مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبارایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجویدئو/پادکست

نمایش چشم‌هایی زیباتر با استفاده از رینگ لایت + ویدئو

رینگ لایت‌ها یک نور حلقوی بسیار زیبا در چشمان سوژه ایجاد می‌کند که بدون نیاز به لنز‌های مصنوعی موجب برجسته شدن و زیباتر شدن چشمان سوژه می‌شود. به همین دلیل اغلب عکاسانی که در آرایشگاه‌ها عکاسی می‌کنند، ترجیح می‌دهند تا از نورهای رینگی، استفاده کنند. خصوصا اینکه حلقه نوری که در چشم‌ها ایجاد می‌شود، بدون نیاز به لنز‌های زیبایی که در چشم قرار می‌گیرند، جلوه فوق‌العاده‌ای به نگاه سوژه می‌دهند. همچنین رینگ لایت قادر است نوری یکنواخت و بدون سایه روی همه صورت و گردن و بدن سوژه ایجاد کند که می تواند بسیار برای نورپردازی چهره مناسب باشد. در ادامه به آموزش چشم‌هایی زیباتر با استفاده از رینگ لایت می‌پردازیم.

مجموع بازدید : 914 زمان مطالعه : 3
نمایش چشم‌هایی زیباتر با استفاده از رینگ لایت + ویدئو

ویدئو چگونه از رینگ لایت استفاده کنید تا بتوانید چشم هایی زیباتر را به نمایش بگذارید.

 

 

 

استفاده از نور در عکاسی پرتره به خلق زیباترین عکس و داشتن چشم‌هایی زیباتر با استفاده از رینگ لایت می‌انجامد. هنگام عکاسی ممکن است تمایل داشته باشید که حلقه رینگ لایت در قرنیه چشم فرد دیده شود. در این صورت نیاز است به نکاتی توجه کنید:

  • در صورتی که فاصله مدل از رینگ لایت دور باشد، رینگ لایت به‌شکل یک دایره و گردی روشن در قرنیه دیده خواهد شد.
  • اگر تمایل دارید به‌جای نقطه‌ای نورانی، حلقه‌ای از نور را در قرنیه چشم فرد ایجاد کنید، باید فاصله مدل و رینگ لایت را کاهش دهید. در این حالت، رینگی نورانی در اطراف قرنیه شکل می‌گیرد که بسیار خیره‌کننده است.
  • توجه داشته باشید که با تنظیم فاصله رینگ لایت و مدل، میزان نوردهی نیز دستخوش تغییر خواهد شد. بنابراین پس از تعیین موقعیت مدل، رینگ لایت و دوربین، تنظیمات نوردهی را مجدداً اصلاح کنید.
  • نکته مهم در این باره آن است که در عکاسی پرتره از لنزهای ۷۰، ۷۵ و یا ۱۳۵ میلی‌متر استفاده می‌شود. در نتیجه، باید موقعیت دوربین را در فاصله دورتری از رینگ لایت و مدل قرار داد و از میانه رینگ لایت عکاسی کرد‌. در حقیقت، رینگ لایت باید در فاصله میانی مدل و دوربین باشد.

 

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.