مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

تصویربرداری سه بعدی از کف اقیانوس‌ها با دوربین مخصوص ناسا

ناسا در حال کار بر روی دوربین هوایی “Fluid Cam” است که با آن می توان درون امواج اقیانوس را مشاهده کرد.

مجموع بازدید : 705 زمان مطالعه : ۵
تصویربرداری سه بعدی از کف اقیانوس‌ها با دوربین مخصوص ناسا

ناسا در حال کار بر روی دوربین هوایی “Fluid Cam” است که با آن می توان درون امواج اقیانوس را مشاهده کرد.

 

دانش ما از سطح کره ی ماه و مریخ بیشتر از دانش ما از کف اقیانوس های خودمان است، بنابر گفته ی ود شیرایت دانشمند ناسا، به همین دلیل است که او به دنبال توسعه ی دوربین Fluid Cam ناسا است که بتواند آب را از دریاها حذف کند و با ارائه ی تصاویر سه بعدی آنچه که در زیر امواج است را آشکار کند.

 

عکاسی هوایی

 

با استفاده از کمک هزینه ای که اداره ی علوم فناوری زمین اختصاص داده است، شیرایت بر روی پروژه ای کار می کند که بتواند با استفاده از سخت افزار و نرم افزار بخش های عظیم کف اقیانوس ها را بدون اینکه آب وجود داشته باشد ببیند و از آن ها نقشه برداری کند.

 

در ویدئوی زیر، شیرایت توضیح می دهد که به دلیل وجود موج های سطحی، دیدن کف اقیانوس سخت است اما دوربین Fluid Cam ناسا از نرم افزاری به نام Fluid Lensing استفاده می کند تا بتواند از اشیاء موجود تا عمق بیش از 10 متری تصویر برداری کند.

 

اما او توضیح نمی‌دهد که این تکنولوژی چگونه کار می کند، او می گوید به دوربینی نیاز دارد که دارای قدرت پردازشی بسیار زیادی باشد تا نرم افزار بتواند به خوبی بر روی آن اجرا شود. او در این ویدئو نشان می دهد که از یک لنز Elmarit-M 28mm F2.8 بر روی دوربینی که او آن را “دارای قدرت پردازشی بالا” توصیف می کند، استفاده می کند. ما می گوییم که دوربین Fluid Cam ناسا از یک پردازنده ی 16 هسته ای و حافظه ی رم 1TB استفاده می کند و می تواند اطلاعات خروجی با سرعت 550 مگابایت بر ثانیه تولید کند.

 

هم اکنون دوربین در مراحل آزمایشی قرار دارد و بر روی یک هواپیمای بدون سرنشین نصب شده است، اما ناسا امیدوار است که بتواند در آینده نزدیک این تکنولوژی را بر روی هواپیماها و ماهواره ها نیز نصب کند تا بتواند مناطق وسیع تری را ارزیابی و نقشه برداری کند.

 

این پروژه به عنوان بخشی از برنامه ی آژانس برای برنامه ی “روز زمین” در وب سایت ناسا قرار داده شده است.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار سایت نورنگار و همچنین دریافت کد تخفیفی به ارزش ۲۰ هزارتومان ایمیل خود را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.