مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبارایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجویدئو/پادکست

بهترین‌های ژست عکاسی مدلینگ

ژست گرفتن به عنوان یک مدل در جلوی دوربین، خود به تنهایی یک هنر است. ممکن است ژست عکاسی مدلینگ ساده به نظر برسد اما در واقعیت این عمل پیچیده‌تر از آنی است که تصور می‌شود.

 

در اینجا مجموعه‌ای از چندین ژست عالی عکاسی مدلینگ  در دسته‌های مختلف را برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانید از این ژست‌ها الهام گرفته و سطح عکاسی مدلینگ خود را ارتقاء دهید.

مجموع بازدید : 4186 زمان مطالعه : ۱۰
بهترین‌های ژست عکاسی مدلینگ

سایر آلبوم‌های ژست عکاسی در مجله نورنگار:

انواع ژست‌های عکاسی مدلینگ

ژست‌های عکاسی مدلینگ آقایان و بانوان تفاوت چندانی با هم ندارند. درحالی که ژست‌های قدرتمند و با اقتدار را برای آقایان درنظر می‌گیرند اما این یک قانون نبوده و ژست‌های بانوان نیز می‌توانند شامل این موارد باشند. آنچه بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کند، ظرافت بیشتر در ژست‌های مدلینگ خانم‌هاست.

ژست‌های ایستاده

بسیاری از عکس‌های مدلینگ درحال ایستاده گرفته می‌شوند. نکته مهم در ژست‌های ایستاده این است که از خطوط صاف و مستقیم خودداری کنید. هدف ثبت خطوط منحنی است. سعی کنید وزن سوژه روی یک پا باشد.

قراردادن دست ها بر روی کمر و انحنا دادن به بدن یکی از بهترین ژست‌های ایستاده در عکاسی مدلینگ است.

آقایان نیز معمولاً به صورت دست در جیب یا تکیه به یک صندلی ژست های مدلینگ خوبی می‌گیرند.

ژست عکاسی مدلینگ درحال حرکت

عکس‌هایی که درحال حرکت گرفته می‌شوند همیشه می‌توانند خلاقانه و مملو از زندگی باشند. این نوع عکسبرداری هم برای عکاس و هم برای مدل می‌تواند چالش برانگیز باشد. زمان بندی دقیق و زاویه مناسب نکات کلیدی این نوع عکاسی است. حرکت می‌تواند راه رفتن، دویدن، پریدن به هوا یا حرکت لباس باشد.

ژست های عکاسی مدلینگ نشسته

از متداول‌ترین ژست‌های عکاسی، ژست‌های نشستن هستند. تنوع زیادی در این نوع ژست وجود دارد، برخی ژست‌ها نشانه قدرت و برخی نشانه آرامش هستند. ژست نشستن می‌تواند بر روی زمین، بر روی صندلی یا بر روی پلکان باشد. همچنین ژست نشستن را می توانید بدون نشستن کامل اجرا کنید.

توجه داشته باشید نحوه نشستن آقایان با خانم‌ها کاملاً متفاوت است.

ژست دست زیر چانه

این نوع ژست بهتر است درحال نشسته اجرا شود. با تغییر حالت بیان چهره می‌توانید احساس وقار یا در انتظار بودن را منتقل کنید.  این ژست اگر با چرخش سر همراه شود تاثیر بیشتری خواهد داشت.

وضعیت دست‌ها

پس از چهره، مهم‌ترین اعضاء در عکاسی مدل، دست‌ها هستند. بیان احساسات به کمک دست‌ها می‌تواند ساده یا پیچیده باشد. وضعیت دست‌ها می‌تواند مستقل از چهره یا در همراهی با چهره باشد. ظرافت دست‌ها  می‌تواند نقطه تمرکز باشد. در ژست‌های ایستاده، قرار دادن دست‌ها یا یک دست بر روی کمر  به همراه چرخش بدن یا سر، می‌تواند ژست بسیار زیبایی باشد.  این ژست باعث لاغرتر دیده شدن سوژه نیز می‌شود.

گرفتن یک بازو با دست دیگر یا قراردادن دست‌ها به صورت ضربدری از ژست‌های متداول در عکاسی مدلینگ هستند.

یک ژست حرفه‌ای که توسط اکثر مدل‌ها اجرا می‌شود قراردادن دست‌ها در نزدیکی گردن است.

ژست دراز کشیدن

این ژست‌ها از ساده‌ترین و در عین‌ حال خلاقانه‌ترین ژست‌های عکاسی هستند. بهتر است سوژه در هر عکس وضعیت دست‌ها را تغییر داده تا بهترین وضعیت بدست آید. عکاسی از ژاویه بالا باعث تاکید بر زیبایی سوژه می‌شود. ژست‌های دراز کشیدن معمولاً در دو وضعیت به پهلو یا رو به بالا اجرا می‌شود.

ژست شانه

این ژست یکی از بهترین راه‌ها برای تنوع بخشیدن به ژست ایستاده می باشد. در این حالت بهتر است سوژه به دوربین نگاه کرده و از نگاه به خیلی دور پرهیز کند تا از سفیدی بیش از حد چشمان جلوگیری شود. ژست از ورای شانه به صورت گسترده در صنعت مُد استفاده می‌شود.

ژست تکیه دادن

ژست‌های تکیه دادن از جمله ژست‌های کلاسیک و همیشه محبوب هستند. اگر سوژه به دیوار تکیه می‌دهد سعی کنید تا جای ممکن بصورت تمام قد عکاسی کنید.

تکیه به دیواره پُل‌ها یا نرده‌های ایوان‌ها از ژست‌های مورد علاقه مجلات مُد هستند.

ژست مدلینگ حرکت موها

موهای بلند می‌توانند به تنهایی سوژه عکاسی باشند. حرکت باد در بین موها یکی از زیباترین ژست‌های عکاسی را ایجاد می‌کند. نحوه آرایش و رنگ موها باید در هماهنگی کامل با نحوه استقرار مدل و لباس وی باشد.

ژست نیم رُخ

هرچند در عکاسی مدلینگ از ژست نیم‌رُخ زیاد استفاده نمی‌شود اما با کمی خلاقیت  مثل حرکت دست‌ها می‌توان به عکس‌های نیم‌رُخ تنوع بخشید.

ژست عکاسی مدلینگ صورت

در این ژست، بیان بصری توسط حالت چشم‌ها و میمیک چهره انجام می‌شود. مدل‌ها به دوربین نگاه کرده و احساسی را که از پیش تمرین کرده‌اند به مخاطب منتقل می‌کنند. برای اجرای این ژست معمولاً از مدل‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود. روی جلد اکثر نشریات مُد، این ژست را به کرات می‌بینیم.

عکاسی مدلینگ از انواع عکاسی پرتره محسوب شده و شاخه تجاری این ژانر است. کسب مهارت در عکاسی مدلینگ مستلزم تمرین زیاد و توجه به آناتومی بدن به همراه شناخت سلیقه و روانشناسی مخاطب است. عکاسی مدلینگ بسیار جذاب و البته درآمد زاست و درعین حال نیازمند کسب تجربه در این زمینه است.

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.