021-7356

دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • صدابرداری

 • لوازم جانبی

 • محصولات دست دوم

نکاتی درباره عکسبرداری عروسی با پهپاد یا کواد کوپتر

تکنیک و ترفند
نکاتی درباره عکسبرداری عروسی با پهپاد یا کواد کوپتر

پهپاد ها با محدودیت ها و الزامات منحصر به فردی ارائه می شوند. و همان طور که می دانید، با توجه به این سبک از عکاسی، باید بدانید که نباید خطا کنید و یک عکسبرداری یکنواخت داشته باشید، مثلا فکر کنید که سوژه شما یک سلبریتی یا حتی موقعیتی خاص می باشدکه سبک و تنظیمات خود را می طلبد.

عکاسی عروسی با پهپاد

عکاسی عروسی با پهپاد

مهم نیست که چقدر در عکاسی عروسی تجربه دارید، برای اینکه یک خلبان پهپاد باشید باید یک مدرک معتبر داشته باشید. برخی از زوج ها ممکن است با یک آماتور در این زمینه مشکلی نداشته باشند. اما ما این کار را توصیه نمی کنیم چون یک ریسک است و نتیجه کار تضمین شده نیست. پس سعی کنید برای اعتبار کارتان، حتماً مجوز دریافت کنید. چرا که حین کار اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. همچنین به شما فرصت های کاری بیشتری می دهد تا به عنوان یک عکاس عروسی با پهپاد کار کنید.

قوانین مربوط به عکاسی با پهپاد ها در هر کشور متفاوت است. در انگلستان ، برای هر پروژه تجاری که شامل عکسبرداری با پهپاد باشد، به بیمه احتیاج دارید. شما همچنین به مجوز CAA نیاز دارید. علاوه بر آن پهپاد ها نباید بیش از 122 متر پرواز کنند. اینها فقط چند مورد از قوانینی است که باید برای عکس گرفتن در عروسی با هواپیماهای بدون سرنشین در نظر داشته باشید و ملزم به رعایت آن ها هستید.

 • بیمه پهپاد دریافت کنید!

عکاسی عروسی با پهپاد

عکاسی عروسی با پهپاد، به دلیل حوادث ناگواری که در طول سالها اتفاق افتاده است، شهرت خوبی ندارد. نمونه های وحشتناک بسیاری از عکسبرداری با پهپاد وجود دارد که مثلا به طور تصادفی به مهمانان عروسی آسیب رسانده است. پس بدانید که بدون بیمه ، شما قادر به جبران خسارت احتمالی نخواهید بود.

[relatedpost post=”108772″]

مهم نیست که در کجا زندگی می کنید ، اما حتما از یک بیمه مناسب برای عکسبرداری با پهپاد استفاده کنید. امیدواریم نیازی به استفاده از آن نباشد ، اما در صورت بروز اتفاقات ناخواسته به کارتان می آید.

 • از Google Earth برای ایده های عکاسی عروسی با پهپاد استفاده کنید!

عکاسی عروسی با پهپاد

اگر هرگز این تجربه را برای عروسی نداشته اید، Google Earth یا Google Maps ممکن است به کارتان بیاید. بجای تلاش های بیهوده و تجربه کردن در محل، از این طریق دقیقاً می فهمید برای گرفتن عکس های با پهپاد چه چیزی لازم دارید. با استفاده از ابزار دید پرنده نیز می توانید برنامه ریزی عکسبرداری هوایی را انجام داده یا حتی به دنبال جالب ترین زوایا باشید.

عکسبرداری از زاویه دید موردعلاقه خود را فراموش نکنید. می توانید بعداً این موارد را با سایر عکاسان به اشتراک بگذارید تا همه در طول مراسم بتوانید عکاسی یکنواخت و بدون اشکال داشته باشید.

 • حتما تمرین کنید تا در مراسم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید!

عکاسی عروسی با پهپاد

تمرینات عروسی بسیار متداول است. این تمرینات پیش از مراسم اصلی می توانند فرصتی مناسب برای تهیه یک برنامه عکاسی عروسی با پهپاد باشند.

در صورت امکان ، از زوج بخواهید که اجازه دهند در طول تمرین حتی برای چند ساعت هم که شده حضور داشته باشید. لازم نیست حتما با پهپاد عکس بگیرید ، اما داشتن چند نمونه کمک می کند.

همچنین شما می توانید این نمونه های عکس عروسی با پهپاد خود را با زوج به اشتراک بگذارید تا از سبک و برنامه خود، ایده ای در اختیارشان بگذارید. این یک فرصت مناسب برای همکاری با مشتریان و ایده های جدید عکاسی با پهپاد است و تجربه خوبی خواهد شد.

 • از فضای خود بیشتر استفاده کنید

عکاسی عروسی با پهپاد

یکی از مهمترین مواردی که باید در هنگام عکاسی با پهپاد به خاطر داشته باشید، موانعی است که ممکن است سر راهتان باشد. مثلا درختان ، ساختمانهای بلند و هر چیز دیگری که می تواند مزاحمتان باشد. بهترین مکان ها را برای ثبت عکس پیدا کنید تا مزاحم مهمانان نباشید.

ارتفاع نیز عامل مهمی است. پهپاد شما تا چه حد می تواند ارتفاع بگیرد قبل از اینکه مکان عروسی محو و غیر واضح شود؟  تا چه حد می تواند به زمین نزدیک شود بدون اینکه حواس میهمانان پرت شود؟ حتما قبل از مراسم در این مورد با مشتریان خود صحبت کنید تا هم شما و هم آن ها احساس راحتی داشته باشند.

 • با دیگر عکاسان صحبت کنید!

عکاسی عروسی با پهپاد

عکاسان دیگری نیز هستند که ممکن است در مراسم حضور داشته باشند، بهتر است با آنها نیز مشورت کنید و از برنامه هایشان مطلع شوید. اگر از قبل برنامه ریزی نکنید ، ممکن است سر راه یکدیگر قرار بگیرید یا حتی عکس های اشتباه بگیرید.

این پروسه، خیلی هم پیچیده نیست. به سادگی می توانید از آنها در مورد برنامه هایشان سؤال کنید و به آنها بگویید که شما کچا قرار می گیرید. در صورت امکان ، می توانید با آنها همکاری کنید تا نتایج نهایی شما مکمل یکدیگر باشد.

[relatedpost post=”106574″]

 • قبل و بعد از رسیدن میهمانان ، عکسهای پهپادی را بگیرید.

عکاسی عروسی با پهپاد

این یک مرحله اختیاری است ، اما می تواند در گرفتن عکس های عروسی پهپادی بسیار خلاقانه به شما کمک کند. به کمک زاویه ای از بالا ، از مکان های عروسی قبل و بعد از رسیدن مهمانان عکس بگیرید. تفاوت یک مکان خالی و شلوغ می تواند بر عشق و گرمای عروسی تأکید کند.

برای تأکید بیشتر بر این ، عکس ها را در کنار هم قرار دهید تا آنها به یک عکس تبدیل شوند. به این حالت Diptych گفته می شود. Diptych یک روش عالی برای استفاده بهتر از نتایج و افزودن احساسات بیشتر به تصاویر ساده است.

 • خیلی به میهمانان نزدیک نشوید!

عکاسی عروسی با پهپاد

پهپاد ها بسیار پر سر و صدا هستند. با توجه به تمام حوادثی که ایجاد شده است، تجهیزات خوبی برای عکسبرداری از نزدیک نیستند. برای در امان ماندن از این اتفاقات، هنگام استفاده از پهپاد برای عکاسی عروسی خیلی به مهمانان یا عروس و داماد نزدیک نشوید. علاوه بر آن هرچه دورتر باشید، میهمانان کمتر حواس پرتی خواهند شد. این امر باعث می شود که گرفتن عکس های صریح نیز راحت تر شود.

البته فاصله نیز نقش مهمی در عکاسی عروسی با پهپاد، بازی می کند. هر چه دورتر بروید ، جزئیات کمتری را قادر خواهید بود ثبت کنید. پس حالت میانه را در نظر بگیرید که در عین این که سر وصدای زیادی ایجاد نمی کنید، بهترین عکس ها را نیز ثبت نمائید.

 • هیچ گاه داخل فضای بسته، پهپاد استفاده نکنید!

عکاسی عروسی با پهپاد

برخی از ساختمان ها فضای کافی برای عکسبرداری با پهپاد را دارند. اما توصیه ما این است که هر چقدر فضای زیادی در داخل وجود داشته باشد ، با یک پهپاد برای عروسی عکاسی نکنید. چون خطرناک است ، هم چنین سر و صدا ممکن است ناراحتی زیادی ایجاد کند. قبل از آن که میهمانان وارد ساختمان شوند، می توانید با پهپاد عکاسی کنید اما وقتی وارد شدند سعی کنید عکاسی با پهپاد را حذف کنید تا مزاحمتی برای میهمانان ایجاد نکنید و از طرفی حادثه ای اتفاق نیافتد.

همچنین می توانید برای گرفتن عکس های هوایی خیره کننده، بالاتر هم بروید. می توانید از این نتایج در کولاژها یا diptychs استفاده کنید تا روایت جذاب تری درباره عروسی بگویید.

 • روی نوردهی تمرکز کنید.

عکاسی عروسی با پهپاد

اگر لباس عروس سفید است (که بیشتر اوقات نیز همین گونه است) ، به نوردهی توجه کنید. حتما آن را با لباس عروس چک کنید تا به بهترین شکل به نظر برسد، ، در غیر این صورت نوردهی لباس عروس زیاد شده ،و کل عکاسی با پهپاد شما زیر سوال می رود.

هر شی یا سوژه روشن دیگری که در آن اطراف هست را در نظر داشته باشید، به خصوص اگر هوا آفتابی باشد. به عنوان مثال ، اگر در ساحل عکسبرداری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که بازتاب آب نوردهی بیش از حد نداشته باشد.

[relatedpost post=”86827″]

 • کلمات را به کمک میهمانان خود بیان کنید!

این یک ایده جالب است که فقط با یک پهپاد قابل اجرا است. این که مستقیماً از بالای سر میهمانان عکسبرداری کنید. از آنها بخواهید که با استفاده از بدن خود اشکال یا حرکاتی ایجاد کنند و شما سعی کنید آن ها را ثبت کنید.

برای مثال، در اینجا چند ایده آورده شده است:

کلمه عشق یا عروسی را هجی کنید. هر چه کلمه یا عبارت کوتاه تر باشد ، بهتر است، یا به کمک میهمانان شکل قلب ایجاد کنید در این حالت عروس و داماد می توانند درست در مرکز قلب باشند. یا اینکه مثلا عروس با چرخش خود، یک فرم دایره ای به لباسش بدهد و هم زمان دسته گل خود را به بالا پرتاب کند، و شما این صحنه را از بالا ثبت کنید.

 • از چند پهپاد استفاده کنید.

عکاسی عروسی با پهپاد

بسیاری از خلبانان پهپاد ها چنان حرفه ای  هستند که می توانند از چندین پهپاد برای عکاسی استفاده کنند.

به این ترتیب ، می توانید لحظات بیشتری از عروسی را ثبت کنید، و اگر زاویه خاصی جواب نداد، حداقل می توانید از همان لحظه چند عکس دیگر نیز داشته باشید. برای این کار به یک دستیار نیاز دارید. براساس آنچه عکاسان پهپادهای عروسی درباره پهپادهای متعدد گفته اند ، این احتمالاً یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

 • لحظه های مهم را ضبط کنید تا عکس های خود را احساسی کنید.

