دسته بندی محصولات

  • عکاسی

  • فیلمبرداری

  • نورپردازی

  • صدابرداری

  • لوازم جانبی

  • محصولات دست دوم

10 تکنیک برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای‌تر

تکنیک و ترفند
10 تکنیک برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای‌تر

 

1- قانون یک سوم

این قانون که یکی از تاثیرگذارترین قوانین ترکیب‌بندی و یکی از مهم‌ترین تکنیک های عکاسی حرفه ای است به شما کمک می‌کند عکس‌های بسیار زیبایی بگیرید. در صورتی که می‌خواهید عکس‌های خیلی شگفت‌انگیزی بگیرید قانون یک سوم چاره‌ی کار شماست.

تکنیک عکاسی

برای استفاده از قانون یک سوم تصور کنید عکس شما با استفاده از دو خط افقی و دو خط عمودی به 9 قسمت مساوی تقسیم شده است. برای برخی از عکس‌ها بهتر است سوژه داخل مربع میانی تصویر باشد اما در خیلی از مواقع بهتر است سوژه را روی یکی از نقاط تلاقی این چهار خط قرار دهید تا یک عکس خیلی زیبا از لحاظ ترکیب‌بندی داشته باشید.

در صورتی که کادربندی عکس خودتان را با استفاده از قانون یک سوم انجام دهید، چشم بیننده تمام قسمت‌های عکس را می‌بیند و به همین خاطر این نوع عکس برای بیننده جذاب‌تر است.

[relatedpost post=”94231″]

2- جلوگیری از لرزش دوربین

لرزش دوربین یا Blur چیزی است که هر عکاسی می‌تواند به آن دچار شود و به همین خاطر در اینجا چند نکته برای جلوگیری از آن معرفی خواهیم کرد.

عکاسی حرفه‌ای

اولین چیزی که باید برای جلوگیری از لرزش یاد بگیرید، نحوه صحیح در دست گرفتن دوربین است. برای گرفتن دوربین از هر دو دست خودتان استفاده کنید. با یک دست دوربین را نگه دارید و دست دیگر خود را زیر لنز قرار دهید. همچنین دوربین را نزدیک بدن خودتان نگه دارید و از بدن به عنوان تکیه‌گاه آرنج استفاده کنید.

همچنین برای عکاسی روی دست باید سرعت شاتر را بسته به فاصله کانونی لنز انتخاب کنید. در صورتی که سرعت شاتر شما خیلی کند باشد، هرگونه حرکت دوربین می‌تواند باعث تار شدن تمام تصویر شود. برای محاسبه فاصله کانونی مناسب از فرمول زیر استفاده کنید:

1/ فاصله کانونی (میلی‌متر) = حداقل سرعت شاتر (به ثانیه)

طبق این فرمول در صورتی که فاصله کانونی لنز شما 100 میلی‌متر است، نباید از سرعت شاتری کمتر از 1/100 ثانیه استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود برای به حداقل رساندن لرزش دوربین از یک سه پایه یا تک پایه استفاده کنید.

3- مثلث نوردهی

مثلث نوردهی یکی از بهترین تکنیک های عکاسی حرفه ای است. برای اینکه عکس‌های شما بهترین کیفیت ممکن را داشته باشند باید به صورت کامل با دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو آشنا باشید. همچنین باید با ارتباط این سه نیز آشنا باشید.

آموزش عکاسی

هر زمانی که مقدار یکی از سه ضلع مثلث نوردهی را تغییر می‌دهید، باید حداقل مقدار یکی از اضلاع دیگر را هم تغییر دهید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. استفاده از حالت خودکار نیز همین کاربرد را دارد اما شما با استفاده از حالت اتوماتیک این قابلیت را ندارید که عکس‌ها را بسته به ذائقه خودتان تغییر دهید.

در صورتی که توانایی کار با حالت دستی را ندارید، بهتر است حالت‌های اولویت شاتر و اولویت دیافراگم را یاد بگیرید. با استفاده از این حالت‌ها فقط لازم است یکی از اضلاع مثلث نوردهی (شاتر یا دیافراگم) را تغییر دهید و اضلاع دیگر را به خود دوربین بسپارید.

[relatedpost post=”117100″]

4- استفاده از فیلتر پلاریزه

در صورتی که فقط می‌توانید یک فیلتر برای لنز خودتان بخرید، بهتر است این فیلتر یک فیلتر پلاریزه باشد. بهترین نوع فیلتر پلاریزه هم نوع دایره‌ای آن است زیرا به دوربین شما امکان استفاده از نورسنجی TTL را می‌دهد.

این فیلتر امکان کاهش بازتاب از سطح آب و همچنین  شیشه را به شما می‌دهد. همچنین رنگ آسمان و برگ درختان را هم بهبود می‌بخشد و باعث دو چندان شدن زیبایی تصاویر شما خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده فیلتر پلاریزه از لنز شما نیز محافظت خواهد کرد و شما در صورت استفاده از این فیلتر می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی در مورد خط و خش و… به عکاسی بپردازید.

5- ایجاد حس عمق

یکی از تکنیک های پرکاربرد در عکاسی حرفه ای از منظره ایجاد عمق میدان است. با این کار کمک می‌کنید، بیننده خودش را در آن فضا احساس کند.

ایجاد حس عمق در عکاسی

از یک لنز واید برای ایجاد نمای پانوراما استفاده کنید و دیافراگم را نیز روی مقادیری مثل f/16 یا بیشتر قرار دهید تا پس زمینه و پیش زمینه به صورت کامل واضح باشند. قرار دادن یک فرد یا شی باعث دادن حس مقیاس به بیننده می‌شود و به او نشان می‌دهد که فاصله‌ی عناصر مختلف در عکس به چه شکلی است.

در صورت امکان از یک سه پایه استفاده کنید زیرا دیافراگم‌های بسته معمولا به سرعت شاتر آهسته‌تری نیاز دارند.

6- استفاده از پس زمینه‌های ساده

در عکاسی بهتر است تا جای ممکن ساده پیش بروید. به همین خاطر باید تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را باید داخل کادر نگه دارید و تمام چیزهایی که باعث حواس‌پرتی مخاطب می‌شوند را از آن حذف کنید.

در صورت امکان یک بک گراند با رنگ خنثی و الگوهای ساده انتخاب کنید. شما باید سعی کنید توجه بیننده به نقطه کانونی تصویر جلب شود تا یک دیوار رنگی یا ساختمان عجیب که در پس زمینه قرار دارد. رعایت این امر در مواردی که سوژه در مرکز تصویر قرار ندارد کاملا ضروری است.

[relatedpost post=”119470″]

7- عدم استفاده از فلاش در فضاهای بسته

استفاده از فلاش در فضای بسته

نور فلاش در اکثر مواقع و به خصوص در زمان استفاده در فضاهای داخلی می‌تواند خیلی سخت و غیرطبیعی به نظر برسد. بنابراین بهتر است به جای استفاده از فلاش در فضاهای بسته از روش‌های دیگر برای جبران نور استفاده کنید.

اول از همه مقدار ایزو را (تا حدود 800 یا 1600) افزایش دهید. عدد دقیق ایزو به سرعت شاتر شما بستگی دارد. همچنین از بازترین دیافراگم ممکن استفاده کنید. با این کار نور بیشتری به حسگر تصویر می‌رسد و شما یک پس زمینه تار و زیبا خواهید داشت. همچنین استفاده از سه پایه و یا یک لنز با لرزشگیر داخلی هم کمک خیلی زیادی به شما می‌کند و اجازه می‌دهد از سرعت شاترهای طولانی استفاده کنید.

در صورتی که حتما باید از فلاش استفاده کنید هم سعی کنید از فلاشی استفاده کنید که هد آن امکان چرخش دارد و می‌توانید نور آن را به سمت دیوار یا سقف بتابانید.

8- انتخاب ایزو

علاوه بر تکنیک های ذکر شده انتخاب ایزو مناسب نیز در عکاسی حرفه‌ای خیلی مهم است.

ایزو مقدار حساسیت حسگر دوربین شما به نور و همچنین میزان نویز تصویر را تعیین می‌کند. ایزویی که انتخاب می‌کنید به شرایط مختلفی بستگی دارد. برای مثال در مواقعی که هوا تاریک است باید چیزی بین 400 تا 3200 را انتخاب کنید. هرچقدر مقدار ایزو بالاتر باشد، دوربین نیز به نور حساس‌تر است و راحت‌تر می‌توانید از تار شدن تصویر جلوگیری کنید.

[relatedpost post=”131416″]

در روزهای آفتابی هم باید ایزو را روی 100 و یا خودکار قرار دهید زیرا نور زیادی در اختیار دارید و نیازی به افزایش حساسیت حسگر وجود ندارد.

9- استفاده از تکنیک Panning برای القاء حس حرکت

تکنیک پنینگ

در صورتی که می‌خواهید از یک سوژه در حال حرکت عکاسی کنید، می‌توانید از تکنیک Panning که یکی از تکنیک های عکاسی حرفه ای است استفاده کنید. برای استفاده از این تکنیک سرعت شاتر را دو گام کمتر از مقدار موردنیاز قرار دهید. برای مثال در صورتی که سرعت شاتر مناسب 1/250 ثانیه است، آن را روی 1/60 ثانیه قرار دهید. لنز را به سمت سوژه بگیرید و کلید شاتر را تا نیمه فشار دهید تا فوکوس قفل شود و سپس آن را کاملا فشار دهید تا عکس موردنظر را بگیرد. توجه کنید که باید چند ثانیه سوژه در حال حرکت را دنبال کنید. در صورت امکان بهتر است از یک سه پایه یا تک پایه استفاده کنید تا لرزش دوربین را به حداقل برسانید و خطوط حرکت را نیز به صورت واضح ثبت کنید.

10- سرعت شاتر

از سرعت شاترهای مختلف برای عکاسی استفاده کنید. ممکن است با استفاده از یک سرعت شاتر خاص بتوانید عکس‌های خیلی زیبایی بگیرید. برای مثال در زمان عکاسی در شب می‌توانید از سرعت شاتر 4 ثانیه و سه پایه برای عکاسی استفاده کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید، حرکت سوژه و همینطور رد نور به خوبی در این عکس ثبت شده است.

تکنیک های عکاسی حرفه ای

در صورتی که از سرعت شاترهای سریعی مثل 1/250 ثانیه استفاده کنید، رد نور مشخص نخواهد بود و مطمئنا منابع نور نیز به این اندازه درخشان نخواهند بود اما می‌توانید حرکت را به صورت کامل فریز کنید.

آموزش تکنیک های عکاسی حرفه ای

سعی کنید از سوژه‌ها و پس زمینه‌های مختلفی مثل موج‌های دریا، مردم در حال رفت و آمد، ماشین‌های مختلف و… با سرعت شاترهای مختلف عکاسی کنید. برای عکاسی از برخی سوژه‌ها بهتر است از سرعت شاتر بالا و برای عکاسی از برخی سوژه‌های دیگر بهتر است از سرعت شاتر پائین استفاده کنید. اینکه دقیقا از چه سرعتی استفاده کنید، به آزمون و خطا و استفاده از شاترهای مختلف نیاز دارد.

کد تخفیف نورنگار

نکته پایانی: به جای تجهیزات روی یادگیری سرمایه‌گذاری کنید

در صورتی که قصد دارید چندین میلیون تومان برای تجهیزات و لوازم جدید هزینه کنید، بهتر است دوباره فکر کنید. خیلی از مردم پس از خرید تجهیزات جدید عکاسی متوجه خواهند شد که این تجهیزات هم توانایی خلق عکس‌های زیبایی که به دنبال آن بودند را ندارند.

شما می‌توانید با یک دوربین دیجیتال معمولی که یک لنز زوم استاندارد روی آن نصب شده است نیز عکس‌های خیلی خوبی بگیرید اما قبل از هر چیز باید اصول و تکنیک های ابتدایی عکاسی حرفه ای را یاد بگیرید. به همین خاطر بهتر است قبل از اینکه به خرید تجهیزات جدید فکر کنید، موضوعاتی مثل کادربندی و نورپردازی را به صورت کامل یاد بگیرید.

نویسنده : محمد خزائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *