021-7356

شبکه‌های اجتماعی چگونه به عکاسان کمک می‌کند؟

6 سال پیش - زمان مطالعه : 14 دقیقه

شبکه‌های اجتماعی چگونه به عکاسان کمک می‌کند؟

ممکن است شما جز آن دسته از افراد باشید که زیاد با این موضوع ارتباط برقرار نکنید، اما شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام ، از قدرتمندترین ابزار برای به نمایش گذاشتن آثار، ایجاد یک شبکه ارتباطی با مشتریان و کسب مشتریان جدید است.

اما با رقابت حاضر برای جلب توجه، که شبکه‌های مختلف را اشباع کرده است، می‌توانید با اشتباه به راحتی فقط وقت خود را به صورت آنلاین تلف کرده‌باشید.

 

در مقاله‌ای در مورد اینکه عکاسان چگونه می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی بهره ببرند صحبت کرده‌بودیم، اکنون می‌خواهیم در مورد بهبود حساب کاربریتان و چگونگی استفاده بهتر از اینستاگرام صحبت کنیم.

 

چشم اندازه شبکه‌های اجتماعی

 

برای سال‌ها، FLickr  شبکه اجتماعی محبوب عکاسان و فعالان هنرهای بصری برای بهبود کسب و کارشان بود، منبعی الهام بخش و فوق العاده. به جز 1 ترابایت فضای رایگان، یکی از قدرت‌های قابل توجه Flickr این بود که، حس گروه پشتیبانی را از انجمن‌های عکاسی گرفته بود و فضایی گالری مانند به داشت که در آن، تصاویر در مرکز توجه قرار داشتند.

 

قابلیت آپلود نمونه‌کار با کیفیت حداکثر، Flickr  را به پلتفرمی ایده‌آل برای مقایسه عملکرد دوربین‌ها تبدیل کرده بود. به علاوه، به ما اجازه می‌داد تا نمونه‌کارهای محبوب خود را با مشتریان احتمالی، دوستان و خانواده به اشتراک بگذاریم.

 

Deviant Art  نیز یک پلتفرم مشابه FLickr بود، اما بیشتر مناسب کسانی بود که به طراحی گرافیکی، تصویر سازی و روتوش علاقه‌مند بودند.

 

رفته رفته به اشتراک گذاشتن عکاسی به عنوان یک مهارت و اشتیاق، به سمت امکانات کلوپ مانند که با ارتباطی چند سویه همراه باشد مایل شد. امروزه، یکی از بزرگترین تفاوت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مشهور این است که، به لطف هشتگ‌ها و فیسبوک، پیدا کردن گروه‌های موردنظر بسیار آسان‌تر است. مشکل از آنجا اغاز می‌شود که این امر برای رهمه به یک میزان آسان است به همین دلیل، انجمن‌هایی که پیدا می‌کنیم، معمولا به حدی بزرگ هستند که پیدا کردن روابط ارزشمند، را به امری دشوار تبدیل می‌کند.

 

افزایش فالوور

 

برای بسیاری از عکاسان که از مدتها پیش در حال توسعه آثار خود هستند، فرم فعلی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند خسته کننده، بی‌فایده و دلسردکننده باشد.

 

جایی که قبلا می‌توانستید یک تصویر را در یک انجمن یا گروه Flickr به اشتراک بگذارید و از گروهی از همکاران که با کارهای آنان آشنا بودید، بازخورد سازنده دریافت می‌کردید، امروزه، آپلود تصاویر در شبکه‌های مانند توییتر و اینستاگرام، مانند پرتاب کردن سکه در یک اقیانوس است.

 

دریافت بازخورد سازنده برای کارها و دیده شدن آنها توسط افرادی که به نظرشان احترام می‌گذارید، امری بسیار دشوار است. برای بسیاری از عکاسان، این تجربه اصلا خوشایند نیست.

 

شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند 500px  که هنگام تحلیل رفتن Flickr مشهور شدند، به دلیل شرایط خدمات مشکوک که حقوق تصاویر عکاسان را تهدید می‌کرد، باعث احتیاط بسیاری از عکاسان شدند. به این دلیل و بسیاری دلایل دیگر، بکارگیری شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک عکاس، می‌تواند امری بسیار چالش‌ برانگیز باشد.

