دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • صدابرداری

 • لوازم جانبی

 • محصولات دست دوم

17 نکته شگفت انگیز در عکاسی پرتره خیابانی

تکنیک و ترفند
17 نکته شگفت انگیز در عکاسی پرتره خیابانی

17 نکته شگفت انگیز در عکاسی پرتره خیابانی چیست ؟ من به عنوان یک عکاس با تجربه پرتره ( چهره) خیابانی، سال‌ها را صرف اصلاح تکنیک‌هایم کرده‌ام – و در این مقاله، قصد دارم همه نکات شکفت انگیز و مهم که برای عکاسی پرتره‌های خیابانی باید بدانید را، به اشتراک بگذارم، از جمله:

-چگونه برای عکاسی پرتره های خیابانی آماده شویم

-نحوه انتخاب تنظیمات مناسب برای تصاویر دائما زیبا

-چگونه ایده های عکاسی خیابانی فراوانی ایجاد کنیم

و خیلی بیشتر!

بنابراین اگر آماده هستید که عکاسی پرتره ( چهره ) خیابانی خود را به سطح بعدی ببرید، بیایید با اولین نکته شروع کنیم:

1- با هدف عکاسی از چهره های پرتره های خیابانی شروع کنید

اگر می‌خواهید بهترین پرتره‌های خیابانی ممکن را ثبت کنید، پس نباید با دوربین خود بیرون بروید و شروع به شاتر زدن کنید.هدفمند کار را شروع کنید.

به نوع عکس هایی که می خواهید در عکاسی بعدی خود بگیرید فکر کنید. حتی ممکن است از یک ابزار رایگان مانند Pinterest الهام بگیرید. این عکس‌ها را هنگام برنامه‌ریزی عکس خود در ذهن داشته باشید و از آنها به عنوان استانداردی برای هدف‌ گذاری استفاده کنید.

2- برای عکاسی پرتره خیابانی کمی مکان یابی انجام دهید

قبل از اینکه عکسبرداری خیابانی خود را برنامه ریزی کنید، از مناظر شهری منطقه خود ایده بگیرید. (می توانید این کار را با قدم زدن در شهر یا با رانندگی در Google Maps انجام دهید.)

و همانطور که جستجو می کنید، از خود بپرسید: چه نوع فرصت های تصویری را می بینم؟ ساختمان ها و صحنه های خیابان چگونه ممکن است به عنوان نقاط دیدنی یا پس زمینه ای جذاب عمل کنند؟

هر شهر و خیابان جذابیت های منحصر به فرد خود را دارد، از ساختمان های میراثی گرفته تا اسکله های کنار دریا و مراکز خرید متروکه. آنچه در منطقه شما جالب است را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

3- موضوع مناسب را پیدا کنید

اگر به تازگی عکاسی پرتره را شروع کرده اید و به یک مدل نیاز دارید، توصیه می کنم از خانواده یا دوستان خود بپرسید. به این ترتیب، فشار کاهش می یابد و شما فردی آشنا خواهید داشت که می توانید ایده ها را روی او آزمایش کنید. مطمئن شوید که سوژه کسی که خیلی خجالتی نباشد. هر عکاسی خیابانی شامل ژست گرفتن برای عکس در یک مکان عمومی است، بنابراین اعتماد به نفس ضروری است.

هنگامی که آماده شدید تا مهارت های پرتره شهری خود را با یک مدل آزمایش کنید، یافتن افرادی برای این کار باید نسبتاً آسان باشد. اکثر شهرها دارای گروه های عکاس و مدل هستند. نام منطقه خود را با کلمات “مدل” یا “عکاس” تایپ کنید و ببینید چه چیزی پیش می آید. اگر چیزی پیدا نکردید، با گروهی های عکاسی منطقه ارتباط برقرار کنید .

4- با افراد دیگری که در این حوزه فعال هستند تعامل داشته باشید

در گروه های مختلف عکاسی و هنری عضو شوید، خودتان را معرفی کنید، توضیح دهید که می‌خواهید یک عکاسی پرتره شهری انجام دهید و به نمونه‌هایی از کار و اینستاگرام خود لینک دهید.نمونه کارهای خود را ارسال در مورد همکاری بحث و گفتگو کنید.

لینک پست های مربوط به عکاسی خود را در گروه هایی که عضو هستید ارسال کنید و از دیگران بخواهید نظرات خود را زیر آن پست ها بنویسند. همچنین از دیگران بخواهید پست های شما را به اشتراک بگذارند.

5- تمام جزئیات کلیدی عکاسی پرتره خیابانی را مرتب کنید

پس از انتخاب مدل، برنامه عکاسی را تعیین کنید . در مورد روز، زمان و مکان توافق کنید. برای مذاکره در روز آماده شوید، اما روی زمان مشخصی اصرار کنید. همیشه زمانی را انتخاب کنید که برای عکاسی عالی باشد.

(اگر مطمئن نیستید که چگونه زمان مناسبی را انتخاب کنید، توصیه می کنم حدود یک ساعت قبل از غروب شروع کنید؛ این فرصتی را برای نور طبیعی و تصاویر پس از تاریکی فراهم می کند.)

اگر مدل زیر 18 سال است، حتما از والدین یا قیم آنها اجازه بگیرید . از مدل خود بپرسید که قصد دارند برای عکسبرداری چه بپوشند. اغلب، آنها از شما راهنمایی می خواهند یا گزینه هایی را در اختیار شما قرار می دهند. توضیح دهید که علاقه آنها هست که دو یا سه ظاهر متفاوت داشته باشید. برخی از مدل ها ترجیح می دهند برای نیمه اول و دوم عکاسی لباس های کاملا متفاوت بپوشند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند لوازم جانبی سرگرم کننده مانند عینک آفتابی، کلاه و کت به همراه داشته باشند.

اگر یک یا دو هفته قبل هماهنگی عکسبرداری را ترتیب می دهید، فراموش نکنید که با مدل خود در تماس باشید. تاریخ و زمان را یک یا دو روز قبل از فیلمبرداری با آنها تأیید کنید.

6- برنامه داشته باشید

به جستجوی موقعیت مکانی خود فکر کنید و لیستی از 8 تا 10 مکان را که می خواهید در آنجا عکاسی کنید تهیه کنید. (آنها باید در فاصله چند قدمی یکدیگر باشند.)

یک نقشه را ترسیم کنید، مسیر خود را برنامه ریزی کنید و عکس هایی را که می خواهید در هر مکان بگیرید را در نظر بگیرید. من معمولاً فقط در 6 تا 8 مکان فیلمبرداری می‌کنم، اما دوست دارم چند تا فیلم اضافی را در آستین خود داشته باشم در صورتی که برخی از آنها به نتیجه نرسد.

7- تجهیزات خود را انتخاب کنید

وسوسه انگیز است که در یک عکاسی پرتره شهری هر چه از تجهیزات مختلف استفاده کنید. با این حال، هرچه وسایل بیشتری بگیرید، برای حمل آن ها احساس ناراحتی بیشتری خواهید داشت. بنابراین، در حالی که قطعاً باید وسایل کافی برای انعطاف‌پذیری بیشتر همراه داشته باشید، ولی زیاده‌روی نکنید.

من معمولا دو عدد دوربین که به هرکدام یک لنز پرایم متصل است و یک لنز اضافه دارم. برای عکاسی پرتره شهری از سه لنز 24 میلی‌متر برای پرتره‌های محیطی شهری و 50 میلی‌متر و برای پرتره‌های استاندارد و 85 میلی‌متر برای پرتره‌ها بسته تر و هدشات استفاده می کنم. (مشاهده لنزهای پرایم)

اگرچه من عاشق لنزهای زوم برای عکاسی پرتره خانوادگی هستم، اما فقط در عکس های پرتره شهری از لنزهای پرایم سریع استفاده می کنم.

یک توصیه: هنگامی که وسایل خود را جمع می کنید، همه تنظیمات دوربین و لوازم جانبی خود را دوباره بررسی کنید. مطمئن شوید که:

 1. شما تنظیمات مناسب کیفیت تصویر را انتخاب کرده اید (من JPEG+RAW یا فقط RAW را توصیه می کنم).
 2. شما تنظیمات ISO مناسبی را انتخاب کرده اید (من از ایزو خودکار استفاده می کنم).
 3. شما کارت SD و باتری یدکی در کیف خود دارید.
 4. یک فرم از جزئیات و یک خودکار بر دارید.

8- مدل خود را در عکاسی پرتره خیابانی بشناسید

مطمئن شوید که برای هر عکس زودتر از شما در محل حضور خواهند داشت . حضور به موقع شما و مدل بسیار مهم هست . اگر همراه مدل مهمان هم وجود دارد از قبل مطلع باشید و حتما با ایشان قبل از عکاسی، گپ خوبی داشته باشید.

