مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

دوربین های سونی FX3 و FX30 : تجربه تصویری باورنکردنی

مجموع بازدید : 166 زمان مطالعه : 5
دوربین های سونی FX3 و FX30 : تجربه تصویری باورنکردنی

دیدن جهان با آنامورفیک De-Squeeze و DCI 4K با سرعت 24 فریم در ثانیه

 

سونی یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید برای دوربین های FX3 و FX30 را اعلام کرده است که این امکان را به دوربین‌ها می‌دهد که فیلم‌برداری با 24 فریم در ثانیه با کیفیت DCI 4K را انجام دهند و همچنین قابلیت انتشار لنز آنامورفیک و کم‌کردن افت نفس را اضافه می‌کند.

 

سونی می گوید که این به‌روزرسانی رایگان به سیستم‌عامل ، قابلیت عملیاتی یکپارچه و گردآوری گردش کار مشترک را به سری دوربین‌های سینمایی خود خواهد آورد.

 

دوربین های سونی FX3 و FX30 : تجربه تصویری باورنکردنی

دوربین های Sony FX3 (چپ) و FX30 (راست) Cinema Line.

 

جزئیات به‌روزرسانی نرم‌افزاری

 

به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید برای دوربین سینمایی دیجیتال FX3 با سایز کامل نسخه 3.00 و دوربین سینمایی دیجیتال سوپر FX30 نسخه 2.00 ، برخی از ویژگی‌های بسیار درخواستی را به همراه دارد که شرکت می‌گوید قابلیت‌های آن را برای روایت سینمایی و برای خلق فیلم بهبود می‌بخشد . این شامل قابلیت فیلم‌برداری با فریم‌ریت واقعی 24.00p با فرمت جدید XAVC S-I DCI 4K می‌شود.

 

دوربین FX3 همراه بسیار خوبی برای VENICE در ماجرای فیلمسازی است ، Checco Varese ASC ، برنده جایزه امی ، می گوید : رنگ بندی و دقتش برادر بزرگترش VENICE برابر است . من FX3 را در آخرین برنامه هایم استفاده کردم و همیشه خودم را هیجان زده و به شدت شگفت زده پیدا کرده ام . من منتظرم ببینم این دوربین چه قابلیت هایی دارد.

 

دوربین های سونی FX3 و FX30 : تجربه تصویری باورنکردنی و فیمبرداری 24 فریم بر ثانیه

 

به گفته مستندات firmware ، با استفاده از لنز های سازگار ، کم کردن افت نفس در فوکوس ، جابجایی در زاویه دید را در هنگام تغییر نقطه فوکوس کمتر می کند و با استفاده از Catalyst Prepare/Browse و Catalyst Prepare Plugin ، می توان این کم کردن افت نفس را پس تولید نیز انجام داد.

 

علاوه بر این ویژگی ها برای دو دوربین سینمایی ، سیستم به صورت کلی برای بهبود کیفیت نیز به روز شده است ، به عنوان مثال امکان تعویض حالت فیلم و S&Q Motion با یک دکمه فشار دادن فراهم شده است.

 

این به روزرسانی ها شامل بهبود ساختار نام گذاری فایل است که با سری CineAlta بالارده مانند FX9، VENICE و VENICE 2 سازگار است ، بنابراین کاربران می توانند در مواقع استفاده از چندین سیستم دوربین در یک صحنه چندگانه ، جریان کاری را به طور ساده تری دنبال کنند.

 

دوربین های سونی FX3 و FX30 : فیمبرداری 24 فریم بر ثانیه

 

در نهایت ، به روز رسانی نرم افزار جدید ، امکانات اتصال و ادغام تلفن همراه را در بر دارد که به پلتفرم جدید Sony Creators Cloud برای خالقان مستقل وصل می شود . به گفته شرکت ، این سرویس جدید کاربران را با خدمات و برنامه های بهینه سازی شده از عکاسی تا همکاری با خالقان سراسر دنیا فراهم می کند. این پلتفرم Creators ‘Cloud شامل Creators’ App ، یک برنامه انتقال محتوا از دوربین به فضای ابری نیز می شود.

 

چگونه Sony FX3 یا FX30 خود را ارتقا دهیم

 

آخرین نسخه نرم افزار برای دوربین های FX3 و FX30 در حال حاضر می توانند مستقیماً از صفحه پشتیبانی دوربین سونی در بخش “بارگیری” با استفاده از یک کامپیوتر PC یا Mac دریافت کنند.

 

مطالب پیشنهادی نورنگار :

بررسی اولیه دوربین سونی FX30

بررسی دوربین سونی A7 III از نگاه یک عکاس

نقد و بررسی کامل دوربین سونی A1 از نگاه یک عکاس

تنظیمات دوربین سونی A6000 ؛ بهترین تنظیمات

نقد و بررسی دوربین سونی آلفا a6400

دوربین ZV-E10 سونی برای چه کسانی مناسب است و آیا باید آن را خرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.