021-7356

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل : چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

4 ماه پیش - زمان مطالعه : 11 دقیقه

مجموع بازدیدها : 25 بار

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل : چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

با پیشرفت روزانه تکنولوژی استفاده از خیلی امکانات بسیار راحت تر و در درسترس تر شده است. چند سال پیش اگر کسی میخواست از یک اتفاق یا منظره خاصی عکاسی کند، حتماً نیاز به دوربین عکاسی حرفه ای و امکانات گسترده ای بود اما با ارتقا دوربین تلفن های همراه و افزوده شدن نرم افزار های پیشرفته، کار بسیاری از افراد برای عکاسی در لحظات مختلف راحت تر شده.

 

با این حال حتی برای افرادی که دوربین عکاسی هم دارند، محدودیت هایی برای ثبت کردن جلوه های اصلی منظره و یا سوژه مورد نظرشان وجود دارد.

 

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل: چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

 

در اینجاست که پیشرفت های تکنولوژی در مسائل نرم افزاری به کمک این افراد می آید. چه افراد آماتور و چه حرفه ای از افکت های تصویر برای بهتر شدن جلوه های تصاویر خود استفاده می کنند. همچنین از این افکت ها و فیلتر ها برای رساندن مفهوم و نوع زاویه دید خود به مخاطب استفاده می کنند. آموختن نحوه استفاده از این افکت ها برای کاربران بسیار جالب خواهد بود. دیدن خروجی این تصاویر پس از استفاده از افکت ها و تغییراتی که در عکس ها ایجاد می شود درهای جدیدی از شگفتی را برای شروع کنندگان این راه به ارمغان می آورد.

در این مقاله به مبحث عکاسی با موبایل و همچنین افکت های آن می پردازیم. . همچنین آکادمی نورنگار برای آن دسته از علاقمندان که می خواهند عکاسی را به طور حرفه ای تر دنبال کنند، دوره های آموزش عکاسی متنوعی را ارائه می دهد که دوره عکاسی با موبایل یکی از این آموزش هاست.

 

 

عکاسی با موبایل

 

کاربرد فیلترهای عکاسی

حتی با وجود داشتن بهترین دوربین ها نیز عکاسان بر روی کارهای خود ادیت انجام می دهند و افکت و فیلتر عکاسی مختلفی را بر روی آنها پیاده می کنند. برای این کار دلایلی وجود دارد که مهمترین آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

 

[relatedpost post=”323080″]

 

1- بهبود کیفیت تصاویر

 

تاثیر فیلترهای عکاسی با موبایل

 

هر عکاسی به کیفیت تصاویری که می گیرد اهمیت زیادی می دهد و از هر راهی که موجب افزایش این کیفیت شود دریغ نمی کند. یکی از راه های این بهبود کیفیت استفاده از فیلترهای عکاسی است. زمانی که از افکت بر روی تصاویر خود استفاده می کنید، از راه های مختلفی می توانید تصاویر خود را بهبود ببخشید.

 

2-پوشش خطاها

زمانی که خطایی در تصاویر وجود دارد یا نیاز دارید بخشی از تصویر را پاک کنید، استفاده از افکت های مختلف است که به شما در تسهیل این فرآیند کمک می کند.

3- تاکید روی سوژه

درست است که در هنگام عکاسی بر روی سوژه خود فوکوس می کنید اما استفاده از افکت ها به شما کمک می کند تا سوژه به شکل موثرتری در معرض دید مخاطب قرار بگیرد و با یک نگاه مخاطب شما از نقطه نظر شما مطلع می شود.

4- افزودن به جذابیت تصویر

همه عکس های گرفته شده جذاب نیستند. برای داشتن یک عکس خوب نیاز به تلاش و تخصص است با این حال اگر نتوانستید به عکس مورد نظر خود برسید، همیشه می توانید به فیلتر ها و افکت های مختلف اعتماد کنید. تصاویر جذاب نه تنها توجه مخاطب را جلب می کند بلکه حس خوشایند خلق یک اثر زیبا را نیز در شما بوجود می آورد.

 

فیلتر عکاسی با موبایل

 

5- تصاویر را حرفه ای جلوه می دهد

حتی اگر تخصص خاصی در عکاسی ندارید ولی علاقمند به این هنر هستید و از طرفی کارتان با نرم افزار های افکت و فیلتر خوب است، دیگر نباید نگران جلوه عکس های خود باشید چون از طریق این افکت ها می توان بسیاری از عکس های گرفته شده توسط افراد آماتور را نیز به عکاس های حرفه ای تبدیل کرد.

6- کمک کننده به روایت بهتر تصویر

یک تصویر یک زبان جهانی است که هیچ مرزی نمی شناسد. حتی تصاویر عادی نیز قصه ای برای گفتن دارند با این حال با افزودن افکت به این تصاویر می توان این داستان را دراماتیک تر و هیجانی تر کرد. افکت های زیادی وجود دارند که با آنها حتی می توان سوژه تصویر را به شکل طبیعی در حال حرکت جلوه داده و مسیر و حتی میزان سرعت آن را ملموس تر نشان داد.

 

 

[relatedpost post=”231503]

انواع فیلترها در عکاسی و چگونگی کارکرد آنها

مطمئناً کسانی که به عکاسی علاقمند هستند یا دوره های عکاسی را گذارنده اند با انواع فیلترهای مهم و کاربردی آشنایی دارند، کاربرد فیلتر در عکاسی رنگی و سیاه و سفید به قدری زیاد است که حتی می تواند زاویه و فوکوس عکاسی را نیز در یک تصویر تغییر دهد. همچنین امروزه با ترند شدن تصاویر سلفی و محبوب بودن این نوع عکاسی یکی از محبوب ترین فیلترها، فیلتر عکاسی چهره است. با این حال برای کسانی که اطلاعات خاصی هم ندارند در این قسمت مانند بخشی از یک دوره عکاسی با گوشی همراه و یا دوربین، به معرفی برخی فیلتر های مهم در عکاسی می پردازیم و به طور مختصر کاربرد هر کدام را برای شما توضیح می دهیم.

1- ویرایش HDR

HDR مخفف محدوده داینامیکی بالا است. بر خلاف محدوده داینامیکی کوتاه، یک پیش تنظیم HDR به شما این امکان را می دهد تا جزئیات بیشتری را که برای چشم انسان قابل مشاهده است ثبت کنید. با این فیلتر می توانید رنگ ها را برجسته کنید و سایه ها را مطابق با سلیقه خود عمق دهید.

 

2- فیلتر رترو و وینتج (Retro and Vintage)

 

چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

 

 

بسیاری علاقمند به جلوه های قدیمی و اعمال فضایی با حس و حال نوستالژی در تصاویر خود هستند و با این حال با دوربین های دیجیتال جدید امکان این مدل تصویربرداری ها به راحتی فراهم نمی شود. با این حال با استفاده از نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فوتوشاپ و با استفاده از فیلتر های قدیمی آن که جلوه های تک رنگ و یا اشباع از پیش طراحی شده ای را به عکس می دهند، می توان به ظاهری قدیمی برای عکس های خود دست پیدا کرد.

 

3- سیاه و سفید

فیلترهای عکاسی با موبایل

 

عکاسی سیاه و سفید در واقع یک شکل هنری جاودانه است و با این حال تصمیم گیری درباره اینکه کدام یک از تصاویر در سیاه و سفید بهتر به نظر می رسد نیز همینطور است. گاهی تصاویر شما به دنیای طیف کامل رنگ تعلق دارند، با این حال چه زمانی باید عکس سیاه و سفید گرفت؟ استفاده از فیلتر سیاه و سفید این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که هر دو حالت را ببینید، بررسی کنید و تصمیم بگیرید که در کدام حالت بهترین جلوه را دارد.

 

4- فیلتر مات

افکت مات به دلیل تاکید بر ملایم کردن کنتراست نور و سایه در تصویر، علاقمندان زیادی دارد. این فیلتر به نوبه خود وضوح و درخشندگی عکس را کاهش می دهد و به ویرایشگر این اجازه را می دهد که حال و هوای ملایم تر و لطیف تری را به تصویر بدهد.

5- کنتراست بالا

زمانی که یک عکس را با فیلتر کنتراست ویرایش می کنید به فضای آن سرزندگی و تضاد رنگی بیشتری می بخشید. این تصاویر به رنگ های زنده، بافت های غنی، سیاه های تیره تر و سفیدهای روشن تری دست پیدا می کنند که نظر بیننده را بیش از پیش به تصاویر جلب می کند. تفاوت بین عکس‌های با کنتراست بالا و کنتراست کم در این است که کنتراست پایین عکس‌های گرم‌ تر و ملایم ‌تری ایجاد می‌کند، در حالی که تصاویر با کنتراست بالا واریانس شدید بین تاریکی و روشنایی را در بر می‌گیرند.

6- افکت سینماتیک

از این افکت به دلیل رنگ های تن متمایزشان استفاده می شود. با این افکت می توان جلوه های دراماتیک و کنتراست های خاص و بالایی را به تصویر افزود که می تواند عکس های شما را به یک پوستر فیلم اکشن نیز تبدیل کند.

 

 

[relatedpost post=”114937″]

 

آموزش عکاسی با موبایل سامسونگ

چند نکته اساسی درباره عکاسی با تلفن همراه وجود دارد که میتوان گفت تقریباً برای تمام آنها صدق می کند، با این حال بطور مختصر به توضیح آنها می پردازیم.

1-تمرین کردن

عکاسی یک روش متفاوت دیدن و ثبت کردن نقطه نظر شماست. هر کس نوع نگاه خاص خود را دارد. رسیدن به یک دید خاص نیازمند به تمرین و پیدا کردن بهترین زاویه و نحوه عکاسی مورد علاقه شما را دارد. هر مقدار عکسی که می توانید بگیرید تا بتوانید از بین آنها بهترینشان را انتخاب کنید.

2- دوربین خود را بشناسید.

اگر دوربین خود را به درستی نشناسید و از ویژگی های آن مطلع نباشید هر چقدر هم که عکاس قابلی باشید نمی توانید بهترین تصاویر خود را بگیرید.

3- نحوه استفاده از نور را یاد بگیرید

درک نحوه استفاده موثر از نور برای گرفتن عکس های جذاب بسیار مهم است. روشی که شما از نور استفاده می کنید می تواند هر عکسی را کاملا متحول کند..

4- هر بار روی یک موضوع فوکوس کنید.

ترکیب بندی بخش بزرگی از چیزی است که یک عکس را عالی می کند، اما سوژه عکس نیز همینطور است. بسیاری از بهترین عکس ها فقط شامل یک سوژه جالب هستند، مانند عکاسی پرتره. بنابراین هنگام گرفتن عکس از یک سوژه، زمان بیشتری را صرف کنید.

5- فوکوس دوربین خود را تنظیم کنید.

دوربین‌های تلفن امروزی به‌طور خودکار روی پیش‌زمینه کادر شما فوکوس می‌کنند، اما هر عکسی که با تلفن خود می‌گیرید سوژه واضحی ندارد. برای تنظیم جایی که می‌خواهید لنز دوربین شما فوکوس کند، برنامه دوربین خود را باز کنید و روی صفحه‌ای که می‌خواهید ضربه بزنید.

 

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل: چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

 

همچنین چند نکته کوچک دیگری نیز رابطه با عکاسی با موبایل وجود دارد مانند اینکه: گوشی خود را ثابت نگه دارید. در موقعیت ها و حالت های مختلف عکسبرداری کنید. از لوازم جانبی موبایل  برای عکاسی استفاده کنید، این لوازم به شما در رسیدن به جلوه ها و افکت های مختلف نیز کمک می کنند. از ویرایش کردن تصاویر خود نترسید، چه بسا همین ویرایش کردن تصاویر شما را زیباتر سازند و در آخر از دیگران درباره کار خود بازخورد بخواهید، این کار شما را از اشتباهات کوچکتان مطلع می کند و به شما کمک می کند که آنها را اصلاح کنید و در تلاش های بعدی به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

بهتر است به این موضوع اشاره کنیم  برای کسانی که نیازمند به آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی شیائومی و حتی آیفون هستند نیز این نکات صدق می کند، با این حال اگر علاقمند به یادگیری دقیق و بهتر عکاسی با موبایل هستید و برای پاسخ دادن به این سوال که چگونه با گوشی هوشمند خود حرفه ای عکاسی کنیم؟ میتوانید به دوره های آموزشی آکادمی نورنگار مراجعه کنید. اساتید مجرب ما به نیاز های آموزشی شما به بهترین نحو پاسخ خواهند داد.

 

بهترین برنامه های زیبا کننده عکس چهره

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل: چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

اپ های معرفی شده در این بخش با دارا بودن فیلتر های مختلف برای اعمال بر روی عکس های سلفی و حتی سایر عکس ها کاربرد زیادی دارند. این بخش آخر نیز به معرفی بهترین برنامه های ادیت عکس در موبایل اختصاص دارد.

 

 پیکس آرت (PicsArt)

تاثیرات و فیلترهای عکاسی با موبایل: چگونه افکت های خلاقانه ایجاد کنیم.

 

بهترین نرم افزار ویرایش و فیلتر عکس که هم برای اندروید و هم برای آیفون موجود می باشد. نرم افزاری که استفاده از آن نیز بسیار آسان است و با این حال فیلترها، ابزار ادیت زیادی دارد که آن را به محبوب ترین اپ ادیت عکس در موبایل تبدیل کرده است.

 

 اسنپ سید (Snapseed)

Snapseed برای کاربران معمولی نیست، بلکه برای عکاسان حرفه ای است که می خواهند یا نیاز دارند زمانی را صرف ایجاد بهترین تصویر ممکن در حین حرکت کنند. این اپ نیز برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS موجود می باشد.

 

ادوبی فوتوشاپ (Adobe Photoshop Camera)

Adobe Photoshop Camera به دلیل هوش مصنوعی خود یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس است که جلوه های ویژه و اصلاحات عکس را قبل یا بعد از عکاسی با دوربین گوشی می توان اعمال کرد.

 

Pixlr

این اپ برای ویرایش های معمولی و ساده کاربرد دارد و برای کسانی که می خواهند برخی افکت های ابتدایی بر روی تصاویر خود ایجاد کنند و سپس عکس خود را به اشتراک بگذارند کاربرد دارد.

 

ادوبی لایت روم (Adobe Lightroom)

این نرم افزار یک اکوسیستم پردازش حرفه ای عکس است که کنترل و کیفیت عکس ها را در سطح فوق العاده ای فراهم می کند. دارای ابزار حرفه ای برای ویرایش و فیلترهای متنوع برای اعمال بر روی تصاویر شماست. این اپ هم برای سیستم عامل های موبایل و هم یارانه ها قابل اجرا می باشد.

6 دیدگاه

 • armin گفت:

  یکی از مشکلات در عکاسی سیاه و سفید این است که وقتی رنگ ها به خاکستری تبدیل می‌شوند، بعضی از آنها بسیار شبیه به هم هستند. به عنوان مثال طیف های مختلف رنگ های قرمز، سبز و آبی که با رنگ اصلی کاملا متفاوت هستند، در عکس سیاه و سفید شبیه به هم ثبت می‌شوند.

 • جهانبخشی گفت:

  سلام و عرض ادب افکت در عکس با استفاده از فیلترها انجام می شود. و به نوعی باعث ایجاد تغییرات هیجان انگیز در ظاهر عکس می شود. به طور کلی تغییر در ظاهر عکس ها بنا به دلایل مختلف می تواند صورت گیرد. زیرا در دنیای عکاسی ایده های فراوانی وجود دارد و خلاقیت در عکاسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گاهی نیز تخیلات به همراه ایده ها در عکس ها نمود پیدا می کنند و این به وسیله افکت ها و فیلترها قابلیت انجام دارد. به طور کلی یکی از تغییرات و یا به عبارت بهتر ویرایش های محبوب در حوزه ادیت عکس مربوط به افکت گذاری است. افکت گذاری در عکس هنگام عکاسی و یا پس از عکاسی به وسیله نرم افزارهای ویرایش عکس انجام شود.

 • محبیان گفت:

  سلام وقتتون بخیر مطالب عالی بود.

 • شهریاری گفت:

  درود معادل فارسی کلمه افکت را می توان کلمه جلوه نامید. در بیان دیگر به هر نوع جلوه صوتی و تصویری که به عکس اضافه شود، افکت گذاری می گویند. تغییر بک گراند عکس نوعی افکت گذاری به شمار می رود. گاهی نیز می توان با برخی ابزارهای وضوح و روشنایی عکس را تحت تاثیر قرار داد. همچنین می توان فیلترهای مختلف را بر روی عکس اعمال کرد. همه این موارد در زمره افکت گذاری عکس به شمار می روند. معمولا افکت گذاری به منظور جذاب کردن و مخاطب پسند نمودن عکس انجام می شود.‌

 • taheri گفت:

  افکت در عکس و همچنین اعمال فیلتر در عکس با ابزار مختلف قابلیت انجام دارد. اما مهم این است که بتوان افکت گذاری را به صورت حرفه ای انجام داد. در میان ابزارهای فراوانی که برای انجام این کار وجود دارند، تنها چند مورد محدود هستند که امکان افکت گذاری حرفه ای در عکس را فراهم کرده اند. برای کار با این نرم افزارها داشتن تخصص کافی شرط اصلی و مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.