 

با در نظر داشتن چشم‌انداز فعلی شبکه‌های اجتماعی، رفتن به گروه‌های بسته شده در فیسبوک  یا  Flickr، امر موفقیت آمیزی نخواهد بود.

 

اما، می‌توانید دنیای فرصت‌های فراتر از میدان‌های دیجیتال را جستجو کنید، دنیایی که در آن، افراد زیادی که حتی به عکاسی فکر هم نمی‌کردند، حالا با داشتن یک اسمارت‌فون، به آن پا گذاشتند و به عکاسی علاقه‌مند شدند.

 

همچنین به علاقه‌مندان و عکاسان حرفه‌ای این امکان را می‌دهد که یک تیم هوادار داشته باشند که بتوانند آنها را به مشتری و همکار تبدیل کنند.

 

افزایش فالوور

تلاش خود را در کجا متمرکز کنیم؟

 

Flickr  هنوز هم شبکه‌ای بسیار مناسب برای آپلود نمونه‌های با کیفیت است و هیچ شبکه دیگری نیست که این قابلیت را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهد، اما متاسفانه، Flickr  برای برقراری ارتباط با مخاطبین مناسب نیست. در حال حاضر، دو شبکه اجتماعی بسیار بزرگ برای عکاسان وجود دارد: توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام.

 

دلیل اینکه گفتم دو شبکه، این است که فیسبوک صاحب اینستاگرام است. از بین این دو، instagram به صورت طبیعی، خانه عکاسان خلاقان است زیرا طراحی آن، بیشتر بر عکاسی تمرکز دارد.

 

اما، یکی از مزیت‌هایی که توییتر را به پلتفرمی بی‌نظیر تبدیل می‌کند  این است که بسیاری از کمپانی‌ها، از آن برای برگزاری مسابقات عکاسی استفاده می‌کنند. معمولا، شرکت در رقابت‌های شبکه‌های اجتماعی، به شما کمک می‌کند تا خود را به چالش بکشید و دیده شوید.

 

این را نیز فراموش نکنید که ممکن است جوایز بسیار خوبی نیز برنده شوید. مزیت‌ اضافه شده در توییتر، یعنی به اشتراک گذاری لینک در پست‌ها، دیدن مطالب و دسترسی به مقالات و مطالب آموزشی در توییتر را آسان‌تر کرده است. که می‌توانید با این قابلیت مخاطبان خود را به ساییتان و یا دیگر پلیفرم‌هایی که در آن فعالیت می‌کنید هدایت کنید.

 

زمان موردنیاز برای بهبود حساب‌های کابری در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های مربوطه، یکی از دلایل بزرگی است که عکاسان نمی‌توانند انرژی زیادی را صرف شبکه‌های اجتماعی کنند.

 

اما اگر با احتیاط، آخرین آثار خود را در شبکه‌های اجتماعی ترجیحی خود به اشتراک بگذارید، می‌تواند جایگزین مناسبی برای وبسایت کاری باشد. در واقع، از زمان تمرکز بر هنر در سالهای آغازین کارم، Flickr  و حالا اینستاگرام، نیازی به داشتن وبسایت برای تصاویرم نداشتم. من اطلاعات تماسم را در صفحات پروفایلم در شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات شبکه‌های اجتماعی خودم را بر روی کارت تجاری یادداشت کرده‌ام.

 

برتری آشکار استفاده از این ابزار با این روش، رایگان بودن و بروز بودن آن است. و با مدیریت صحیح، می‌توانید از تاثیرگذاری مثبت آثار خود بر طرفداران و مشتریان، اطمینان حاصل کنید.

 

اینستاگرام

 

افزایش فالوور

 

بهترین تمرین، تمرکز بر دو تا سه شبکه اجتماعی و انتصاب یکی از آنها به عنوان بازار اصلی است. شما خواهید فهمید که از بین بزرگترین کانال‌ها مثل  YouTube، اینستاگرام، فیسبوک و توییتر، یکی از آنها برای شما بهترین انتخاب است.

 

 در حال حاضر بهترین انتخاب من، اینستاگرام است. صفحه اینستاگرام شما، بهترین دوست شماست در صورتی که، نوع تصاویر شما، نامتناقض باشد، مخاطب محتوای تولیدی شما را پیدا خواهد کرد.

 

دیده شدن در شبکه اجتماعی، به چند دلیل، کار آسانی نیست؛ بسیاری از حساب‌های کاربری، حقیقی نیستند که برخی از عکاسان از این موضوع رنج می‌برند.

 

الگوریتم‌ها مسئول دیده شدن پست‌های ما هستند، اما  YouTube، اینستاگرام و فیسبوک، دقیقا طرزکار این الگوریتم‌ها را برای کاربران روشن نکرده‌اند. من با داشتن چند صفحه اینستاگرام و رساندن آنها به ده‌ها هزار فالوور، چند راه برای استفاده از این الگوریتم‌ها پیدا کردم.

 

در ادامه چند راهنمایی کاربردی با شما به اشتراک گذاشتم اما به صورت کلی، توجه داشته باشید؛‌ سه چیز وجود دارد که مخاطبین شما را افزایش می‌دهد: کیفیت پست، ثبات پست‌ها و تعامل مکرر با کاربران دیگر.

 

راه دیگری برای ساخت یک منبع خوب برای فالوورها، به اشتراک گذاشتن نکات جالب،تکنیک‌ها و تصاویر سیستم عکاسی است. اگر بتوانید برای مردمی که از تصاویر شما لذت می‌برند به صدایی مورد‌اعتماد و منبعی مفید تبدیل شوید حتما دوباره بازخواهند گشت و درباره شما، با دیگران نیز صحبت خواهند کرد.

 

اینستاگرام

 

عکاسانی مانند  Hannah Couzens، Peter McKinnon ، Jessica Kobeissi  و  Jared Polin، پروفایل‌های حرفه‌ای خود را با صحبت کردن درباره تکنیک‌های خود و تجهیزات مورداستفاده خود بنا کرده‌اند.

 

پروفایل ما در اینستاگرام باید چگونه باشد؟

 

1-از 150 کاراکتر مجاز در قسمت “پروفایل” بهترین استفاده را ببرید، از جمله آدرس وبسایت.

 

2-فراموش نکنید که اینستاگرام خود را به پروفایل فیسبوک، توییتر و شبکه‌‌های اجتماعی دیگر، متصل کنید.

 

3-با ذخیره تصاویر خود در فضای آنلاین، به راحتی آنها را در اینستاگرام آپلود کنید. یک پلاگین لایت روم نیز در آن موجود است.

 

4-سعی کنید همیشه عنوان‌های آموزنده و متقاعد کننده بنویسید تا بتوانید با مخاطبین خود، تعامل داشته باشید.

 

5-موقعیت مکانی تصاویر را در پست‌ها ثبت کنید، اینکار به دسته‌بندی پست و هدایت کاربران به صفحه شما، کمک می‌کند.

 

6- برندها و افرادی که در تصاویر شما حضور دارند را نیز تگ کنید.

 

7-یک گروه 8 الی 20 عضوی تشکیل دهید و هربار که پست جدید را منتشر می‌کنید، به آنها اطلاع دهید.

 

8-به علاوه پست گذاشتن به صورت مرتب در اینستاگرام، به نظرات فالوور‌ها پاسخ دهید و آنها را تگ کنید، این امر نشان دهنده ارزشی است که برای مخاطبین خود قائل هستید.

 

9-به لایک کردن تصاویر عادت کنید (آیکون قلب را انتخاب کنید یا دوبار به صورت متوالی تصویر را لمس کنید). می‌تواند به افزایش فالوور کمک کند، اما تمامی پست ها را لایک نکنید.

 

10-هرچقدر در اینستاگرام حرفه‌ای باشید، محتوا مهم‌ترین بخش است. فقط بهترین آثار خود را به نمایش بگذارید و سعی کنید، موقعیت یا زمینه ای را انتخاب کنید که بازتابی از شما و علایق شما باشد. تمامی این موارد به پیدا کردن مخاطب کمک می‌کنند.

 

تعامل و به اشتراک گذاری

 

پست کردن تصاویری که ممکن است بقیه نیز با دوستان و فالوورهای خود به اشتراک بگذارند، در کنار ایجاد پست‌هایی که کاربران را به به تعامل دعوت می‌کنند، بهترین روش‌های اطلاع رسانی به الگوریتم شبکه اجتماعی است که محتوای شما، ارزش دیده شدن را دارد.

