021-7356

لنز‌های تیلت‌شیفت جدید کانن معرفی شدند

لنز‌های تیلت‌شیفت جدید کانن معرفی شدند

لنز‌های تیلت شیفت که تا همین چند سال پیش بیشتر برای عکاسی معماری و شهری مورد استفاده قرار می‌گرفتند، با فیلتر‌های دیجیتالی که در نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ عرضه می‌شوند، کاربرد محدودتری پیدا کردند. اما کانن با معرفی لنز‌های تیلت‌شیفت جدیدش نشان داد که به بازار هدف جدید این لنز‌ها بی‌اعتنا نیست. عکاسی پرتره با لنز‌های تیلت‌شیفت، شاخه‌ای از عکاسی‌ است که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. از این رو لنز‌های تیلت‌شیفت جدید کانن دیگر تنها برای کنترل پرسپکتیو و عمق میدان در عکس‌های مناظر و معماری استفاده نمی‌شوند و شما می‌توانید از این لنز‌ها با فواصل کانونی 50mm، 90mm، و 135mm برای مقاصد دیگر نیز بهره‌مند شوید.

لنز‌های جدید Canon TS-E 50mm f/2.8L Macro، TS-E 90mm f/2.8L Macro و TS-E 135mm f/4L Macro هر سه علاوه بر اینکه از سری لنز‌های تیلت‌شیفت هستند، دارای قابلیت عکس‌برداری از نزدیک یا ماکرو نیز می‌باشند و به دلیل استفاده از عدسی‌های پیشرفته UD و Molded Aspherical در ساختار آن‌ها، کیفیتی فوق‌العاده بالاتر از نسل قبلی این لنز‌ها دارند.

علاوه بر این، کانن در لنز‌های تیلت‌شیفت جدید خودش از پوشش ضد انعکاس SubWaveLength Structure Coating (SWC) روی لنز‌های TS-E 50mm f/2.8L  و  TS-E 135mm f/4Lو پوشش  Air-Sphere Coating (ASC)روی لنز‌های TS-E 50mm f/2.8L  و  TS-E 90mm f/2.8Lاستفاده کرده است. پوشش SWC تابش نور محیط روی عدسی‌های این لنزها را به حداقل رسانده و احتمال ایجاد فلر روی تصاویر را کاهش می‌دهد. پوشش ASC  نیز تکنولوژی جدیدی در زمینه پوشش‌های ضد بازتاب در لنز‌های کانن است که خصوصاً روی نورهای پراکنده‌ای که به صورت اتفاقی وارد لنز می‌شوند مؤثر است و استفاده از آن موجب افزایش کنتراست و غلظت رنگ‌های تصویر می‌شود.از جمله تفاوت‌های این لنز‌ها نسبت به نسخه‌های قبلی آن‌ها می‌توان به پیچ بزرگ‌تر تیلت‌شیفت و قفل حرکتی روی بدنه اشاره کرد که کار با لنز را ساده‌تر می‌کند. همچنین یک دکمه آزاد‌سازی قفل یا Lock-Release و یک مکانیسم قفل در حالت تیلت هم روی این لنز‌ها طراحی شده که می‌تواند لنز را در موقعیت تیلت صفر قفل کند. این طراحی جدید از حرکت‌های تیلت ناخواسته جلوگیری کرده و عکس‌برداری با آن‌ها را دقیق‌تر می‌کند.

قرار است هر سه لنز Canon TS-E 50mm f/2.8L Macro، TS-E 90mm f/2.8L Macro و TS-E 135mm f/4L Macro در ماه نوامبر وارد بازار شوند و قیمت تخمینی آن‌ها نیز حدود 2200 دلار خواهد بود. البته همان‌طور که خود وب‌سایت سازنده هم اعلام کرده است این قیمت تخمینی است و ممکن است در کشورهای مختلف و توسط فروشندگان مختلف متفاوت باشد. قطعاً به محض معرفی و عرضه این محصولات در بازارهای جهانی می‌توانید آن‌ها را از وب‌سایت نورنگار تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.