021-7356

چطور عکاس تبلیغاتی موفقی شویم؟

5 سال پیش - زمان مطالعه : 4 دقیقه

چطور عکاس تبلیغاتی موفقی شویم؟

عکاسی تبلیغاتی چیست ؟

هنگامی که به یک آگهی تبلیغاتی نگاه می‌کنید اولین چیزی که می‌بینید چه چیزی است؟ آیا نوشته‌های تبلیغ است؟ به احتمال زیاد خیر. اکثر مردم اولین چیزی که در یک آگهی تبلیغاتی می‌بینند عکس‌های آن آگهی است. اغلب اوقات نیز همین تصاویر هستند که باعث می‌شوند مشتری نوشته‌های آگهی را بخواند. سوال اینجایست که عکاسی تبلیغاتی چیست ؟ عکاسی تبلیغاتی، عکس گرفتن از محصولات و یا سرویس‌های یک شرکت می‌باشد. این عکس‌ها علاوه بر اینکه باید خیلی جذاب و با کیفیت باشند، باید بیننده را هم به خودشان جذب کنند.

عکاس تبلیغاتییک عکس علاوه بر اینکه باید مشتری را به یک تبلیغات جلب کند بلکه باید باعث شود مشتری محصول و یا سرویس موردنظر را هم خریداری کند. چندین روش برای عکاسی از یک محصول و یا سرویس برای آگهی تبلیغاتی وجود دارد. یک عکاس تبلیغاتی می‌تواند هنگام استفاده از یک محصول از آن عکاسی کند و یا در مقابل یک پس زمینه خالی این کار را انجام دهد. برای افزایش جذابیت و جلب توجه مشتری می‌توانید از محصولات در شرایط و یا محیط غیرعادی هم عکاسی کنید.

عکاسی از خدمات و سرویس‌ها ممکن است کمی سخت‌تر باشد اما شدنی است. برای مثال می‌توانید از زندگی بدون این محصول عکاسی کنید و یا از افراد حرفه‌ای استفاده کنید که در استفاده از سرویس مذکور حرفه‌ای هستند. عکس های تبلیغاتی معمولا در تبلیغات چاپی استفاده می‌شوند ولی در فضای آنلاین، روی بیلبوردها و حتی تبلیغات تلویزیونی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

[relatedpost post=”93819″]

مراحل انجام عکاسی تبلیغاتی چیست ؟

یک عکاس تبلیغاتی برای اینکه نحوه عکاسی از یک محصول یا سرویس را تشخیص دهد در ابتدا باید بداند به چه نوع عکس‌هایی نیاز دارد و هدف از عکاسی تبلیغاتی چیست ؟ برای این کار باید قبل از شروع عکاسی باید با مشتریان خودتان جلسه‌ای برگزار کنید. در طول این جلسه مشتری باید به صورت واضح به عکاس بگوید چه نوع عکس‌هایی نیاز دارد و قصد دارد چه پیامی را با تبلیغات منتقل کند. پس از اینکه متوجه شدید مشتری چه چیزهایی نیاز دارد، می‌توانید برای عکس گرفتن آماده شوید.

عکس تبلیغاتیاین مرحله شامل گرفتن محصول و تمام لوازم مرتبط با آن می‌باشد. عکاس تبلیغاتی باید مکان عکاسی را هم مشخص کند. بسته به نوع عکاسی و همچنین نوع محصول عکس‌ها ممکن است در فضای آزاد و یا داخل استودیو گرفته شوند. همچنین برای عکاسی تبلیغاتی می‌توانید از مدل هم استفاده کنید. برای مثال می‌توانید درحالی که محصول را در دست دارند و یا از آن استفاده می‌کنند از آن‌ها عکاسی کنید.

عکاسی تبلیغاتی

پس از اینکه همه چیز آماده بود، عکاس تبلیغاتی چندین عکس می‌گیرد. در واقع اینکه یک عکاس حرفه‌ای طی یک جلسه عکاسی چندصد و یا حتی چند هزار عکس بگیرد موضوع عجیبی نیست. اما فقط چند عدد از این عکس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا خیلی از این عکس‌ها نقص‌های مختلفی دارند.

[relatedpost post=”104175″]

رتوش عکس تبلیغاتییکی از شرح وظایف عکاس‌های تبلیغاتی رتوش عکس می‌باشد. برای مثال برخی عکس‌ها باید کراپ شوند و یا رنگ آن‌ها اصلاح شود. همچنین می‌توانید در این مرحله از عکاسی تبلیغاتی از افکت‌های دیگری هم استفاده کنید. برای مثال هنگام عکاسی از یک آبمیوه با طعم سیب می‌توانید با نرم‌افزارهای ویرایش عکس یک سیب هم داخل عکس قرار دهید. به این صورت علاوه بر اینکه تصویر از لحاظ بصری خیلی زیباتر خواهد بود بلکه مزه سیب تازه را هم به کاربر القاء می‌کند.

عکس تبلیغاتی

تحصیلات موردنیاز برای عکاسی تبلیغاتی چیست ؟

عکاسی تبلیغاتی خیلی رقابتی است و در صورتی که به این شاخه علاقه‌مند هستید باید به صورت رسمی آموزش ببینید. برای مثال داشتن مدرک عکاسی تبلیغاتی از یک آموزشگاه معتبر یکی از بهترین راه‌ها برای شروع حرفه عکاسی تبلیغاتی است. با کسب چنین مدرکی شما مهارت‌ها و تجربه خودتان را افزایش می‌دهد و می‌توانید نسبت به رقبا یک گام جلوتر باشید.

2 دیدگاه

  • مریم گفت:

    چگونه وارد هنر عکاسی تبلیغاتی شویم و درآمد کسب کنیم؟

    • محمد خزائی گفت:

      بهترین روش برای ورود به عکاسی تبلیغاتی شرکت در کلاس‌های این دوره است. برای مشاوره بیشتر با شماره 021-7356 داخلی 105 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

عکس نوزاد خوابیده زیبا
جذاب ترین عکس های نوزاد و کودک
4 ماه پیش - زمان مطالعه : 13 دقیقه
چگونه حجم عکس را کم کنیم
كم كردن حجم عکس آنلاین
5 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
DPI چیست؟
DPI چیست؟
5 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
Engagement photography
عکاسی اسپرت
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
نرم‌‌افزار ویرایش عکس IOS
برترین نرم‌ افزارهای ویرایش عکس IOS
9 ماه پیش - زمان مطالعه : 6 دقیقه