9- برای کسب کیفیت با هدف عکاسی کنید

هنگام انجام پرتره شهری خوب ، هدف کمیت نیست، کیفیت است. در هر عکاسی، قصد من ده عکسی که واقعاً از آنها راضی هستم به دست بیاورم، و به شما نیز توصیه می‌کنم این کار را انجام دهید، حتی اگر به معنای عکسبرداری متفاوت از حالت عادی باشد.

به عبارت دیگر، اگر به عکاسی سریع عادت دارید، سرعت خود را کم کنید. قبل از گرفتن هر عکس، برای کارگردانی مدل و درست کردن ترکیب بندی وقت بگذارید.

مطمئن شوید که عکس‌های مختلفی می‌گیرید: کلوزآپ، ترکیب‌بندی تمام قد، ​​نگاه مدل به دوربین، نگاه مدل به دور. و به یاد داشته باشید که با درخواست از مدل برای پوشیدن اکسسوری مختلف مانند عینک آفتابی، کلاه و کت، ظاهر متفاوتی داشته باشید.

10- با سناریو و کارگردانی شده از مدل عکاسی کنید

استعداد کارگردانی مهارتی است که باید یاد بگیرید، مخصوصاً وقتی با مدل های جوان تر کار می کنید. که البته خوشبختانه، زیاد سخت نیست به خصوص وقتی مدل مناسبی انتخاب کنید .

توصیه من؟ مطلب ۱۰۰ تا از بهترین ژست های عکاسی را بخوانید، آن را در تلفن خود ذخیره کنید و در طول عکاسی از آن به عنوان مرجع استفاده کنید. از طرف دیگر، چندین عکس پرتره شهری را در تلفن همراه خود ذخیره کنید، سپس هنگام عکاسی آنها را به مدل خود نشان دهید.

11- مراقب ISO و سرعت شاتر خود باشید

متأسفانه بهترین ISO و سرعت شاتر برای پرتره های شهری وجود ندارد زیرا نور اغلب در طول عکاسی تغییر می کند. اما همانطور که روز به سمت شب می رود، حتما ISO و سرعت شاتر خود را مرتبا بررسی کنید. ضروری است که سرعت شاتر خود را بالای 1/80 ثانیه یا بیشتر نگه دارید، و در جاهای لازم است ISO خود را افزایش دهید، افزایش ایزو بهتر است از یک تصویر شلوغ و یک تصویر تار! (همچنین می‌توانید دیافراگم خود را باز کنید، اما به هر حال احتمالاً می‌خواهید برای جلوه های پس‌زمینه زیبا، آن را بسیار باز نگه دارید.)

12- از منفی گویی پرهیز کنید.

برخی از عکاسان تمایل دارند هنگام عکاسی از خود انتقاد کنند، و این یک نه بزرگ است. اول از همه، شما قطعاً نباید چیزی منفی را با صدای بلند بگویید، زیرا باعث می شود سوژه شما احساس تضعیف کند و به نتایج وحشتناکی منجر شود.

همچنین نباید به افکار منفی فکر کنید. روی نماهایی که نتوانسته اید کاری انجام دهید تمرکز نکنید. در عوض، روی مواردی تمرکز کنید که خوب پیش می روند!

13- تجهیزات نورپردازی خود را همراه داشته باشید

برای نیمه اول هر عکاسی شهری، من به نور طبیعی یا محیطی متکی هستم. اما پس از آن، همانطور که تاریکی منظر شهری را فراگرفته است، به گزینه های نورپردازی خودم روی می آورم و به شما توصیه می کنم همین کار را انجام دهید.

اول، من معمولاً یک اسپیدلایت می‌گیرم که می‌توانم از آن روی دوربین یا از طریق یک ریموت از راه دور استفاده کنم. نور اسپیدلایت می‌تواند تیز باشد، بنابراین اگر این مسیر را دنبال می‌کنید، باید نرم کننده های نور مانند مینی سافت‌باکس به همراه داشته باشید.

دوم، من از نورهای ویدئویی LED کوچک استفاده می کنم که بسیار قابل کنترل هستند، به علاوه پیوسته هستند (بنابراین درک تأثیر آنها قبل از زدن دکمه شاتر امکان پذیر است). من عاشق استفاده از این چراغ‌ها هستم، هرچند پیشنهاد می‌کنم یک نرم کننده به همراه داشته باشید تا جلوه‌ای نرم‌تر و جذاب‌تر داشته باشید.

14- توجه کامل به ایمنی خود

در عکاسی شهری، ایمنی باید اولویت شماره یک شما باشد. من فقط در مورد جرم صحبت نمی کنم (اگرچه این یک نگرانی است) – شما همچنین باید از اتومبیل ها، دوچرخه ها، عابران پیاده و غیره آگاه باشید.

هر گونه خطری را قبل از عکاسی شناسایی کنید و به مدل خود از قبل توضیحات کافی بدهید. وقتی در حال عکاسی هستید، همیشه مراقب محیط اطراف خود باشید. اگر فضای شما مناسب نبود، بهتر است ادامه ندهید.

همچنین هرگز کیف را بدون مراقبت روی زمین رها نکنید. چند لحظه کافی است که یک دزد تجهیزات شما را بدزد.

15- قانون مند باشید

همیشه، همیشه، همیشه طبق قانون عکاسی کنید . همواره به تابلو های که عکاسی و فیلمبرداری را ممنوع کرده توجه کنید .

قبل از رفتن به بیرون، در مورد اینکه آیا برای عکاسی در شهر خود به مجوز نیاز دارید، تحقیق کنید. همچنین باید در مورد مکان‌های خاص تحقیق کنید، زیرا برخی از پارک‌ها و میدان‌ها ممکن است سیاست‌های سختگیرانه عکاسی داشته باشند.

و هنگامی که در حال عکاسی هستید، مراقب ملکان خصوصی که علاقه ندارند شما از ساختمان یا فضاشون عکاسی کنید توجه کنید  ممکن هست در این موراد توسط نیروهای امنیتی یا پلیس دستگیر شوید.

16- زمان عکاسی پرتره خیابانی را محدود کنید

در حالی که ممکن است ساعت‌ها وسوسه شوید که عکاسی کنید (تا زمانی که به آن تصویر بی‌نقص برسید)، به یاد داشته باشید که مدل شما خسته می‌شود، به علاوه وقت ارزشمند است.

بنابراین عکاسی را بین 60 تا 90 دقیقه انجام دهید. بله، به سرعت زمان تمام می شود  – اما بهتر است زمان  را کوتاه کنید بجای طولانی ، برای مدل های جوان تر، عکاسی را  کمتر از 60 دقیقه کنید.

17- تصاویر خود را ویرایش کنید

در عکاسی پرتره خیابانی همیشه بهترین کار این است که تصاویر خود را مستقیماً در دوربین قرار دهید. با این حال، کمی ویرایش پرتره تقریباً همیشه ضروری است، مانند:

 • تنظیمات نوردهی
 • تنظیمات کنتراست
 • تعادل رنگ سفید
 • میزان رنگ

ممکن است بخواهید تصویر را نیز پاک کنید. محیط شهری ممکن است بسیار کثیف باشد، و بعضی وقتها لازم است عناصر زشت داخل عکس ها را از اطراف مدل خود حذف کنید.

به عنوان مثال، در مثال زیر، تعداد زیادی ته سیگار روی زمین وجود داشت:

اما من تصمیم گرفتم آنها را در فتوشاپ حذف کنم تا یک نتیجه تمیزتر ایجاد کنم:

تفاوت کوچکی دارد، اما به نظر من، جزئیات کوچک مهم هستند.

کد تخفیف نورنگار

نتیجه گیری از 17 نکته شگفت انگیز در عکاسی پرتره خیابانی

17 نکته شگفت انگیز در عکاسی پرتره خیابانی  را یاد گرفتید ؟ عکاسی پرتره شهری بسیار سرگرم کننده است و می تواند خلاقیت شما را به عنوان یک عکاس افزایش دهد.

و اگر تحقیقات خود را انجام دهید و توصیه های من را نیز توجه کنید، نتایج عالی خواهید گرفت.

پس یک مدل پیدا کن، برو بیرون و خودت را امتحان کن!

پیشنهاد : اگر دنبال آموزشها بیشتر در این زمینه هستید، به آگادمی آموزش عکاسی نورنگار مراجعه کنید !

حالا به شما:

قصد دارید عکاسی شهری بعدی خود را کجا انجام دهید؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

نویسنده : نورنگار - آ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *