مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمی / آموزشاخبارچاپ / تعمیرراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

چگونه عکس‌های عمودی را افقی کنیم؟

تعیین معیاری برای تعیین این که کدامیک از عکس‌های شما مورد توجه قرار می‌گیرد همواره کار سختی است. تا به حال شده به یکی از عکس‌های خود نگاه کنید و بگویید کاش این عکس را افقی گرفته بودم؟ اگر عکسی را بخواهید بچرخانید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ چگونه می‌توان با روشی ساده یک عکس عمودی یا Portrait-Cropped Minimalist را به یک عکس افقی Landscape تغییر داد؟

مجموع بازدید : 22402 زمان مطالعه : 5
چگونه عکس‌های عمودی را افقی کنیم؟

بعد از این که یکی از دوستان قدیمی‌ام برای خرید یکی از عکس‌های من این سوال را پرسید، متوجه این موضوع شدم. من یک عکس مینیمالیستی (minimalist) از یک افق شامل موج‌های آرام دریا و آسمان آبی دارم. این خریدار آینده نگر به من گفت که این عکس آرامش زیادی دارد و همان چیزی است که من می‌خواهم بر روی دیوار داشته باشم، اما می‌خواهم بدانم آیا می‌توانم آن را به صورت landscape به حالت عکس افقی چاپ کنم یا خیر.

شما می‌توانید به سادگی با بُرش بخش‌های بزرگی از بالا و پایین عکس آن را به صورت عکس افقی چاپ کنید اما این کار کاملاً ترکیب بندی و عمق میدان تصویر را بهم می‌زند و تاثیر منفی بر روی عکس می‌گذارد.

خوشبختانه این کار را می‌توانید با روش خیلی ساده و با استفاده از ابزار Content Aware scale موجود در فتوشاپ انجام دهید. من به سادگی لایه را تکرار (duplicate) کردم، canvas size را باز کردم و عرض را بر روی 200 درصد تنظیم کردم.

کراپ
آموزش افقی کردن عکس

سپس Content Aware scale را انتخاب کردم، که می‌توانید آن را از منوی Edit پیدا کنید، سپس لبه‌های تصویر را به مرزهای عریض جدید کشیدم (dragge).

عمودی کردن عکس

این فرآیند ممکن است بسته به پیچیده تر شدن سوژه‌ها و وجود ساختارهای خاص و یا افرادی که در تصویر وجود دارند، پیچیده تر باشد اما مفهوم کلی این کار به این روش قابل اجرا است. می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از اعمال این ویژگی را مشاهده کنید تا متوجه شوید که این تکنیک در اینجا به چه میزان قابل توجهی موثری بوده است.

افقی کردن عکس عمودی

افقی کردن عکسشما می‌توانید تفاوت میان اینکه بخواهید بخش‌هایی از تصویر را با بُرش عکس از دست بدهید و یا این که از این روش استفاده کنید را به وضوح مشاهده نمایید.

از آن جایی که در اغلب موارد هر دو جهت عکس در دسترس نمی‌باشد، دانستن این که چگونه تصاویر را بدون کشیده شدن بیش از اندازه‌ی تصویر و یا ایجاد اعوجاج تغییر دهید، می‌تواند مفید باشد. فتوشاپ نرم‌افزار بسیار کاربردی و قدرتمندی است که می‌تواند در ادیت حرفه‌ای تصاویر به شما کمک بسیار زیادی کند. ما در آکادمی نورنگار دوره‌های متنوعی در راستای آموزش ادیت به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌کنیم که می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها به یک متخصص تبدیل شوید. علاوه بر دوره مقدماتی تا پیشرفته فتوشاپ، دوره‌های ادیت کاربردی دیگری مانند آموزش لایت روم و سایر نرم‌افزار‌ها را نیز برگزار می‌کنیم. کلیه‌ی دوره‌ها توسط مجرب‌ترین اساتید برگزار می‌شوند و در انتها گواهینامه‌ی معتبری مبنی بر گذراندن دوره‌ی تخصصی به شما اعطا خواهد شد.

چه زمانی استفاده از Content Aware scaling به شما کمک کرده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

2 پاسخ به “چگونه عکس‌های عمودی را افقی کنیم؟”

  1. Asma گفت:

    تو منوی edite من این گزبنه غیرفعاله..چیکار میتونم بکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.