 

مانند یک سیستم سه منظوره به آن نگاه کنید، کاربران بر اساس محبوبیت محتوای خود، اولویت‌بندی می‌شوند.

 

اگر افراد زیادی با محتوای شما تعامل داشته باشند، اینستاگرام حتما پست شما را در بالای صفحه فالوورهای شما قرار میدهد. گاهی اوقات، وقتی همه موارد را رعایت کنید، حتی ممکن است پست شما در قسمت explore برنامه قرار بگیرد، که این قسمت، محتوای پیشنهادی را برجسته می‌کند.

 

نمایان شدن در قسمت  explore، تصاویر شما را به حساب‌های کاربری جدید نمایش می‌دهد که ممکن است از کار شما بی‌خبر باشند. به همین دلیل، کسانی که در راستای رشد شبکه اجتماعی خود، به صورت جدی کار می‌کنند، به گروه‌های مشابه می‌پیوندند یا گروهی جدید را تشکیل می‌دهند.

 

هربار که تصویر جدیدی پست می‌کنید، می‌توانید یک پیام ارسال کرده و اعضای گروه خصوصی خود را باخبر کنید و آنها نیز پست شما را لایک می‌کنند و درمورد آن نظر می‌دهند.

 

این راهی سریع برای اطلاع رسانی به الگوریتم‌های شبکه اجتماعی درمورد محتوای شماست. روش اینکار در YouTube، تشویق اعضا به کلیک کردن بر روی زنگ اعلان‌ها است، با اینکار، هربار که فیلم جدیدی منتشر می‌کنید، اعضای کانال از آن باخبر خواهند شد.

 

اینستاگرام

برقراری ارتباط

 

صفحه شما باید بتواند مخاطبان را به حضور تشویق کند.

 

-موضوع صفحه خود را انتخاب کنید، تمرکز و اختصاصی بودن مطالب، بهترین راه برای کسب فالوورهای دائمی است. اگر کاربران بدانند که محتوای شما در چه راستایی است، احتمال اینکه با آنها تعامل داشته باشند، بیشتر می‌شود. شما نیز عضو کانالی با محتوای نامناسب نمی‌شوید، پس هیچکس اینکار را نخواهد کرد.

 

-با کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید و آن‌ها رصد کنید که آیا عضو چه صفحه‌های دیگری نیز هستند. شما با آنها یک گزارش تهیه کرده‌اید، که می‌تواند در بهبود وضعیت پیجتان به شما کمک کند.

 

اینستاگرام

 

-صفحه خود را به طوری بسازید که نشانگر مهارت و استایل عکاسی شما باشد. مردم با توجه به سه تا شش تصویر اولی که مشاهده می‌کنند، برای فالو کردن شما تصمیم می‌گیرند.

 

-در مسابقات و چالش‌های شبکه‌های اجتماعی شرکت کنید. آنها راهی بسیار عالی برای به چالش کشیدن خود هستند و همچنین، کارهای شما را در معرض دید شرکت کنندگان دیگر و برندهای میزبان نیز می‌گذارند.

 

اینستاگرام

 

-برای تمامی پست‌ها از هشتگ‌های مشابه استفاده نکنید، انجام اینکار ممکن است باعث شود تا محتوای شما از حساب کاربری دیگران، مخفی شود و به اشتباه به عنوان اسپم علامت گذاری شود. برای انتخاب هشتگ‌های مناسب و خلاقانه، زمان بگذارید.

 

– بازاریابی خود را توسعه دهید. از آشنایان خود در یک جمع استفاده کنید تا توجه آنها را به فعالیت‌های دیگر خود نیز جلب کنید. اشباع مخاطبین، راه بسیار خوبی برای افزایش فالوورهاست. با گفتن به دوستان و افراد جدیدی که ملاقات می‌کنید، آغاز کنید و آنها را راهنمایی کنید.

اینستاگرام

 

استفاده از هشتگ

 

شاید شنیده باشید که استفاده از هشتگ می‌تواند راه خوبی برای دیده شدن باشد، اما برای مبارزه با حساب‌های کاربری اسپم، اینستاگرام، کاربرانی را که یک متن مشابه را به صورت مکرر پست می‌کنند، مجازات می‌کند.

 

این روش غیرمستقیم، کاربرانی را که محتوای خاصی را منتشر می‌کنند مجازات می‌کند، البته به نظر من، خود اینستاگرام کاربران را به اینکار تشویق کرده است.

 

مثلا اگر شما یک عکاس منظره باشید، ممکن است به صورت مداوم، از هشتگ‌های مشابه استفاده کنید. اما اینکار ممکن است حساب کاربری شما را به عنوان اسپم علامت‌گذاری کند، و اینستاگرام، دسترسی شما را محدود خواهد کرد.

 

بعضی افراد از این سیستم با نام “shadow banning” یاد می‌کنند، که پست‌های شما بر اساس هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید، برای کاربران دیگر، قابل مشاهده نیستند، حتی اگر خود شما آن هشتگ را برای اولین بار استفاده کرده باشید.

 

 

اینستاگرام

 

سعی کنید با استفاده از برنامه‌های هشتگ ساز، مانند  Leetag  یا  Focalmark ، از هشتگ‌های مختلف استفاده کنید. از هر روشی که استفاده می‌کنید، هشتگ‌های پست‌های قبلی خود را کپی نکنید و سعی کنید آنها را با توجه به هر پست و موقعیت، تغییر دهید.

 

 از سوی دیگر، برخی از کاربران اینستاگرام، به جای استفاده از هشتگ در عنوان اصلی، بعد از پست تصویر، در قسمت نظرات از هشتگ استفاده می‌کنند. (حداکثر 20 نظر).

 

شاید متوجه شده باشید که برخی کاربران، بدون استفاده از هشتگ، هزاران لایک و نظر می‌گیرند. من هم پست کردن تصویر بدون هشتگ را امتحان کردم و نتیجه آن، متناقض بود.

 

تفاوت نتایج، نشان می‌دهد که هشتگ‌ها، لزوما یک ابزار محسوب نمی‌شوند، اما می‌توانند بسیار کارآمد باشند. اینستاگرام دارای قابلیتی است که کاربران می‌توانند یک هشتگ را دنبال کنند، که به دیده شدن شما و جلوگیری از انسداد حساب، کمک می‌کند. همچنین راهی بسیار عالی برای بروز شدن در زمینه‌های مختلف است.

 

حتی اگر از هشتگ استفاده نمی‌کنید، سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، با استفاده از یادگیری کامپیوتری، محتوای تصاویر شما را مشاهده می‌کنند و همچنین، توضیحات، موقعیت مکانی و تگ‌های شما را ثبت می‌کنند.

 

 پس توضیح کامل در عنوان‌ها، مشخص کردن موقعیت مکانی و برندها و افرادی که در تصویر حضور دارند، راهی مناسب برای پیشرفت حساب کاربری شما، بدون استفاده از هشتگ است.

 

اینستاگرام

 

هر امکان جدیدی ممکن است خصوصیات منفی داشته باشد اما این موضوع نباید باعث شود که به طور کلی آن فرصت را نادیده گرفت. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند کافیست از آن‌ها به درستی استفاده کنید و اجازه دهید صفحه شما مسیر خود را انتخاب کند، بعد از مدتی مخاطبان خود را پیدا خواهید کرد و خواهید دید که چقدر تعامل با افرادی شما را دنبال می‌کنند و فعالیت در حساب کاربریتان چقدر برای شما لذت بخش خواهد بود.

 

اینستاگرام

 

نورنگار نیز برای حمایت از عکاسان صفحه‌ی noornegar@ را به نمایش عکس‌های مخاطبان خود اختصاص داده شما نیز میتوانید. عکس‌های خودتان را برای اشتراک در پیج نورنگار برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

عکس نوزاد خوابیده زیبا
جذاب ترین عکس های نوزاد و کودک
4 ماه پیش - زمان مطالعه : 13 دقیقه
چگونه حجم عکس را کم کنیم
كم كردن حجم عکس آنلاین
5 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
DPI چیست؟
DPI چیست؟
6 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
انواع کاغذ چاپ عکس و نحوه تشخیص آنها
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 9 دقیقه
Engagement photography
عکاسی اسپرت
8 ماه پیش - زمان مطالعه : 10 دقیقه
نرم‌‌افزار ویرایش عکس IOS
برترین نرم‌ افزارهای ویرایش عکس IOS
9 ماه پیش - زمان مطالعه : 6 دقیقه