که از عکاسی لذت می‌برند اما پول کافی برای مسافرت به نقاط زیبا و عالی را ندارند. Brassai در مجارستان زاده شده است اما اکثر زندگی خود را در پاریس به سر می‌برد. او برای عکاسی یا گرفتن پرتره از افراد مشهور، در سراسر دنیا سفر نمی‌کرد. او کارش را در یک شهر انجام میداد و تصاویر بسیار زیبایی از مردم معمولی می‌گرفت.

 

برای عکاسی بهانه نگیرید!

 

Robert Capa

 

 

Robert Capa برای تصاویری که در زمان جنگ می‌گرفت مشهور است. او خستگی ناپذیر کار می‌کرد تا پنج جنگ مختلف را پوشش دهد، از جمله جنگ جهانی دوم. Capa به همراه Cartier-Benson یکی از بنیان گذاران Magnum Photos بود.

 

نه تنها Capa عکاس فوق العاده ای بود، بلکه یک تاجر بسیار موفق نیز بود. نام واقعی او Endre Friedman است. او با یکی از همکاران خود، تصمیم به مشارکت گرفتند که در این مشارکت، Capa عکس می‌گرفت و کارهای اتاق تاریک را انجام می‌داد و شریک او، بخش بازاریابی و فروش را به عهده داشت و عکس‌ها نیز به نام Robert Capa ثبت می‌شد.

 

 

آنها متوجه شدند که اگر تصاویر را با نام ساختگی Robert Capa و تعریف یک داستان ساختگی از اینکه او مردی بسیار ثروتمند بود، به روزنامه بفروشند، درآمد بسیار بیشتری کسب خواهند کرد.

 

کلاهبرداری؟ احتمالا.

این روش جواب داد؟ صد درصد.

 

می‌توانید تصاویر Capa را در اینجا مشاهده کنید.

 

 

نکاتی که می‌توانید از عکاس معروف، Robert Capa یاد بگیرید:

 

Capa بارها و بارها گفته است، “اگر عکسی به اندازه کافی خوب نیست، هنوز کار دارید.” این جمله بسیار قابل توجه بود زیرا او یک عکاس دوئل بود! او به جای اینکه از فاصله ای مناسب و امن عکاسی کند، با سربازها به سنگر می‌رفت و عکاسی می‌کرد و به همین خاطر، مشهور بود.‌

 

پس به موضوع نزدیک شوید، تصاویر بهتری خواهید گرفت!

 

عکاس مورد علاقه شما چه کسی است؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در مقالات بعدی به معرفی او بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.