مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمی / آموزشاخبارچاپ / تعمیرراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

آشنایی با عکاسان بزرگ

امروزه عکاسان می‌توانند نکات بسیاری را از عکاسان معروف که قبل از ما راه خود را انتخاب کردند، یاد بگیرند. اکثر این عکاسان، فوت کرده‌اند، اما برخی از آنها هنوز هم تصاویر زیبایی ثبت می‌کنند. در این مقاله با Jay Maisel و Jerry Uelsman آشنا خواهیم شد.

 

شناخت و دیدن آثار این عکاسان بزرگ برای علاقمندان به عکاسی می‌تواند بسیار جالب باشد و حتما نکات زیادی می‌توان از آن‌ها آموخت. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم هر هفته در مجله نورنگار به معرفی عکاسان معروف بپردازیم. برای شناخت این عکاسان با ما همراه باشید. (بخش پنجم)

 

Jay Maisel

مجموع بازدید : 643 زمان مطالعه : 5
آشنایی با عکاسان بزرگ

Jerry Uelsman یکی از مشهورترین عکاسان با شیوه‌های مدرن است. رویکرد او در عکاسی، به دلیل عدم وجود تنظیمات نور پیچیده و ابزار پیشرفته، بسیار ساده است. در واقع، او دوست دارد با یک لنز عکاسی کند و شهر را به دنبال نور و فرم‌های جالب، جستجو کند.

 

 

شاید بهترین راه برای یادگیری از Jay maisel، عضویت در آموزش Kelby باشد. آنها دو دوره آموزشی ویدیویی دارند که در آنها، Jay Maisel در شهر قدم می‌زند و به همراه Scott Kelby عکاسی می‌کند. تماشای یک استاد در حال کار، حقیقتا شگفت انگیز است. شما می‌توانید نمونه کارهای Jay Maisel را در گالری زیر مشاهده کنید.

 

 

نکاتی که می‌توانید از Jay Maisel یاد بگیرید:

 

ابزار را کنار بگذارید و به رنگ، فرم و نور توجه کنید. وقتی روز خود را آغاز می‌کنید، به دنبال چیزهای کوچکی بگردید که بتوانید در آنها حس هنری پیدا کنید.

 

عکاسی فقط درمورد چیزهایی نیست که به سادگی مشاهده می‌کنید.

 

Jerry Uelsman

 

Jerry Uelsman

 

Jerry Uelsman با استفاده از چندین عکس و ایجاد یک تصویر ترکیبی امپرسیونیست و سورئال، شیوه جدیدی را در عکاسی ثبت کرده است. او در سال 1934 دیده به جهان گشود و سالها از فیلم استفاده می‌کرد و آثار خود را با استفاده از دوربین‌های آنالوگ تهیه می‌کرد. کارهای او، قالبا به دلیل توانایی‌های او در استفاده از اتاق تاریک مشهور شد.

 

Jerry Uelsman

 

تنها چند عکاس دیگر بودند که می‌توانستند با مهارت بالا، با استفاده از عکس‌های بسیار، آثار ترکیبی خلق کنند. با اینکه Uelsman امروز زنده است، او هیچگاه از دوربین‌های دیجیتالی استفاده نکرده است. طبق گفته او، “من برای انقلاب دیجیتالی فعلی در صنعت عکاسی، احساس دلسوزی می‌کنم.

 

قابلیت‌های بصری کامپیوترها بسیار حرفه‌ای هستند. اما، احساس می‌کنم روند خلاقیت من، ذاتا به کیمیای اتاق تاریک وابسته است.” شما می‌توانید آثار Uelsman خارق‌العاده او را در گالری زیر مشاهده کنید.

 

 

نکاتی که میتوانید از Jerry Uelsman یاد بگیرید:

 

نگذارید “انجمن عکاسان” شما را قانع کنند که گرفتن تصاویر سورئال مشکل دارد یا درست نیست.

 

عکاسی یک هنر است و شما می‌توانید حس خود را به هر گونه که دوست دارید ابراز کنید.

 

عکاس مورد علاقه شما چه کسی است؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در مقالات بعدی به معرفی او بپردازیم.

 

یک پاسخ به “آشنایی با عکاسان بزرگ”

  1. رحمانی گفت:

    برزگترین عکاسان را هم معرفی فرمائید چون واقعا ما عکاسان حرفه ای خیلی خوبی داریم که گمنام مانده اند و می ماند
    لطفا عکاسان ایرانی که در تاریخ ایران تاثیر گذار بودند را هم معرفی فرمائید . برخی البته بعنوان یک عکاس در ایران مطرح می شود ولی حتی یک عکس خوب هم ندارد یا حتی عکسی ارائه نداده اند.
    حتی می توانید بهرتین جشنواره های عکاسی را هم معرفی بشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.