مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبار عکاسیایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجمعرفی لوکیشن عکاسیویدئو/پادکست

15 شاخه پردرآمد عکاسی برای فریلنسرها

آیا تا به حال در مورد پر درآمدترین شاخه های عکاسی فکر کرده‌اید؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا برخی از شاخه‌های پردرآمد عکاسی را به شما معرفی کنید.

مجموع بازدید : 4140 زمان مطالعه : 7
15 شاخه پردرآمد عکاسی برای فریلنسرها

1- عکاسی برای شبکه‌های اجتماعی

این شاخه یکی از بزرگترین و پر درآمدترین شاخه های عکاسی است. امروزه هر فرد در معرض هزاران عکس و تبلیغات مختلف قرار می‌گیرد. این بدین معنی است که اگر به فکر پیشرفت خود هستید حتما باید در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید. معمولا مشتری‌ها به شرکت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارند، اعتماد بیشتری می‌کنند. به همین دلیل عکاسی برای شبکه‌های اجتماعی طرفداران خیلی زیادی دارد. این سبک از عکاسی هر روز در حال پیشرفت است و هر روزه مشتریان بیشتری پیدا می‌کند.

پر درآمدترین شاخه های عکاسی

نحوه کسب درآمد از طریق عکاسی : همانطور که گفته شد، این سبک عکاسی درآمد بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با کسب و کارهای محلی کار کنید. برای مثال می‌توانید یک قرارداد یک ساله ببندید تا هر سه ماه یک بار از فروشگاه و محصولات آن‌ها عکاسی کنید. می‌توانید با ارائه تخفیف نیز آن‌ها را به بستن این نوع قرارداد ترغیب کنید. برای مثال تصور کنید که حق‌الزحمه شما برای هر جلسه عکاسی 250 هزار تومان است. به جای اینکه 1 میلیون تومان از مشتری خود بگیرید، می‌توانید یک قرارداد یکساله ببندید و مبلغ قرارداد را به 800 هزار تومان کاهش دهید. تبلیغات جزء جدانشدنی کسب و کارهای امروزی است و بخشی از بودجه سالیانه خود را به همین مورد اختصاص می‌دهند. به همین خاطر از چنین پیشنهاداتی استقبال می‌کنند.

2- عکاسی خانوادگی/پرتره

عکاسی پرتره/خانوادگی یکی از متداول‌ترین و پر درآمدترین شاخه های عکاسی است. در صورتی که این سبک را برای کار انتخاب کنید، به سرعت می‌توانید مشتری پیدا کنید. این نوع عکاسی به شدت طرفدار دارد زیرا خانواده‌ها هر ساله در حال گسترش هستند و مردم عاشق این هستند که عکس‌های خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

نحوه کسب درآمد: تبلیغات محلی و یا تبلیغات از طریق اینستاگرام و فیسبوک؛ به تمام فامیل و دوستان خود بگویید که عکاسی پرتره و عکاسی خانوادگی انجام می‌دهید و برای شروع کار تخفیف‌های خوب در نظر بگیرید. این شاخه‌ی عکاسی فریلنس به شدت وابسته به نحوه‌ی حرف زدن شماست و باید تلاش کنید، جلسه را برای مشتری لذت‌بخش‌تر کنید. به همین خاطر باید به خوبی مشتری را درک کنید و احساسات او را حدس بزنید.

3- عکاسی از مهمانی‌ها (عروسی، تولد و…)

مردم هر روز در حال برنامه‌ریزی رویدادها و مهمانی‌های جدید هستند و در تمام آن‌ها به کمک یک عکاس نیاز دارند تا لحظات آن‌ها را ثبت کند. کسب تخصص در این سبک عکاسی علاوه بر کسب درآمد امکان ساخت روابط بیشتر را برای شما فراهم می‌کند.

نحوه کسب درآمد: صحبت کردن! به همه بگوئید که شما در این زمینه از عکاسی فعال هستید و می‌توانید از مهمانی‌های آن‌ها عکاسی کنید. شما می‌توانید برای هر جلسه عکاسی قیمت تعیین کنید و یا برای هر شات یک قیمت خاص معین کنید.

در نظر داشته باشید که این سبک عکاسی خیلی سخت‌تر از سبک‌های دیگر است. سوژه‌ها ممکن است نسبت به حالت عادی استرس بیشتری داشته باشند و از آن‌جایی که شما هم وقت زیادی ندارید، این سبک عکاسی ممکن است خیلی برای شما سخت باشد. شما می‌توانید برای کسب درآمد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی مختلف تبلیغ کنید و یا از مراسمات دوستان و فامیل‌های خودتان عکاسی کنید. همچنین می‌توانید به عنوان عکاس دوم هم در مهمانی‌ها فعالیت داشته باشید.

4- عکاسی مد

عکاسی مد به صورت فریلنس ممکن است خیلی سخت باشد زیرا این سبک عکاسی جامعه هدف خیلی کوچکی دارد اما در عین حال افراد مشهوری در آن مشغول به کار هستند. در صورتی که عاشق مد و فشن هستید، این سبک می‌تواند یکی از پر درآمدترین شاخه های عکاسی باشد.

 

نحوه کسب درآمد: در صورتی که وارد عرصه‌ی عکاسی مد شوید می‌توانید درآمد بسیار زیادی کسب کنید. در صورتی که کار خود را تازه شروع کرده‌اید، با فروشگاه‌های لباس محلی شروع کنید. در صورتی که بودجه کافی برای این کار نداشتند، از مهارت‌های مذاکره خودتان استفاده کنید. برای مثال می‌توانید برای یک ساعت عکاسی، از آن‌ها یک تخفیف 50 درصدی دریافت کنید. به کار کردن و پیدا کردن مدل‌های جدید ادامه دهید و حتما عکس‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.

5- عکاسی منظره

عکاسی منظره یکی از بهترین سبک‌های عکاسی برای افرادی است که عاشق عکاسی به صورت تنهایی هستند. یک منظره‌ی طبیعی یا شهری زیبا هیچوقت قدیمی نخواهد شد. شما می‌توانید این عکس‌ها را روی اقلام مختلفی مثل تقویم یا کارت پستال چاپ کنید و یا آن‌ها را به صورت جداگانه بفروشید.

نحوه کسب درآمد: کسب درآمد ثابت از عکاسی منظره کار سختی است اما هیچوقت غیرممکن نیست. در صورتی که می‌خواهید این سبک را ادامه دهید چند عکس خیلی خوب بگیرید و آن‌ها را به فروشگاه‌های لوازم هنری نزدیک خودتان ببرید. مردم عاشق دیدن عکس‌هایی هستند که از مکان‌های طبیعی مورد علاقه‌شان گرفته شده‌اند. سعی کنید تصاویر خودتان را به دوستان یا فامیل‌های خود هدیه دهید و یا یکی از آن‌ها را به یک رویداد خیریه اهدا کنید. دوست نداشتن عکس‌های منظره کار خیلی سختی است.

6- عکاسی از مدارس

اکثر مدارس به یک عکاس نیاز دارند تا در پایان سال از دانش آموزان عکس بگیرد. حجم این کار می‌تواند خیلی زیاد باشد و به برنامه‌ریزی زیادی نیاز داشته باشد. این سبک علاوه بر اینکه درآمد خیلی زیادی برای شما خواهد داشت، باعث برقراری ارتباط بین شما و هزاران خانواده‌ی مختلف خواهد شد. سعی کنید خیلی سریع کار کنید و در صورت امکان از یک دستیار کمک بگیرید.

نحوه کسب درآمد: به مدارس محل خودتان مراجعه کنید و به آن‌ها پیشنهاد دهید که عکاسی را بدون هیچگونه هزینه‌ای انجام می‌دهید و فقط برای چاپ عکس‌ها پول می‌گیرید. این کار می‌تواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد زیرا فقط بعد از اینکه عکس‌های موردنیاز خود را گرفتید متوجه خواهید شد که چه تعداد عکس پرینت خواهید کرد. در مقابل در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود شما می‌توانید درآمد خیلی زیادی کسب کنید.

7- عکاسی حیات وحش

عکاسی حیات وحش و عکاسی منظره در یک دسته‌بندی قرار می‌گیرند. مردم هیچوقت از دیدن یک پروانه‌ی زیبا و یا یک گله فیل خسته نمی‌شوند. خیلی از مردم این دست عکس‌‌ها را می‌خرند تا روی دیوار آویزان کنند و یا روی پس زمینه کامپیوتر خود قرار دهند.

پر درآمدترین شاخه های عکاسی

نحوه کسب درآمد: شما می‌توانید درست مانند عکس‌های طبیعت این دسته عکس‌ها را هم روی تقویم و کارت پستال چاپ کنید و یا آن‌ها را به صورت جداگانه به فروش برسانید. همچنین می‌توانید عکس‌های خود را به سازمان‌های حامی محیط زیست هم بفروشید.

8- فتوژورنالیسم

فتوژورنالیسم یا عکاسی خبری نیز یکی دیگر از پر درآمدترین شاخه های عکاسی است. این نوع عکاسی فریلنس به شدت به خبر وابسته است. این اخبار می‌تواند سیاست‌های بین‌المللی، مستند یا عکاسی خیابانی باشد و عکس‌های گرفته شده معمولا در روزنامه‌ها و مجلات مختلف چاپ می‌شوند. برخی از مشهورترین عکس‌های خبری در جنگ‌های مختلف، مثل جنگ ویتنام گرفته شده‌اند.

نحوه کسب درآمد: روزنامه‌ها، مجلات و ژورنال‌های مختلف برخی از مکان‌هایی هستند که می‌توانید برای آن‌ها کار کنید، زیرا معمولا به دنبال محتوای تصویری هستند. کلید فعالیت در فتوژورنالیسم کار مداوم و تمرکز روی یک گروه مخاطب خاص است.

9- عکاسی املاک

مطمئنا اطراف محل زندگی شما املاک مسکونی و تجاری خیلی زیادی وجود دارد. این خانه‌ها و فضاهای تجاری به صورت روزمره خرید و فروش می‌شوند و هر کارشناس املاکی ارزش یک عکس حرفه‌ای را می‌داند.

نحوه کسب درآمد: به دفاتر املاک محلی مراجعه کنید و خدمات خودتان را به آن‌ها پیشنهاد دهید. در صورتی که تازه‌کار هستید می‌توانید برای شروع یک قیمت کمتر پیشنهاد دهید. خیلی از دفاتر املاک یک بودجه اختصاصی برای عکاسی حرفه‌ای دارند. یکی دیگر از نقاط خیلی خوب برای پیدا کردن کار، افرادی هستند که اقامتگاه‌های محلی را اجاره می‌دهند. مردم معمولا شانس بازدید از این اقامتگاه‌ها را ندارند و وجود عکس حرفه‌ای از آن‌ها خیلی مهم است.

10- عکاسی از حیوانات خانگی

ما همه حیوانات خانگی زیبا و بانمک خودمان را دوست داریم و خیلی از مردم دوست دارند با حیوانات خانگی یا از آن‌ها عکس بگیرند. حیوانات خانگی برای خیلی از افراد نقش یکی از اعضای خانواده را دارند و حاضرند درست به اندازه‌ی فرزندان خودشان برای عکاسی از آن‌ها نیز پول پرداخت کنند.

کسب درآمد از عکاسی

نحوه کسب درآمد: تقویم‌هایی که عکس حیوانات خانگی روی آن‌ها چاپ شده است خیلی محبوب هستند و عکاسی پرتره از حیوانات خانگی به همراه صاحبان آن‌ها نیز طرفداران خود را دارد. می‌توانید برای پیدا کردن مشتری در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و یا تبلیغات چاپی خود را در اطراف پناهگاه‌های حیوانات و دامپزشکی‌ها نصب کنید. در صورتی که وقت کافی هم دارید می‌توانید از حیوانات داخل پناهگاه‌ها عکس بگیرید تا روی وبسایت پناهگاه قرار بگیرد.

11- عکاسی از محصول

امروزه افراد خیلی زیادی محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. فروش آنلاین نیز به شدت به عکس‌های حرفه‌ای نیاز دارد. اینجاست که شما به عنوان یک عکاس حرفه‌ای کار خود را آغاز می‌کنید.

اشتباهات عکاسی از محصول

نحوه کسب درآمد: به کسب و کارهای محلی شهر خودتان مراجعه کنید و با دوستان و آشنایان درمورد کاری که انجام می‌دهید صحبت کنید. به کسب و کارهای محلی پیشنهاد دهید که با درصد تخفیف زیادی از محصولات آن‌ها عکس می‌گیرید. ملاقات افراد جدید و کار روی پروژه‌های جدید می‌تواند کار بسیار لذت‌بخشی باشد. در صورتی که بتوانید عکس‌های باکیفیتی بگیرید و خدمات خوبی به مشتری‌ها ارائه دهید، آن‌ها درمورد شما با کسب و کارهای دیگر صحبت می‌کنند و مشتریان جدیدتری به دست خواهید آورد.

12- عکاسی ورزشی

عکاسی از رویدادهای ورزشی می‌تواند روش خیلی جالبی برای دیده شدن توانایی‌های شما در سطح جامعه باشد. فرقی ندارد که شما یک عکاس حرفه‌ای هستید یا آماتور، عکاسی ورزشی یکی از پویاترین شاخه‌های عکاسی فریلنس است.

شاخه های پردرآمد عکاسی

نحوه کسب درآمد: می‌توانید کار خود را با عکاسی از تیم ورزش مدرسه فرزندتان شروع کنید. پدر و مادرها عاشق این هستند که عکس فرزندان خود را ببینند. در صورتی هم که طرفدار نوع خاصی از ورزش هستید، می‌توانید در زمان مشاهده مسابقات دوربین خودتان را به همراه داشته باشید. شما می‌توانید عکس‌های گرفته شده را به خبرگزاری‌های ورزشی یا خود تیم بفروشید.

13- عکاسی هوایی

مردم هر روز بیشتر از قبل به عکاسی هوایی علاقه‌مند می‌شوند و به همین خاطر این سبک عکاسی یکی از پر درآمدترین شاخه های عکاسی است. خیلی از مردم فکر می‌کنند که پهپاد فقط برای فیلمبرداری کاربرد دارد اما لزوما اینگونه نیست. دفاتر املاک، هتل‌ها، جوامع علاقه‌مند به تاریخ و شرکت‌های گردشگری از این پرسپکتیو جدید به شدت استقبال می‌کنند. اینکه بتوان منظره‌ی خاصی را از بالا دید، می‌تواند خیلی لذت‌بخش باشد.

دوربین پهپاد

نحوه کسب درآمد: عکاس‌های خیلی کمی به عکاسی هوایی و یا عکاسی با پهپاد مشغول هستند. به همین خاطر این شاخه‌ی عکاسی می‌تواند شما را به خوبی از دیگر عکاس‌ها متمایز کند. شما حتی می‌توانید عکس‌های خودتان را چاپ کنید و آن‌ها را به صورت آنلاین به فروش برساند.

14- عکاسی از غذا

همه‌ی ما عاشق غذاهایی هستیم که زیبا هستند و دوست داریم تصاویر آن‌ها را مشاهده کنیم. رستوران‌ها نیز متوجه این موضوع شده‌اند و به عکس غذاهای خودشان برای شبکه‌های اجتماعی نیاز دارند. عکاسی غذا و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتری است و مطمئنا رستوران‌ها یک بودجه مشخص برای این موضوع کنار گذاشته‌اند.

آموزش کسب درآمد از طریق عکاسی

نحوه کسب درآمد: این روش می‌تواند کمی عجیب به نظر برسد اما در خیلی از موارد جواب می‌دهد. زمان‌هایی که به یک رستوران یا کافه مراجعه می‌کنید، دوربین خودتان را همراه داشته باشید و چند عکس مختلف از غذاهایی که می‌خورید بگیرید. سپس در صورتی که عکس‌های گرفته شده کیفیت لازم را داشتند، آن‌ها را برای صفحه‌ی اینستاگرام رستوران ارسال کنید و از رستوران/کافه برای تجربه خوبی که به شما ارائه دادند، تشکر کنید. ابعاد عکس را به دقت تنظیم کنید و به آن‌ها بگوئید که می‌توانند از آن برای شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. درنهایت به آن‌ها بگوئید که در صورت نیاز می‌توانید برای عکاسی از غذاها به آن‌ها کمک کنید. معمولا رستوران‌ها پس از اینکه تفاوت کیفیت عکس‌های شما و دیگر عکس‌ها را می‌بینند به کار با شما علاقه‌مند خواند شد.

15- عکاسی مسافرتی

پر درآمدترین شاخه های عکاسی

همه‌ی ما حداقل یکبار به سفر دور دنیا و عکاسی از جاهای مختلف فکر کرده‌ایم. این کار مقداری سخت است اما غیرممکن نیست. فقط کافیست در سفر بعدی دوربین خود را به همراه داشته باشید. قبول دارم که به همراه داشتن دوربین می‌تواند کار سختی باشد اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

نحوه کسب درآمد: بلاگ‌های سفر همیشه به دنبال کسب درآمد هستند. برخی شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی هم برای عکس گرفتن از مکان‌های مختلف کشور به شما پول می‌دهند. همچنین می‌توانید کمی خلاق باشید و پروژه شخصی خودتان را آغاز کنید.

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

یک پاسخ به “15 شاخه پردرآمد عکاسی برای فریلنسرها”

  1. فاطمه گفت:

    خیلی خوبی😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.