دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • صدابرداری

  • لوازم جانبی

  • محصولات دست دوم

0 تا صد عکاسی از فضاهای داخلی

تکنیک و ترفند
0 تا صد عکاسی از فضاهای داخلی

در ادامه 12 نکته برای عکاسی از فضای داخلی را بررسی می‌کنیم تا یاد بگیرید چگونه می‌توانید در کمترین زمان عکس‌های فوق‌العاده‌ای خلق کنید.

12- روی جزئیات تمرکز کنید

آیا تا به حال برای مشاورین املاک عکاسی کرده اید؟ اگر اینطور است، پس عکاسی از فضای داخلی را تجربه کرده‌اید. ولی عکاسی معماری یا فضای داخلی با عکاسی املاک فرق دارد.

شما باید وقت و انرژی بیشتری را روی هر قسمت مختلف از روند عکاسی به علاوه ویرایش تصویر بگذارید،. همچنین انتظارات در هنگام کار با طراحان داخلی یا سازندگان نیز بیشتر است.

عکاسی از فضای داخلی نیاز به کار مشارکتی و جزئیات‌گرا دارد. شما باید زمانی کافی را برای ملاقات با مشتری، طراحی ظاهری و همچنین ویرایش عکس سپری کنید. این توجه به جزئیات کلاس کار شما را بالاتر می‌برد.

هدف نهایی این است که یک عکس چشم نواز از فضای داخلی ثبت کنیم. عکس‌های شما باید همانطور که در اینستاگرام خوب به نظر می‌رسند در مجلات هم خوب به نظر برسند.

11- چراغ ها را خاموش کنید

عکاسی از فضای داخلی

نورپردازی بستگی به اولویت شخص دارد. ولی برای عکاسی داخلی یک اتفاق نظر وجود دارد و آن هم این است که برای عکاسی از فضای داخلی «باید چراغ ها را خاموش کنید». این موضوع کمک می‌کند که یک حس طبیعی ایجاد کنید که در نهایت به عکس‌های بهتر منجر می‌شود.

همچنین وجود نورهای داخلی یک سری سایه روی کف، مبل‌ها و دیوار‌ها ایجاد می‌کند که باعث پرت شدن حواس بیننده از جزئیات اصلی می‌شود.

آیا ترجیح ‌می‌دهید از برخی ویژگی‌های نورپردازی مثل نور Low-Key در عکس خودتان استفاده کنید؟ این تنها زمانی است که ممکن است ترجیح دهید از نورپردازی مصنوعی در عکاسی داخلی استفاده کنید. در این صورت، مطمئن شوید که با براکت نوردهی یک عکس دیگر با مقدار نوردهی کمتر میگیرید. با این کار، می‌توانید نوردهی و درخشندگی عکستان را نرم تر کنید و یک نورپردازی یک نواخت داشته باشید.

همچنین ممکن است بخواهید از برخی نورهای دیگر در طراحی استفاده کنید. در این صورت مطمئن شوید که تعادل دمای نور را در زمان ویرایش حفظ کنید.

یک ابزار خوب برای این کار  adjustment brush یا gradient filter در lightroom است که به شما اجازه می‌دهد تعادل نور لامپ را تغییر دهید.

10- کار با لایه‌ها

شما برای براکتینگ به چند عکس با میزان نوردهی متفاوت نیاز دارید. در این مورد، هنگام ویرایش عکس می‌توانید آن‌ها را برای یک تصویر نهایی HDR با حس طبیعی لایه‌بندی کنید.

شما به 3 یا 4 نوردهی براکت برای هر عکسی که شامل پنجره می‌شود نیاز دارید، این فریم‌های تیره تری به شما می‌دهد که می‌توانید برای نشان دادن بیرون پنجره از آن استفاده کنید. و یک نوردهی میانی است که به تعادل نورهای درخشان کمک می‌کند.

من همچنین دوست دارم یک عکس ثبت کنم که بیش از حد نوردهی شده باشد تا سایه‌های زنده‌تری داشته باشم. بعد از این تصویر استفاده می‌کنم تا به سایه‌های روشن کمک کنم که تیره‌تر به نظر برسند.

زمان ترکیب لایه‌ها از براش‌های نرم بزرگ استفاده کنید تا روح طبیعی به عکس ببخشید. ویرایش عکس‌های فضای داخلی نیازمند توجه کامل است. شما باید از تنظیمات خودکار به حد کافی دوری کنید تا عکس با کیفیتی تحویل مشتری بدهید.

عکاسی از فضای داخلی

روند ویرایش اغلب مقداری خسته کننده است. هیچ تنظیمات خودکاری وجود ندارد و نیازمند توجه کامل به جزئیات است.

اگر رشد کافی را در خود مشاهده می‌کنید، در خارج از سیستم ویرایش عکس‌های خود را در نظر بگیرید. سپس می‌توانید بر روی روابط مشتری و بهبود مهارت‌های عکاسی خود با استفاده از عکاسی داخلی واقعی بپردازید.

اگر چه، خیلی از افراد، ادیت عکس را خودشان انجام می‌دهند. گزینه‌های زیادی برای خودکارسازی HDR وجود دارد. ولی روش‌های خودکار اغلب برای عکاسی از فضای داخلی مناسب نیستند. فرآیند‌های خودکار برای HDR معمولا به نتیجه طبیعی و سطح بالایی نمی‌رسند. و این همان چیزی است که مشتریان عکاسی معماری از شما انتظار دارند

هنگام انجام لایه بندی دستی، به احتمال زیاد در فتوشاپ کار خواهید کرد. اما گزینه‌های دیگری نیز مانند Capture One وجود دارد.

خودتان را با کارکردن با لایه ها و ماسک ها در فتوشاپ آشنا کنید، این کار به شما کمک می‌کند یک دید طبیعی به عکس‌های داخلیتان بدهید.

9- با زاویه دید واید زیاد عکاسی نکنید

به راحتی فکر می‌کنید که عکاسی با لنزهای واید بسیار بهتر است. مخصوصا اگر برای  املاک عکاسی می‌کنید. ولی این قضیه در مورد عکاسی از فضای داخلی کاملا برعکس است . در املاک، شما می‌خواهید با نشان دادن عکس‌های واید و دراماتیک تاَکید کنید که فضای داخلی چقدر بزرگ است. ولی در عکاسی فضای داخلی باید طراحی داخلی را نشان دهید.

تمام نکات بصری جذاب فضا باید به صورت برجسته نشان داده شوند. این بدین معنی است که عکس‌های فضای داخلی ترکیب محکم‌تری نشان می‌دهند. به این‌ها مقدار زیادی وینیت و جزئیات اضافه کنید. در عکاسی املاک، اغلب با لنز‌های 16mm (یا 10mm اگر لنزکراپ دارید) عکاسی می‌کنید. برای عکاسی از فضای داخلی، نباید از لنزی عریض تر از 24mm استفاده کنید. این مطمئناً متفاوت است. بستگی به فضا دارد، بنابراین نترسید که در صورت لزوم از یک لنز با فاصله کانونی طولانی تر استفاده کنید.

اگر فضای کافی داشتید، از ترکیب‌بندی فاصله بگیرید و از یک لنز با فاصله کانونی 50mm یا 70mm استفاده کنید، این کار باعث کمتر شدن اعوجاج لنز به اندازه ممکن می‌شود.

[relatedpost post=”150368″]

8- اجازه بدهید ترکیب بندی تصویر شما را راهنمایی کند

در عکس‌های فضای داخلی، ترکیب بندی معمولا بهترین راهنمای عکس است. این بدان معنا است که شما باید از اصول اولیه شروع کنید، از بالانس، رنگ‌بندی، خطوط راهنما، عمق میدان گرفته تا فضای سفید.

تمرکز روی ترکیب بندی، باعث بهتر شدن عکس شما خواهد شد و نسبت به یک عکس معمولی که چیزی را مستند می‌کند عکس را به عنوان یک اثر هنری تحویل می‌دهد. ترکیب بندی عکس طراحی تزئینی داخلی همچنین عناصر طراحی را برجسته می‌کند. این‌ها همان چیزی است که مشتری می‌خواهد.

مطمئن نیستید از کجا ترکیب بندی را یاد بگیرید؟ با قانون یک سوم شروع کنید که یکی از مفیدترین نکات عکاسی فضای داخلی است. از قانون یک سوم برای ترکیب بندی عکس‌هایتان به مدت چند هفته متوالی استفاده کنید. سپس به سراغ یک اصل دیگر مانند خطوط راهنما بروید.

ابزارهای ترکیب بندی مختلف را امتحان کنید. به زودی عکس‌هایی با ترکیب بندی خارق‌العاده به صورت غریزی ثبت می‌کنید.

7- ایجاد عمق میدان با عناصر طراحی

عکاسی از فضای داخلی

ایجاد عمق میدان با عناصر طراحی و چیدمان مبلمان یک امر حیاتی است. این کار جذابیت و حس مجلل بودن به مکان می‌بخشد.

هنگام تنظیم یک عکس شروع کنید. از خودتان بپرسید آیا در آن‌جا اشیائی وجود دارد که چشم شما‌را از پیش‌زمینه به میان زمینه یا پس زمینه ببرند.

شما همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که چشم ‌هارا به سمتی که می‌خواهید مورد توجه باشد هدایت می‌کنید یا نه. برای مثال، اگر در آنجا چیزی وجود دارد که خیلی غیراتفاقی وارد قاب پیش زمینه شده است، آیا باعث حواس پرتی می‌شود؟ اگر رنگ‌ها خیلی روشن باشد ممکن است این اتفاق بیفتد. یا اگر شئ بیش از حد در مورد توجه فوکوس قرار گرفته است، یا اگر تعداد زیادی از آن در عکس دیده می‌شود.

مطمئن شوید که دیافراگم شما ثابت است. در عکاسی داخلی دیافراگم باید در حد f/8 تا f/16 باشد . ولی شما همیشه می‌توانید برای کمک به ایجاد عمق میدان مورد نظرتان عدد آن را پایین تر بیاورید.

6- از دست چیزهای به هم ریخته خلاص شوید

ممکن است واضح به نظر برسد، ولی مرتب کردن چیزهای به هم ریخته یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام بدهید. ما می‌خواهیم که آن سنگ مرمر زیبای روی میز به صورت کامل قابل دیدن باشد یا باید مشخص باشد که نور چگونه به شاهنشین برخورد می‌کند.

به عنوان یک عکاس داخلی، این بخشی از شغل شما است که به مشتری بگویید چگونه فضا را برای عکاسی آماده کند. از او بخواهید قبل از عکاسی مکان مورد نظر را کاملا تر و تمیز کند.

همچنین هنگام رسیدن، به فضای اطراف خود نگاهی بیندازید و به مشتری برای مرتب کردن فضا همه توصیه‌های لازم را بدهید.

مشتریان برای خدمات شما مبلغ زیادی سرمایه گذاری کرده اند. و انتظار دارند که شما حرفه ای باشید و آن‌هارا در جریان کار راهنمایی کنید.

5- از مهارت‌های طراحی خود در عکاسی داخلی استفاده کنید

عکاسی از فضای داخلی

اگر فضای خالی زیادی در اختیار دارید، از اضافه کردن برخی جزئیات کوچک نترسید. زمانی که با طراحان داخلی کار می‌کنید، نقش شما این است که نظر حرفه ای خود را راجع به راه‌اندازی و سپس برای تنظیم دکور در صورت نیاز ارائه دهید.

در نظر بگیرید که آیا صحنه با با برخی عناصر خاص بهتر به نظر می‌رسد یا نه. آیا قطعه تزئینی چیزی را به تصویر اضافه می‌کند یا نه؟ آیا رنگ و الگو خوب  کار می‌کند؟ آیا احساس شلوغی دارد یا فضا خالی است؟ آیا احساس طبیعی بودن ایجاد می‌کند؟ آیا قطعه تزئینی با کیفیت و زیبا است؟

چند لحظه وقت بگذارید و این سوال‌ها را از خودتان بپرسید. سپس به مشتریان خود در طراحی ظاهری کمک کنید.

4- حس طبیعی بودن را حفظ کنید، حتی با استفاده از فلاش استودیویی

هدف شما این است که فضا را طبیعی به نظر برسانید. شما باید سعی کنید تا حد ممکن نورها را طبیعی جلوه دهید. ولی به احتمال زیاد همچنان باید برای از بین بردن سایه ها از فلاش استودیویی استفاده کنید. زمان استفاده از نورهای مصنوعی، شما باید مطمئن شوید نور را بازتاب می‌دهید یا متراکم می‌کنید. و برای تنظیم قدرت نور که حس طبیعی داشته باشد.

می‌توانید به راحتی با هدف گرفتن دیوار پشت سر با نور بازتاب مورد نظر را ایجاد کنید، همچنین برای متراکم کردن نور می‌توانید از سافت باکس یا دیفیوزر‌های مختلفی استفاده کنید. اگر دیوارها رنگی هستند، باید این را در ذهنتان داشته باشید که رنگ دیوار روی رنگ نور تاثیر می‌گذارد.

[relatedpost post=”125041″]

3- شخصیت ملک را از طریق تصاویر و جزئیات نشان دهید

در املاک، بیشتر عکس‌های ثبت شده به صورت واید هستند تا در نشان دادن فضا اغراق شود. در عکاسی داخلی، نشان دادن عکس ها و جزئیات مهم تر از ثبت عکس‌های واید است.

عکاسی از فضای داخلی

تصاویر و جزئیات به روایت یک فضا کمک می‌کنند. آن‌ها یک داستان را با نشان دادن شخصیت بازگو می‌کنند.

دکور و گوشه‌های دنج یک طراحی داخلی می‌تواند به بیننده درباره سبک زندگی ساکنان آن مکان بگویید. این امر یک پیام تبلیغاتی را ایجاد می‌کند که برای طراحان داخلی، معماران و سازنده ها بسیار مهم است

2- از Tethering برای درگیر کردن مشتری خود استفاده کنید.

بخشی از تجربه مشتری مداری این است که با بقیه همکاری کنید. این بدان معنی است که برای تنظیم هرعکس وقت کافی بگذارید و مطمئن شوید که مشتری در هر بخش از تنظیمات همکاری می‌کند.

یک راه برای انجام این کار این است که دوربینتان را به لپ تاب یا تبلت وصل کنید.

Tethering به شما این امکان را می‌دهد که لپ تاب یا تبلت خود را برای دیدن تصاویر آماده کنید. شما همچنین ممکن است بتوانید لپ تاب یا تبلتتان را در حالت “live view” قرار دهید. این کار بستگی به سیستمی که شما استفاده می‌کنید دارد.

عکاسی از فضای داخلی

حالت live view به مشتری امکان می‌دهد که در طراحی فضا قبل از ثبت هر عکس کمک کند. این همچنین به کمتر کردن تصاویری که ممکن است به درد نخورند کمک می‌کنند. مشریان شما یک نقش فعال در ثبت عکسی که واقعا می‌خواهند ایفا می‌کنند. این به آن‌ها یک تجربه ارزشمند برای سرمایه گذاریشان می‌دهد.

CamRanger یک سیستم فوق‌العاده برای Tethering است که به شما امکان وصل شدن بی‌سیم به دوربین را می‌دهد. همچنین مورد‌های بسیار بهتری در بازار وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهند که می‌توانید با کمی جست و جو به محصول مورد نظر خود برسید.

1- برای نتایج حرفه‌ای برنامه ریزی کنید

یک بخش مهم دیگر از خلق احساس ارزشمند برای مشتری این است که تا حد ممکن برنامه ریزی داشته باشید. باید یک ارتباط باز با مشتری خود داشته باشید. از این راه شما بهتر می‌فهمید که مشتری دقیقا از شما چه چیزی می‌خواهد. همچنین این که چه چیز خاصی از هر اتاق می‌خواهید. و این که چه تعداد عکس در پایان کار داشته باشید.

شما باید همچنین یک بازدید از محل قبل از قرار عکاسی داشته باشید. یک بازدید از سایت به شما کمک می‌کند که ایده‌های خوبی از مکانی که می‌خواهید در آنجا کار کنید بگیرید.

همچنین دانستن چیدمان ساختمان هم خیلی مهم است. این کار به شما کمک می‌کند که نور شدیدی که از آفتاب دریافت می‌شود را به کمترین حد ممکن برسانید. یا بدانید کجا از نور کم برای طلوع و غروب آفتاب استفاده کنید.

[relatedpost post=”151736″]

عکاسی از فضای داخلی

بازدید از مکان همچنین به شما کمک می‌کند که بدانید چه تجهیزاتی احتیاج دارید . و همه مشکلاتی که با مکان یا تجهیزات دارید را برای شما نمایان می‌کند.

برای هر عکاسی، باید از شب قبل آماده باشید. باتری‌هایتان را شارژ کنید و تجهیزاتتان را جمع کنید.

در مدت زمان جلسه عکاسی از فضای داخلی . مطمئن شوید که از ارتفاع مناسب عکاسی می‌کنید، ارتفاع مناسب برای عکاسی از فضای داخلی 1/5متر می‌باشد. دوربین را تا حد ممکن صاف نگه دارید تا از ایجاد اعوجاج جلوگیری کنید.

زمان ویرایش تصاویرتان، شما باید مطمئن شوید که تصویر را بسته به لنز مورد استفاده اصلاح می‌کنید. با این روش می‌توانید تمام خطوط عمودی را صاف کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد روشن کردن چراغ‌های داخلی، پایداری آن‌ها را مدنظر داشته باشید، و در نظر داشته باشدی که برای هر نوری که روشن می‌شود رنگ مناسب را احتیاج دارید.

کد تخفیف نورنگار

جمع بندی

ایجاد تصاویری زیبا از طراحی داخلی برای مجلات به نظر سخت می‌رسد، اما با یادآوری این نکات، شما در مسیر خود قرار می‌گیرید. از نکات ابتدایی شروع کنید و  به اضافه کردن لایه‌هایی از عمق و دقت ادامه دهید. مشریان عکاسی داخلی به دنبال محصولی می‌گردند که از لاکچری بودن و خاص بودن سخن بگویید. آنها می‌خواهند با شما درگیر روند عکاسی شوند.

مشارکت با مشتری در عکاسی نه تنها مشتری را راضی نگه می‌دارد، بلکه محصول شما را زیبا تر می‌کند و باعث بهبود روابط شما با مشتریان خود می‌شود.

نویسنده : محمد خزائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *