دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • تجهیزات صدا

 • لوازم جانبی

 • لوازم جانبی موبایل

 • محصولات دست دوم

 • محصولات آموزشی

لوازم جانبی دوربین

(همه محصولات)

بهترین سایز رینگ لایت کدام است؟ راهنمای جامع انتخاب

راهنمای انتخاب
بهترین سایز رینگ لایت کدام است؟ راهنمای جامع انتخاب

بهترین سایز رینگ لایت بسته به نوع کاربرد متفاوت است که در ادامه برخی از این اندازه‌ها را مشخص می‌کنیم.

 • رینگ لایت با روشنایی مناسبی که ایجاد می‌کند، شرایط اجرای بهترین میکاپ بدون خطا را برای آرایشگران فراهم می‌کند و در حین عکاسی نمونه کارهای آرایشگاهی جزئیات کار را به خوبی نشان می‌دهد. به طور کلی، رینگ لایت‌های آرایشگاهی با قطر 18 تا 24 اینچ (45 تا 60 سانتی‌متر) برای اکثر افراد مناسب هستند.
 • رینگ لایت برای عکاسی پرتره از دیگران رینگ لایت 45 سانتی‌متری یا همان 18 اینچی بهترین سایز است.
 • برای عکاسی در سفر،  ابعاد 6 تا 8 سانتی‌متری رینگ لایت انتخاب مناسبی است.
 • معمولاً بهترین سایز رینگ لایت برای تولید محتوا معمولا بین 16 تا 18 اینچ (40 تا 45 سانتی‌متر) است.
 •  سایز مناسب رینگ لایت‌های رومیزی برای عکس سلفی معمولاً 35 سانتی‌متر است.

 

 

رینگ لایت‌ها به عنوان ابزارهای محبوب نورپردازی، به یاری عکاسان و فیلمبرداران آمده‌اند تا با تابش نوری یکنواخت و مطلوب، به خلق تصاویری چشم‌نواز و حرفه‌ای کمک کنند. اما در میان تنوع مدل‌ها و سایزهای مختلف رینگ لایت، سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول می‌کند این است: بهترین سایز رینگ لایت کدام است؟

در این مقاله، سفری به دنیای رینگ لایت‌ها آغاز خواهیم کرد و با بررسی حرفه‌های مختلف، به دنبال بهترین اندازه رینگ لایت خواهیم بود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب، سایز مناسب رینگ لایت برای کاربردهای مختلف، از عکاسی پرتره گرفته تا بلاگری و فیلمبرداری را بشناسیم.

بهترین سایز رینگ لایت برای آرایشگاه

امروزه در آرایشگاه‌ها برای میکاپ، کاشت مژه و عکاسی از نمونه‌کارها از رینگ لایت استفاده می‌شود. رینگ لایت با روشنایی مناسبی که ایجاد می‌کند، شرایط اجرای بهترین میکاپ بدون خطا را برای آرایشگران فراهم می‌کند و در حین عکاسی نمونه کارهای آرایشگاهی جزئیات کار را به خوبی نشان می‌دهد.

به طور کلی، رینگ لایت‌های آرایشگاهی با قطر 18 تا 24 اینچ (45 تا 60 سانتی‌متر) برای اکثر افراد مناسب هستند. این رینگ لایت‌ها به نسبت بیشتر رینگ لایت‌ها سایز بزرگ‌تری دارند، شدت و دمای نور آن‌ها قابل تنظیم است و با سه پایه‌های بلندی که دارند امکان تنظیم زاویه دقیق را نیز برای شما فراهم می‌کنند.

بهترین سایز رینگ لایت برای آرایشگاه
اگر به دنبال بهترین رینگ لایت آرایشگاهی هستید که نوردهی مناسب، تنظیمات متنوع و سه پایه بلند داشته باشد، رینگ لایت‌هایی با قطر 18 تا 24 اینچ را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: رینگ لایت میکاپ چی بگیرم؟ معرفی بهترین رینگ لایت آرایشگاهی

بهترین اندازه رینگ لایت برای عکاسی پرتره

با توجه به اینکه عکاسی پرتره از چه فاصله‌ای و به چه قصدی گرفته می‌شود، بهترین ابعاد رینگ لایت برای عکاسی پرتره نیز متفاوت است. معمولاً بهترین سایز رینگ لایت برای عکاسی پرتره از دیگران رینگ لایت 45 سانتی‌متری یا همان 18 اینچی است. این رینگ لایت با سه پایه قابل تنظیم، امکان جابه‌جایی و قرار دادن آن را در موقعیت مناسب فراهم می‌کند.

انتخاب دقیق‌تر اندازه رینگ لایت به عواملی مانند نوع لنز و فاصله دقیق عکاس تا سوژه نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر از لنزهای تله‌فوتو استفاده می‌کنید، ممکن است به رینگ لایت بزرگ‌تری نیاز داشته باشید. همچنین اگر قصد عکاسی پرتره از فاصله نزدیک را دارید، سایزهای کوچک‌تر یعنی 40 و 35 سانتی‌متری نیز مناسب است. به یاد داشته باشید که رینگ لایت تنها منبع نور نیست و ممکن است به نورپردازی‌های دیگر مانند نور پس‌زمینه یا نور پرکننده (Fill Light) نیز نیاز داشته باشید.

بهترین اندازه رینگ لایت برای عکاسی پرتره
رینگ لایت 45 سانتی‌متری گزینه‌ای ایده‌آل برای عکاسی پرتره از افراد در فواصل مختلف است.

در نورنگار فروشنده شو

سایز مناسب رینگ لایت برای سلفی

برای عکاسی و فیلمبرداری‌های سلفی با توجه به اینکه در یک مکان ثابت این کار را انجام می‌دهید یا در حال حرکت هستید، اندازه رینگ لایت پیشنهادی ما برای شما متغیر است.

رینگ لایت‌های رومیزی و بازویی با قابلیت نصب گوشی روی گیره‌های خود امکان عکاسی و فیلمبرداری بدون لرزش را برای شما فراهم می‌کنند. سایز مناسب رینگ لایت‌های رومیزی برای عکس سلفی معمولاً 35 سانتی‌متر است. اکثر این رینگ لایت‌ها قابلیت تنظیم شدت و دمای نور را دارند که به شما در ایجاد تغییرات نورپردازی کمک می‌کنند.

همچنین بهترین سایز رینگ لایت سلفی برای افرادی که علاقه‌مند به عکاسی در سفر و سلفی گرفتن هستند و می‌خواهند رینگ لایت کوچک‌تری همراه خود داشته باشند، ابعاد 6 تا 8 سانتی‌متری است. این رینگ لایت‌های کوچک اما کاربردی به راحتی روی دوربین جلوی گوشی نصب می‌شوند و نور مورد نیاز شما را تامین می‌کنند.

سایز مناسب رینگ لایت برای سلفی
اگر به دنبال یک رینگ لایت سلفی کوچک و قابل حمل هستید که بتوانید به راحتی در سفر از آن استفاده کنید، یک رینگ لایت 6 تا 8 سانتی‌متری را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: بهترین رینگ لایت های گوشی کدام است؟

بهترین سایز رینگ لایت برای تولید محتوا

تولید محتوا، حرفه‌ای با تنوع بسیار بالاست و بر اساس اینکه ابعاد محیط و سوژه شما چقدر است، اندازه رینگ لایت نیز می‌تواند متغیر باشد. معمولاً بهترین سایز رینگ لایت برای تولید محتوا معمولا بین 16 تا 18 اینچ (40 تا 45 سانتی‌متر) است.

با این حال اگر محتواهایی که می‌سازید در ابعاد تمام قد و در یک فضای بزرگ هستند می‌توانید از رینگ لایت‌هایی با سایز بزرگتر از 50 سانتی‌متر نیز استفاده کنید. همچنین در تولید محتواهای ثابت مانند معرفی محصولاتی همچون جواهرات یا لباس نیز می‌توانید از رینگ لایت‌های رومیزی با ابعاد 35 سانتی‌متر و کوچک‌تر نیز استفاده کنید.

بهترین سایز رینگ لایت برای تولید محتوا
رینگ لایت‌های 16 تا 18 اینچی (40 تا 45 سانتی‌متر) برای تولید محتوا در اکثر موارد ایده‌آل هستند.

مطالعه بیشتر: بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا | معرفی محبوب‌ترین مدل‌ها

بهترین سایزهای رینگ لایت برای بلاگری

این روزها بلاگری به یکی از حرفه‌های بسیار محبوب در بین افراد تبدیل شده و به همین دلیل همه به دنبال تولید محتواهایی خلاقانه و با کیفیت هستند و در این بین خرید رینگ لایت برای بلاگری نیز تبدیل به یک دغدغه برای افراد شده‌است. هرچه کیفیت نورپردازی شما بهتر باشد، کیفیت ویدیوهای شما نیز افزایش می‌یابد و نتایج بهتری نیز خواهد داشت. به طور کلی، بهترین سایز رینگ لایت برای بلاگری ، رینگ لایت‌های قابل نصب روی سه پایه با قطر 40 تا 45 سانتی متر هستند.

رینگ لایت‌هایی که روی سه پایه نصب می‌شوند معمولاً حرفه‌ای تر از سایر رینگ لایت‌ها هستند و به همین دلیل امکانات بیشتری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. امکان تغییر زاویه تابش نور، تنظیم شدت و دمای نور، کنترل از راه دور و داشتن گیره‌های نصب گوشی و دوربین از ویژگی‌های مهم این رینگ لایت‌ها هستند. فراموش نکنید که انتخاب دقیق سایز رینگ لایت به نوع بلاگری و فضای کار شما بستگی دارد.

در هنگام انتخاب رینگ لایت، به قدرت نور، قابلیت تنظیم رنگ و دمای نور، و امکانات جانبی مانند پایه و ریموت کنترل نیز توجه کنید.

مطالعه بیشتر: بهترین رینگ لایت بلاگری؛ معرفی 5 رینگ لایت برای بلاگرها

بهترین اندازه رینگ لایت برای ویدیوی آموزشی

بهترین سایز رینگ لایت برای ویدیوهای آموزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع محتوای آموزشی است. اگر در حال تدریس دروس عملی مانند تعمیرات یا کاردستی هستید، یک رینگ لایت کوچک مثلاً 6 تا 10 اینچ (15 تا 25 سانتی‌متر) ممکن است کافی باشد. اما اگر در حال تدریس دروس با جزئیات زیاد مانند نقاشی یا طراحی هستید، یا اگر در حال مصاحبه با افراد هستید، یک رینگ لایت بزرگ‌تر مثلاً 18 تا 24 اینچ (45 تا 60 سانتی‌متر) مناسب‌تر است.

بهترین اندازه رینگ لایت برای ویدیوی آموزشی

نکاتی برای انتخاب سایز مناسب رینگ لایت

برای انتخاب ابعاد رینگ لایت باید نکاتی را در نظر داشته باشید و با یک برآورد هزینه دقیق، بهترین رینگ لایت مناسب کار خود را تهیه کنید. برخی از این نکات را در ادامه آورده‌ایم:

 • سایز رینگ لایت را متناسب با فضای کاری خود انتخاب کنید. اگر فضای کار شما کوچک است، نیاز به تهیه رینگ لایت‌های بزرگ نیست.
 • برای تولید محتواهای ثابت و فر‌آیندهایی که روی میز یا صفحه ثابت انجام می‌شود استفاده از رینگ لایت‌های رومیزی و پایه ثابت انتخاب بهتری نسبت به رینگ لایت‌های بزرگ است.
 • اگر محیط کاری شما از نور طبیعی بهره می‌برد می‌توانید هنگام انتخاب رینگ لایت سایزهای 35 سانتی یا کوچک‌تر را نیز انتخاب کنید.
 • برای استفاده در آرایشگاه‌ها بهتر است از رینگ لایت‌های باکیفیت و سایزهای بزرگ استفاده شود.
 • برای عکاسی از فواصل دور، استفاده از رینگ لایت‌های سایز بزرگ انتخاب مناسب‌تری است.

کد تخفیف نورنگار

سخن پایانی

برای استفاده از رینگ لایت در موقعیت‌های مختلف، سایزهای متنوعی از این وسیله وجود دارد و بر اساس بودجه و فضای کارتان انتخاب‌های متنوعی پیش روی شماست. پیشنهاد ما به شما برای انتخاب راحت‌تر رینگ لایت با سایز مناسب، این است که به سایت فروشگاه نورنگار مراجعه کنید و انواع رینگ لایت‌های باکیفیت از برندهای معتبر را بررسی و مقایسه کنید. اگر هنوز هم در انتخاب بهترین سایز رینگ لایت شک دارید، سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید و از تجربیات کاربران دیگر استفاده کنید.

طاهره ویسی

نویسنده : ویسی

در دنیایی که مملو از تصاویر و کلمات است، من در تقاطع این دو قلمرو، جایی که عکاسی و نویسندگی با هم آمیخته می‌شوند، زندگی می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *