مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبارایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجویدئو/پادکست

چگونه از کیف و کفش عکاسی کنیم؟

یکی از نکات مهمی که در فروش کیف و کفش اثرگذار می باشد، عکاسی است. اگر در مقالات قبل با ما همراه بوده باشید، یکی از زیر شاخه های انواع سبک عکاسی، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی است که می تواند تأثیر بسزایی بر جذب مشتری و فروش محصولات داشته باشد. پس، عکاسی یک اصل در صنعت خرید و فروش به حساب می آید.

مجموع بازدید : 14415 زمان مطالعه : 5
چگونه از کیف و کفش عکاسی کنیم؟

در این مقاله قصد داریم با آموزش عکاسی از محصولاتی از جمله کیف و کفش آشنا شویم. در ادامه نکاتی را باهم مرور می کنیم که به ما کمک می کند این کار را به بهترین نحو انجام دهیم.

برای شروع، بیایید نحوه عکس گرفتن از کیف و کفش را برای آگهی یک مجله یا صفحه فروشگاه به صورت حرفه ای بیاموزیم. عکاسی با کیفیت کیف و کفش یک عامل مهم در فروش آنها است، بنابراین ما باید مانند یک ماشین اسپرت عجیب و غریب یا یک شات مد فانتزی با این محصولات رفتار کنیم.

عکاسی تبلیغاتی از کیف و کفشممکن است شما در حال ساخت وب سایتی برای فروشگاه خود باشید و یا حتی بخواهید در صفحه اینستاگرام تان برای فروش عکس بگذارید، یا عکسبرداری خلاقانه به منظور هر گونه تبلیغات داشته باشید.

پس بگذارید خیالتان را راحت کنیم که این نکات مربوط به عکاسی کیف و کفش به شما در ایجاد تصاویر با کیفیت و جالب کمک می کند.

نکته اول – بک گراند سفید

 

 

عکاسی از کیف و کفشاز زمینه های رنگی استفاده نکنید ، آن ها رنگ کیف و کفش را خراب می کنند و آن طور که باید نشان نمی دهند.

عکاسی از کیف و کفشترجیحا از رول های کاغذی استفاده کنید چون اگر کثیف شد می توانید آن قسمت را قطع کرده و با چرخاندن رول از یک قسمت جدید استفاده کنید.

عکاسی از کیف و کفشاجازه ندهید که نور مستقیم خورشید به محصولات شما برخورد کند ، چون در این صورت محصولات شما خشن به نظر می رسند.

عکاسی از کیف و کفشتراز سفیدی یا (White Balance (WB دوربین خود را بر روی حالت خودکار AWB)- Auto White Balance) تنظیم کنید.

عکاسی از کیف و کفشاگر هنوز آماتور هستید و برای کارتان خیمه نور ندارید ، بهترین کار استفاده از نور سه لامپ است، یکی در بالا ، چپ و راست تا نور مناسبی برای عکاسی داشته باشید.

عکاسی از کیف و کفشسعی کنید به کمک وسایلی مثل دستمال، دستمال کاغذی و یا حتی نخ دندان کفش و بند های آن را تنظیم کنید تا خیلی خوب در قاب قرار بگیرند.

عکاسی از کیف و کفشاطمینان حاصل کنید که کفش با ایجاد توهمی مبنی بر اینکه شخصی آن را پوشیده می شود ، به بهترین حالت به نظر برسد.

کیف و کفش هایی که عکس هایشان با بک گراند سفید ثبت شده، بسیار منظم و شیک به نظر می رسند. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه از کیف و کفش هایتان عکس بگیرید تا در فروشگاه های آنلاین به فروش بگذارید، چنین رنگ پس زمینه ای را انتخاب کنید. این روش به شما امکان می دهد بدون اینکه از پس زمینه ، محیط ، مدل و سایر عوامل منحرف شوید ، روی کفش متمرکز شوید. تأثیر سایه ها و روشنایی مناسب را نیز فراموش نکنید.

تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

نکته دوم – مدل

عکاسی از کیف و کفشسایز کفش هایی که انتخاب می کنید: 7 مورد برای زنان ، 9 برای آقایان.

عکاسی از کیف و کفشبرای عکس های مربوط به کفش، به مدل هایی با پاهای باریک نیاز دارید.

عکاسی از کیف و کفشدر این سبک عکاسی برای کیف و کفش نیازی نیست تمام بدن مدل پیدا باشد.

عکاسی از کیف و کفشمدل را هنگام حرکت (رقصیدن ، پیاده روی ، پریدن) شکارش کنید.

عکاسی از کیف و کفشلباس مدل باید متناسب با تنالیه رنگ کیف و کفش باشد.

در حقیقت ، وجود یک مدل در عکس های کیف و کفش باعث می شود تا این اثر عکس بیشتر شود و توجه بیشتری به خود جلب کند. در واقع به گونه ای باشد تا چیزی نتواند تمرکز بیننده را از سوژه اصلی دور کند. البته مدل هم باید تلاش کند تا ژست های مختلف را تست کند به گونه ای که کیف یا کفش در بهترین حالت خود به نظر برسد. چون برای خریداران مهم است که کیف و مخصوصا کفش هنگام پوشیدن چگونه به نظر می رسند.

آموزش کار با مدل

نکته سوم – زاویه های مختلف عکاسی

عکاسی از کیف و کفشسعی کنید از نمای جانبی عکاسی کنید.

عکاسی از کیف و کفشعکاسی از زاویه پشتی نیز فراموش نشود..

عکاسی از کیف و کفشاز نمای بالا هم عکاسی کنید.

عکاسی از کیف و کفشعکسی از محصول را کمی به سمت چپ / راست چرخانده شده باشد هم ثبت کنید.

عکاسی از کیف و کفشبرای نشان دادن بافت ، مواد و غیره، یک عکس با جزئیات هم داشته باشید.

هر کس مایل است تا حد امکان جزئیات بیشتری از محصولی که قصد خرید آن را دارد، بداند. اگر دقت کنید بسیاری از صفحات کیف و کفش اینستاگرامی  یا حتی سایت های آنلاین فروش، عکس هایی می گذارند که محصول را از تمام زاوایا برای بیننده معرفی می کند، بنابراین همه می توانند رنگ، مدل، ارتفاع پاشنه کفش، طراحی محصول و … را مشاهده کنند. پس تا حد امکان عکس بگیرید.

نکته چهارم – عکس محصولات را ویرایش کنید.

عکاسی از کیف و کفشبه کمک برنامه ای مثل فوتوشاپ و روش هایی که در آموزش های قبلی به آن اشاره کرده ایم، یک پس زمینه سفید خالص بسازید.

عکاسی از کیف و کفشمرز محصول و پس زمینه را مشخص تر کنید..

عکاسی از کیف و کفشسایه های طبیعی ایجاد کنید.

عکاسی از کیف و کفشاگر جایی از عکس نیاز به برش داشت، سعی کنید طبیعی این کار را انجام دهید.

عکاسی از کیف و کفشبرای نشان دادن چندین عکس از کیف یا کفش از زوایای مختلف در قالب یک عکس ، از خطوط کمک بگیرید و آن ها را جدا کنید. هم چنین سعی کنید عکس ها را به طور صحیحی نسبت به هم حرکت دهید.

عکاسی از کیف و کفشاگر به دلیل ضعف روشنایی محیط، رنگ کیف یا کفش آن طور که باید به نظر نمی رسد، حتما ویرایش کنید.

عکاسی از کیف و کفشدر ویرایش عکس محصول، زیاده روی نکنید، کفش باید همانطور که هست واقعی به نظر برسد.

در ادامه به شما نشان داده ایم که چگونه می توانید عکس محصولی را که در خانه بر روی یک پس زمینه بد تهیه کرده اید ، برش دهید و روتوش کنید. یاد می گیرید که چگونه برخی از تنظیمات را ایجاد کنید تا ظاهر حرفه ای تری ایجاد شود:

قدم اول– ما یک خام در دست داریم که مناسب تبلیغات نیست. در عکس پیش رو، نور مناسب نداریم و در نتیجه رنگ ها آن طور که باید به نظر نمی رسند. اما ما قصد داریم این مشکل را برطرف کنیم. به سراغ برنامه فوتوشاپ می رویم.

قدم دوم – به کمک Pen Tool ، که در Panel Tools قرار دارد، شروع می کنیم. این ابزار برای انتخاب مناطقی از تصویر با مرزهای روشن استفاده می شود. به کمک این ابزار دور تا دور عکس کیف یا کفش را انتخاب کنید، چه خطوط مستقیم و چه منحنی ها.

قدم سوم – در این قسمت شما با کشیدن خطوط مرزی دور عکس محصول، آن را برش دهید. این کار ممکن است کمی زمان ببرد.

قدم چهارم – حالا می توانید آن را از پس زمینه برش دهید. برای این کار بر روی عکس کیف یا کفش راست کلیک کرده و Make Selection را انتخاب کنید. بعد از این کلیک ، آیکون Mask را در پنل Workspace Options Panel انتخاب کنید و سپس Invert in Layer Tool را انتخاب کنید. پس از این ، لایه جدید با پس زمینه سفید برای عکس محصول که برش داده اید، ایجاد کنید.

قدم پنجم – تبریک می گویم! کفش ما با موفقیت برش داده  شد و روی یک پس زمینه سفید قرار گرفت. برخی از عکاسان در این مرحله ویرایش تصویر را به پایان می رسانند ، اما ما برخی ویرایش های اضافی را انجام می دهیم تا عکس طبیعی به نظر برسد.

برای تنظیم رنگ کفش ، یک Curve Layer ایجاد کنید تا تنظیمات رنگ آن را برجسته تر کنیم. حتی می توانید یک لایه جدید ایجاد کرده و از ابزار Brush با رنگ های مناسب استفاده کنید تا رنگ های محصول واضح تر شود.

قدم ششم – قسمت های روشن عکس کیف یا کفش را با تغییر Hue/Saturation روشن تر کنید.

قدم هفتم – اکنون زمان استفاده از سایه است ، این به شما کمک می کند تا از نگاه کارتونی عکس جلوگیری کنید و واقعی تر شوید. با کفش ، لایه جدیدی را کرده و با Brush Tool از رنگ مشکی ، یک لکه یا سایه بزرگ درست کنید. سایه را با استفاده از میانبر Cmd (Ctrl) + T جا به جا کنید تا در یک جای مناسب قرار بگیرد.

اکنون عکس شما برای انتشار در صفحات مجازی و یا سایت های فروش محصولات آماده است.

نکته پنجم –  عکاسی 360 درجه

 

عکاسی از کیف و کفشبرای این نوع عکاسی از کیف یا کفش، از صفحات گردون استفاده کنید و دقت کنید که حتما در مرکز صفحه باشد، چون ممکن است هنگام چرخش “جنبان” به نظر برسد ، بنابراین محصول خود را در مرکز قرار دهید.

حداقل 24 فریم ثبت کنید.

عکاسی از کیف و کفشمراقب باشید که قاب شروع حرکت را دو بار ثبت نکنید.

عکاسی از کیف و کفشاطمینان حاصل کنید که هر زاویه به طور مساوی قرار گرفته است.

عکاسی از کیف و کفشاولین عکس محصول را رو به جلو ثبت کنید.

با توجه به اینکه این سبک، یک سبک جدید است و بسیار هم مفید می باشد. با این روش عکاسی هیچ جزئیات و زوایه ای از کیف یا کفش شما از قلم نخواهد افتاد. شما از هر زاویه ای محصول را می بینید. اگر حرفه شما مستقیماً با این ژانر عکاسی در ارتباط است ، برای خرید آسان و رونق کار خود ، حتما برای خرید تجهیزات عکاسی 360 درجه به سایت ما مراجعه کنید.

نکته ششم –  عکاسی از کفش های بدون پاشنه و کیف هایی با طراحی خاص

عکاسی از کیف و کفشاز قانون یک سوم در عکاسی استفاده کنید.

عکاسی از کیف و کفشعکس هایی که از بالا گرفته می شوند برای این نوع کفش ها و کیف هایی با طراحی خاص بسیار مناسب اند.

عکاسی از کیف و کفش2-3 رنگ با تنالیه یکسان را انتخاب کنید تا عکستان جذاب تر به نظر برسد.

عکاسی از کیف و کفشصحبت از رنگ ها شد، سعی کنید یک پس زمینه خنثی انتخاب کنید، مثل پس زمینه سفید که قبلا اشاره کردم یا بستگی به نوع کیف و کفش، یک سطح چوبی، میز و … .

عکاسی از کیف و کفشسعی کنید از فضای خالی برای زیبا تر کردن عکس خود استفاده کنید چون هر چه عکس شلوغ تر باشد توجه به سمت محصول کمتر خواهش شد.

عکاسی از کیف و کفشلامپ های پرقدرت برای روشن تر شدن تصویر خودداری کنید.

نکته هفتم – محتوا

عکاسی از کیف و کفشاگر می خواهید عکس تان کلاسیک به نظر برسد از کاغذ های سفید برای پس زمینه استفاده کنید و اگر می خواهید عکس تان جلا دار باشد از آکریلیک.

عکاسی از کیف و کفشسعی کنید از محصولات کیف و کفشتان به شیوه عکاسی “سبک زندگی یا Lifestyle” عکس بگیرید

عکاسی از کیف و کفشهنگام عکاسی در بیرون از منزل ، همیشه مطمئن شوید که کفش با فصل مطابقت دارد.

عکاسی از کیف و کفشفراموش نکنید از رنگ پس زمینه در رنگ کفش های خود استفاده نکنید.

شاید به نظر خنده دار بیاید اما محصولات کیف و کفش می توانند در قالب یک داستان در عکس معرفی شوند. اگر دقت کنید، بیشتر صفحات اینستاگرام که کیف و کفش میفروشند دارای یک اصل اساسی هستند ، نوعی داستانی که توسط یک کیف یا  کفش نشان داده می شود. می توان با کمک یک پس زمینه مناسب ، مدل ، نورپردازی یا سایر ویژگی ها به آن رسید. اگر می خواهید مشتری ها به عکس های شما توجه کنند ، محتوا واقعا مهم است.

نکته هشتم-  عکاسی شناور

عکاسی از کیف و کفشحتما از دیافراگم بالاتر مانند f / 11 در دوربین DSLR خود استفاده کنید تا همه جنبه های کفش خود را در کانون توجه قرار دهید.

عکاسی از کیف و کفشبرای اهداف مختلف از مجموعه های مختلف استفاده کنید.

عکاسی از کیف و کفشبرای فوکوس کامل از دیافراگم بالا استفاده کنید.

عکاسی شناور شبیه چیزی جادویی است! تبلیغات غیرمعمول همیشه توجه را جلب می کند و باعث می شود افراد تعجب کنند که در چه چیزی پنهان است. بنابراین ، قدرت این نوع عکاسی فوق العاده است.

نکته نهم – تنظیمات مناسب عکاسی کیف و کفش

 

عکاسی از کیف و کفشاز یک Light box استفاده کنید .

عکاسی از کیف و کفشبدترین نوع نورپردازی برای عکاسی محصول، نورپردازی مستقیم است.

عکاسی از کیف و کفشعکس های خود را در کنار یک پنجره بزرگ با نور طبیعی قرار دهید و یا یک Light bx استودیویی را اجاره کنید اگر می خواهید از نور مصنوعی برای عکاسی استفاده کنید.

عکاسی از کیف و کفشاگر باید بیرون از منزل عکاسی کنید، حتما به سراغ سایه ها بروید و اصلا به عکاسی هنگام ظهر فکر هم نکنید.

عکاسی از محصولاتی مثل کیف و کفش قطعا نتیجه خوبی خواهد داشت اگر بدانید چگونه محیط را برای عکاسی آماده کنید،  چگونه دوربین را تنظیم کنید ، بهترین شرایط نور پردازی را فراهم کنید ، زمینه مناسب انتخاب کتید،  بهترین زاویه را داشته باشید و  از حضور یک مدل به بهترین نحو بهره برید.

اصولا تنظیماتی که برای دوربین های DSLR در عکاسی های کیف و کفش برای سایت های فروش آنلاین و صفحات اینستاگرام پیشنهاد می شود :

 • Shutter Speed 250
 • Aperture 1.2
 • ISO 200
خیمه عکاسی با نور

نکته دهم – نور پردازی

عکاسی از کیف و کفشاگر قصد عکاسی شناور دارید از نخ های کلفت استفاده کنید تا به راحتی پاره نشوند.

عکاسی از کیف و کفشاز دو منبع روشنایی استفاده کنید تا سایه ها خیلی واضح نباشند.

عکاسی از کیف و کفشدوربین خود را به حالت دستی تغییر دهید و نوردهی خود را تنظیم کنید. این تنظیمات را حین عکاسی تغییر ندهید.

عکاسی از کیف و کفشبرای از بین بردن مناطقی که دست شما در حال پنهان کردن شیء است ، سعی کنید از Clone toolدر فتوشاپ استفاده کنید.

صرف نظر از هدفی که برای عکاسی از کیف و کفش خود دارید – انتشار در صفحه اینستاگرام خود ،  یک فروشگاه آنلاین یا انتشار در یک مجله ، باید نحوه نور پردازی درست و دقیق عکاسی محصول را یاد بگیرید. به طور کلی گزینه های زیر می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

1) عکاسی کنار یک پنجره با نور طبیعی،

2) استفاده از لامپ(5000k) و کاغذ های سفید،

3) در صنعت نیز استفاده از Light box.

تجهیزات بسیار متنوع دیگری هم وجود دارد ، اما این بدان معنی نیست که شما نیاز به استفاده از همه آن ها دارید. تنها توصیه ای که می توانیم به شما ارائه دهیم استفاده از خیمه نور یا Light box برای هر نوع عکس بدون مدل است.

نکته دیگری که در مورد نورپردازی عکاسی محصولات کیف و کفش، قبل از انتخاب تجهیزات وجود دارد، این است که محصول چه رنگی دارد و چگونه به نور واکنش خواهد داد. به عنوان مثال ، کفش های  سیاه براق در حضور نور بیش از حد درخشان هستند.

جمع‌بندی عکاسی از کیف و کفش

آموزش عکاسی صنعتی و یا همان عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه‌های مهم و پرطرفدار دنیای عکاسی است؛ زیرا علاوه بر بازار کار خوب، جذابیت‌های خاصی نیز دارد. اگر می‌خواهید در این زمینه به صورت حرفه‌ای کار کنید و یا می‌خواهید برای فروشگاه شخصی خود عکاسی کنید، بهتر است آموزش این کار را به صورت اصولی پیش ببرید. ما در آکادمی نورنگار علاوه بر آموزش عکاسی جامع ، دوره آموزش عکاسی صنعتی را نیز برگزار می‌کنیم. تمامی دوره‌های برگزار شده چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، توسط برترین اساتید مطرح و شناخته‌شده کشور اداره می‌شوند و شما علاوه بر مباحث تئوری، به صورت عملی تکینک‌های آموزش داده شده را اجرا خواهید کرد. البته شما می‌توانید در تور عکاسی نورنگار نیز شرکت کنید. در تورهای عکاسی شما در یک روز به صورت عملی با اساتید همراه خواهید شد و نکات مهم را فرا خواهید گرفت.

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

2 پاسخ به “چگونه از کیف و کفش عکاسی کنیم؟”

 1. پویا گفت:

  سلام
  ممنون مقاله خوبی بود
  یه سوال دارم واسه عکس کفشایی که با مدل میگیرم از رینگ لایت میشه استفاده کرد؟

  • آتنا فروغی (ادمین) گفت:

   سلام نور فلاش یا پنل نور ثابت بهتر می تونه کمکتون کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.