مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

عکاسی از رنگ‌ها در فصل پاییز

پاییز فصل بسیار خوبی برای عکاسی است. این فصل رویایی موقعیت‌های عکاسی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از مه صبح‌گاهی، نورهای جذاب و رنگ‌های متفاوت پاییزی عکاسی کنید. برای اینکه بتوانید بهترین عکس‌های ممکن را در این فصل زیبا بگیرید، با ما همراه باشید تا برخی نکات پایه‌ی این سبک عکاسی را با هم بررسی کنیم.

مجموع بازدید : 6296 زمان مطالعه : 5
عکاسی از رنگ‌ها در فصل پاییز

عکاسی از رنگ های پاییزی یکی از اولین اولویت‌های هر عکاس طبیعت و منظره است و به همین خاطر فصل پاییز، فصل مورد علاقه‌ی این دسته از عکاسان شناخته می‌شود.

1- یک سوژه خوب پیدا کنید

اولین چیزی که برای آموزش عکاسی از رنگ های پاییزی باید در نظر داشته باشید این است که قصد دارید از چه سوژه‌ای عکاسی کنید. در فصل پاییز شما سوژه‌های متفاوتی مثل منظره‌های جذاب، درخت‌ها، برگ‌ها، آب و… را در اختیار دارید. این سوژه‌ها به خاطر اینکه ظاهر واقعی پاییز را نشان می‌دهند کاملا برای عکاسی مناسب هستند. بهترین زمان هم برای عکاسی از برگ‌ها زمانی است که رنگ آن‌ها شروع به تغییر می‌کند.

عکاسی از رنگ های پاییز

سوژه‌های دیگری که می‌توانید در فصل پاییز از آن‌ها عکاسی کنید، عبارتند از ساختمان‌ها، پیاده رو ها یا پل هایی که در مقابل یک منظره رنگی قرار گرفته‌اند و…. ترکیب این سوژه‌ها با رنگ‌های پاییز به شما کمک می‌کند به زیبایی این فصل را به تصویر بکشید.

2- نور

خودتان را فقط محدود به عکاسی در روزهای روشن و آفتابی نکنید. روزهای ابری نیز برای عکاسی مناسب هستند و به خاطر نرمی نور کمک می‌کنند رنگ‌ها را به صورت کاملا یکدست و با کنتراست کمتری ثبت کنید. در روزهای ابری رودخانه‌ها برای عکاسی کاملا مناسب هستند بخصوص هنگامی که با رنگ های گرم پاییزی ادغام شوند.

عکاسی از رنگ های پاییز

3- مکان عکسبرداری

مهم‌ترین موضوع برای عکاسی از رنگ های پاییز مکان عکسبردای است. شما می‌توانید از چندین مکان مختلف برای عکاسی استفاده کنید و حداقل دو روز را برای این کار اختصاص دهید. با یک بررسی مختصر و رایزنی با افرادی که زیاد به مسافرت می روند می توانید مکان های نابی را در استان خود یا سایر استان ها برای عکاسی پاییزی انتخاب کنید.

خطوط راهنما

4- با لنزهای واید عکاسی کنید

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای عکاسی از رنگ‌های پاییز استفاده کنید، عکاسی از یک منظره نسبتا واید است. برای مثال می‌توانید در حالی از درخت‌ها عکاسی کنید که در پس زمینه عکس خودتان یک منظره رنگی دارید. این روش باعث می‌شود عکس‌های شما از لحاظ بصری خیلی جذاب‌تر از وقتی باشد که از یک ساختمان یا درخت تنها عکاسی کنید. این کار کمک می‌کند شما بتوانید به بیننده بگویید در چه زمانی از سال عکاسی کرده‌اید.

عکاسی از رنگ ها در پائیز

5- تاکید بر الگوهای رنگی

یکی دیگر از تکنیک‌هایی که برای عکاسی از رنگ های پاییز می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، این است که رنگ‌ها را به صورت مجزا و بصورت الگویی از رنگ ها ثبت کنید. طیف‌های زیبای رنگ قرمز، زرد، قهوه‌ای و نارنجی می‌توانند ظاهر بسیار زیبایی به عکس شما بدهند. به دنبال الگوهای مختلفی داخل برگ‌ها بگردید. این الگوها می‌توانند یک رنگ خاص باشند و یا ترکیبی از رنگ‌های مکمل. با گرفتن لنز خودتان به سمت قسمت مشخصی از جنگل و یا یک دسته برگ زیبا می‌توانید نظم و تاثیرگذاری را به عکس‌های خودتان اضافه کنید و به این شکل عکس‌هایی بگیرید که از لحاظ بصری خیلی زیبا هستند.

عکاسی در پائیز

6- از نور پس زمینه استفاده کنید

یکی از تکنیک‌های خیلی خوبی که می‌توانید برای عکاسی از پاییز استفاده کنید این است که به صورت مستقیم رو به آفتاب عکاسی کنید( با رعایت احتیاط های لازم). عکاسی رو به نور می‌تواند باعث خلق عکس‌های خیلی زیبایی شود. این کار باعث می‌شود که برگ‌ها درخشان‌تر به نظر برسند و رنگ‌های آن‌ها نیز به شکل خیلی زیباتری منعکس شود. البته باید مراقب بازتاب نور داخل لنز باشید. قرار دادن خورشید پشت یک درخت می‌تواند این مشکل را تا حدودی برطرف نماید.

رنگ‌ها در عکاسی

7- استفاده از زاویه عمود بر جهت نور

از دیگر تکنیک‌هایی که باعث خلق عکس‌های خیلی زیبای پاییزی می‌شود، می‌توان به عکاسی با زاویه عمود بر جهت نور اشاره کرد. برای استفاده از این تکنیک باید به گونه‌ای بایستید که خورشید در سمت چپ یا راست شما قرار داشته باشد. همچنین ترکیب رنگ‌های زرد و نارنجی با آبی آسمان نیز می‎تواند باعث خلق عکس‌های خیلی زیبایی شود.

عکاسی در پائیز

8- پائین را نگاه کنید

عکاسی پائیزی

هنگامی که رنگ‌های زیبای پاییزی را می‌بینید، ممکن است رنگ‌های زیبایی که زیر پای شما قرار دارد را نبینید. در صورتی که درخت‌ها بدون شاخ و برگ بودند نا امید نشوید. شما باز هم می‌توانید رنگ‌های پاییزی را روی زمین ثبت کنید. این عکس‌ها را می‌توانید در اواخر پاییز و درحالی که برگ درخت‌ها افتاده‌اند ثبت کنید. بسته به نوع درخت‌هایی که در منطقه وجود دارد حتی رنگ این برگ‌ها نیز می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد و به همین خاطر می‌توانید عکس‌های خیلی زیبایی بگیرید.

9- مه صبح‌گاهی

آموزش عکاسی در پائیز

در زمان عکاسی از رنگ های پاییز استفاده از مه را فراموش نکنید. استفاده از این شرایط رویایی می‌تواند با تغییر جو و رمزآلود کردن عکس باعث ایجاد یک حس متفاوت در بیننده شود. شما می‌توانید از مه صبح‌گاهی در اطراف یک دریاچه و یا یک جنگل مه‌آلود عکاسی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.