عکاسی عروسی با پهپاد

عکسبرداری با پهپاد زمانی دلچسب تر می شود که در طول آن یک داستان از عروس و داماد، روایت شود. در این سبک عکسبرداری سعی کنید بیشتر روی جنبه عاطفی تمرکز کنید، تا عکس هایتان دلچسب تر شود.

برای این کار از زوایای مختلف عکسبرداری کنید. شما مجاز به عکسبرداری با پهپاد از مناظر جوی هستید، اما اجازه ندهید که این موضوع سوژه اصلی شما باشد. بالاتر و پایین بروید تا عکس هایتان متنوع و جالب باشد.

و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که لحظه های مهم را از دست ندهید، برای مثال:

وقتی میهمانان می رسند و به هم سلام می کنند، وقتی عروس راه می رود،  زمانی که عروس و داماد با هم عهد می کنند و دیگران به آن ها گوش می سپارند،  اولین رقص عروس و داماد، بازی بچه ها حین مراسم و بعد مراسم و … .

همه این لحظات به طور جمعی داستانی عاطفی در مورد عروسی را بازگو می کنند و نتیجه جذابی خواهد داد.

 • عکس های هوایی خلاقانه بعد از عروسی بگیرید.

عکاسی عروسی با پهپاد

اگر پس از مراسم هنوز وقت دارید می توانید از عروس و داماد به تنهایی یک سری عکس ویژه بگیرید. به جایی زیبا و ایمن بروید و عکس های بی نظیری بگیرید. از آنجا که در این شرایط دیگر میهمانان حضور ندارند، لازم نیست نگران حواس پرتی های حضار و  سر و صدای پهپاد باشید. این یک فرصت مناسب برای ثبت عکس های خلاقانه از عروس و داماد است. در اینجا چند ایده معرفی می شود، مثلا:

عروس و داماد در یک زمین چمن در کنار یکدیگر دراز بکشند و برای جلوه ای سورئال مستقیماً از آنها از بالا عکس بگیرید.

یا اگر نزدیک ساحل عکس برداری می کنید، شکلی را در ماسه بکشید. این می تواند تاریخ عروسی یا نقل قول عاشقانه ای باشد. هم چنین این زوج می توانند در کنار کلمات دراز بکشند و دقیقاً از بالای سر آنها عکس بگیرید. اگر در مکانی هستید که محدودیت ارتفاع ندارید، می توانید با پهپاد خود به ارتفاعات بروید و عکس برداری کنید. پل ها ، تپه ها و قایق ها برای عکاسی خیره کننده با پهپاد عالی هستند.

[relatedpost post=”74564″]

نتیجه

عکاسی عروسی با پهپاد با الزامات منحصر به فردی ارائه می شود و شما باید به عنوان عکاس هم از لحاظ عاطفی و هم از نظر فنی آماده شوید. هم چنین فراموش نکنید که مجوز پهپاد را بگیرید ، یک برنامه عکاسی منسجم تهیه کنید و بعد عاطفی عروسی را رآس کارتان قرار دهید. این سه مورد به شما کمک می کند تا عکس های عروسی با پهپاد فراموش نشدنی ای را ثبت کنید.

2 دیدگاه

 • امیر گفت:

  سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون
  من آتلیه دارم براتون پیام میزارم میخواستم بدونم که چه کوادی از نظر قیمت مناسب برای عروسی و فیلمبرداری این مجالس هست؟
  حقیقت امر اینکه بنده قیمت کوادکوپترهای سایماآرسی رو بررسی کردم و مناسب بود اما نمیدونم کوادها اون کیفیتی رو که باید دارند یا خیر! لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • نورنگار - آ.ف گفت:

   سلام اون مدل رو ما کار نکردیم اما مدل های DJI بسیار پر فروش هستن در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *