021-7356

دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • صدابرداری

 • لوازم جانبی

 • محصولات دست دوم

ژست عکاسی دونفره؛ 15 ایده عکس دونفره عاشقانه

ایده عکاسی
ژست عکاسی دونفره؛ 15 ایده عکس دونفره عاشقانه

در دنیای عکاسی با تم رمانتیک، عکس‌های دونفره جزو محبوب‌ترین‌ها هستند. از عکس‌های نامزدی گرفته تا عکس‌های ولنتاین و عکس‌های عاشقانه‌ای که بدون هیچ هدفی گرفته می‌شوند، همه و همه نیاز به تسلط بر یک مورد مشترک دارند: ژست عکاسی دونفره. عکاسی دونفره، برای زوج‌های پیر و جوان فرصتی ویژه به منظور بیان فردیت و به اشتراک گذاشتن داستان خود با افرادی که دوستشان دارند، فراهم می‌کند.
از مهم‌ترین کارهایی که باید پیش از عکاسی دونفره از زوج‌ها انجام دهید، ایجاد یک گالری از انواع ژست عکاسی دونفره است. زوج‌ها می‌توانند با مشاهده عکس‌های شما در این سری، از احساسات موجود در تصاویر الهام بگیرند و آن‌ها را برای خود شخصی‌سازی کنند. گاهی اوقات برای پیاده‌سازی یک ژست عکاسی دو نفره جذاب، مشتری شما نیاز به تعویض لباس یا حتی تغییر مدل مو و میکاپ دارد.
قبل از عکاسی، با زوجی که از آن‌ها عکس می‌گیرید و میزان انعطاف‌پذیری آن‌ها آشنا شوید. برای درک بهتر جزئیات و طراحی دقیق‌تر ژست عکاسی دونفره، سعی کنید نوع ارتباط آن‌ها و علایق مشترکشان را کشف کنید. از آن‌جایی که به ولنتاین نزدیک می‌شویم، بهتر است آماده دریافت چنین سفارش‌هایی باشید. به خاطر همین موضوع، نورنگار در این مطلب 15 روش خلاقانه برای ثبت عکس‌های عاشقانه را به شما معرفی می‌کند.

۱۵ ژست عکاسی دونفره عاشقانه

به عنوان عکاس شما باید بتوانید در این مرحله نیز آن‌ها را همراهی کنید. در این موقعیت، نمونه‌هایی از عکس‌های مورد علاقه خود را به آن‌ها نشان دهید و برایشان مشخص کنید که چه رنگ و چه نوع لباسی برای چه نوع لوکیشن و بک‌گراندی مناسب است. البته درنهایت اجازه دهید خودشان تعیین کنند که کدام ژست عکاسی دونفره، کدام لباس و کدام پس‌زمینه برایشان بهتر خواهد بود.
ژست‌های عکاسی دو نفره عاشقانه، علاوه بر فیگورهای کلاسیک مانند در آغوش گرفتن و بوسیدن، شامل موارد دیگری هم می‌شود که علاوه بر صمیمیت و صداقت سوژه، نیاز به آگاهی از تکنیک‌های عکاسی هم دارد. در ادامه با ژست‌های جذابی برای عکاسی از زوج‌ها آشنا می‌شویم.

⦁ در آغوش گرفتن همدیگر و نگاه کردن به دوربین
این ژست عکاسی دونفره، یک نقطه شروع عالی برای عکاسی از هر زوجی است. زیرا هم صمیمی و هم آسان است. تنها لازم است از مدل‌های خود بخواهید که همانطور که همیشه این کار را انجام می‌دهند، یکدیگر را با صورت‌های نزدیک به هم در آغوش بگیرند و به دوربین نگاه کنند.

ژست عکس دو نفره در آغوش گرفتن
در آغوش گرفتن یک ژست عکاسی دونفره همه‌کاره است.عکاس (حانیه اختر دانش)

⦁ در آغوش گرفتن و نگاه کردن به یکدیگر
طراحی این ژست عکاسی دونفره بسیار ساده است. زوجین باید یکدیگر را در آغوش بگیرند و با همدیگر تماس چشمی برقرار کنند. بدین منظور باید فضای آرام و راحتی برای آن‌ها فراهم کنید تا احساس معذب بودن نداشته باشند.

ژست عکس دو نفره در آغوش گرفتن و نگاه کردن در غروب
در آغوش گرفتن و نگاه کردن یه یکدیگر یک ایده ژست عکاسی رمانتیک دو نفره است.

⦁ ژست عکس دو نفره در طبیعت
اگر لوکیشن عکاسی شما در طبیعت قرار دارد، می‌توانید از منظره‌های پیرامون خود به عنوان پس‌زمینه استفاده کنید. از فاصله نسبتاً دور شروع کنید و رفته رفته به سوژه نزدیک و نزدیک‌تر شوید. در این وضعیت، می‌توانید ژست‌های متنوعی را تست کنید، فقط حواستان به تکنیک‌های عکاسی مانند رعایت قانون یک سوم باشد!

⦁ کلوز آپ از یک آغوش عاشقانه
در آغوش گرفتن یک ژست عکاسی دونفره همه‌کاره است که در همه حالت جواب می‌دهد! ثبت تمام جزئیات این لحظه شیرین، می‌تواند عکس‌های بسیار جذابی خلق کند. حتی لازم نیست چهره مدل‌هایتان در عکس بیفتد، آغوش به تنهایی بیانگر همه چیز است.

لوز آپ از یک آغوش عاشقانه
کلوز آپ از یک آغوش دو نفره به تنهایی بیانگر همه چیز است. عکاس (حانیه اختر دانش)

⦁ در آغوش گرفتن از پشت
این ژست کلاسیک که صحنه معروف فیلم تایتانیک را برای ما یادآوری می‌کند، زوج را به هم نزدیک‌تر می‌کند و در عین حال فرصتی برای ابراز احساسات عاشقانه و درونی آن‌ها را فراهم می‌سازد. این می‌تواند به شما کمک کند که مدل‌هایتان را کمی هدایت کنید. مثلاً ممکن است آن‌ها در یک سمت مشخص، به منظره‌ای زیبا نگاه کنند، یا یکی از آن‌ها برای بوسیدن برگردد.

⦁ نگاه به دوردست
این ژست عکاسی دو نفره می‌تواند به عنوان یک استعاره قدرتمند برای رویاهای یک زوج عاشق، از آینده مشترکشان عمل کند و حال و هوای جذابی به عکس می‌دهد.

⦁ یک پیاده‌روی عاشقانه
تغییر فصل‌های سال، فرصت‌های منحصر به فردی را برای ژست‌های عکاسی دو نفره ایجاد می‌کنند. از ریزش برف‌های پاییزی گرفته تا برف نرم زمستانی، همه به حال و هوای رمانتیک عکس شما کمک می‌کنند.

⦁ پیشانی‌ها بر روی هم
برای تأکید بر حس صمیمیت و اعتماد بین زوجین، از آن‌ها بخواهید که پیشانی خود را در ژست عکاسی دو نفره، به پیشانی همدیگر فشار دهند. این ژست تصویر زیبا و پراحساسی خلق می‌کند.

⦁ دست در دست یکدیگر
از زوجی که در برابر یک منظره جذاب راه می‌روند، عکس‌های واید بگیرید. از آن‌ها بخواهید دست در دست یکدیگر راه بروند و در برخی عکس‌ها، روی دستان آن‌ها زوم کنید. این به شما کمک می‌کند تا تصویری صمیمی‌تر و در عین حال جهان‌شمول‌تر داشته باشید.

یک ایده عکس دونفره عاشقانه این است که، دست در دست یکدیگر راه بروید. عکاس (حانیه اختر دانش)

⦁ ژست عکس دونفره در شب
قبل از عکاسی، از زوجی که می‌خواهید از آن‌ها عکس بگیرید بپرسید که به عکاسی در روز بیشتر علاقه دارند یا شب. اگر آن‌ها عکاسی شبانه را انتخاب کردند، در نظر داشته باشید که برای این عکاسی یک «قرار عاشقانه» بسازید. فعالیتی را مشخص کنید که زوج از آن لذت می‌برند و از برخی از تجهیزات نورپردازی جذاب که در اختیار دارید استفاده کنید.

⦁ زمزمه کردن در گوش یکدیگر
یکی از راه‌های عالی برای شکستن یخ زوج‌ها پیش از ساختن انواع ژست عکاسی دونفره، این است که از آن‌ها بخواهید در گوش یکدیگر چیزهایی را زمزمه کنند. بسته به شخصیتی که دارند، آن‌ها می‌توانند هر چیزی که دوست دارند بگویند، از حرف‌های عاشقانه تا جوک و حرف‌های روزمره.

ژست‌های عکاسی دو نفره عاشقانه
یکی از راه‌های عالی برای عکاسی دونفره، این است که از آن‌ها بخواهید در گوش یکدیگر چیزهایی را زمزمه کنند.

⦁ بوسه بر روی پیشانی
این بوسه شیرین به ایجاد روحیه‌ای جدی‌تر و رمانتیک‌تر کمک می‌کند و برای اواسط عکسبرداری، وقتی همه با هم راحت هستید به خوبی جواب می‌دهد.

بوسه بر روی پیشانی
ژست عکاسی دو نفره بوسه بر روی پیشانی، به ایجاد عکسی جدی‌تر و رمانتیک‌تر کمک می‌کند.

⦁ یک لحظه قبل از بوسه
اغلب اوقات، لحظه قبل از بوسه، عکسی بهتر از خود بوسه ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید از زوج بخواهید قبل (یا بعد از) هر بوسه، یک ثانیه مکث کنند و به یکدیگر نگاهی بیندازند.

⦁ ژست عکس دونفره سلفی
از آن‌جایی که شما به عنوان عکاس این عکس را می‌گیرید، این یک سلفی واقعی نیست. اما با صحنه‌سازی یک سلفی جذاب، به زوج این فرصت را می‌دهید تا خودشان را ابراز کنند و از این فرآیند لذت ببرند. البته خود زوج هم می‌توانند با گوشی خود سلفی بگیرند، ولی این دیگر یک عکس حرفه‌ای نیست!

ژست عکس دونفره سلفی
یک عکس سلفی ایده ای ساده و در دسترس برای ژست عکاسی دونفره میباشد.

⦁ فقط یک نفر به دوربین نگاه می‌کند
این ژست عکاسی دونفره که در نقاشی‌های پیر آگوست رنوار، نقاش امپرسیونیست استفاده می‌شود، یک نفر را نشان می‌دهد که سرش را روی شانه دیگری گذاشته و به دوربین نگاه می‌کند. در این ژست به نوعی مفهوم حمایت‌گری و مکمل بودن زوجین را به نمایش می‌گذارد.

فقط یک نفر به دوربین نگاه می‌کند
یک ایده ژست عکاسی دونفره که مکمل بودن زوجین را به تصویر میکشد این است که، فقط یک نفر به دوربین نگاه می‌کند.

۳ تکنیک و ایده عکاسی دونفره

در ژست‌های عکاسی دونفره و رمانتیک، همه چیز به فضا و چیدمان زوجین برنمی‌گردد، بلکه گاهی اوقات وضعیت ظاهری و گزینه‌هایی که افراد انتخاب می‌کنند، ایده عکاسی دونفره را مشخص می‌کند. در ادامه با 3 مورد از این ایده‌ها آشنا خواهید شد.

ژست عکس دونفره با لباس مجلسی

یکی از گزینه‌های جذابی که زوجین، به خصوص در ایران برای ژست عکاسی دونفره انتخاب می‌کنند، پوشیدن لباس‌های مجلسی است. این مورد به ویژه در هنگامی که زوج به یک میهمانی دعوت شده‌اند، جواب می‌دهد. گاهی اوقات نیز پوشیدن لباس‌های مجلسی تم یک جشن گروهی ولنتاین است. در این حالت، شما می‌توانید از بسیاری از ژست‌های بالا استفاده کنید.

ژست عکس دونفره باحجاب

این مورد، انتخاب افرادی است که یا اعتقادات مذهبی دارند و یا به هر دلیلی، می‌خواهند حریم خود را در عکس‌هایی که به اشتراک می‌گذارند حفظ کنند. بدین منظور، می‌توانید ژست‌های ملایم‌تری مانند گرفتن دست‌های یکدیگر را به زوج مورد نظر پیشنهاد دهید.

ژست عکس دونفره در آتلیه

امکانات استودیویی مانند نورهای متنوع، آکسسوارهای جذاب و لنزهای خاص، آتلیه را به مکان جذابی برای گرفتن عکس‌های دونفره تبدیل می‌کند. در این فضا، انواع ژست عکاسی دونفره، به جز آن‌هایی که نیاز به فضا و لوکیشن باز دارند، قابل تست کردن است. پس می‌توانید از بسیاری از گزینه‌های بالا استفاده کنید.

ترفندهای گرفتن عکس دونفره

عکاسی از زوج‌ها، به عکاسان فرصت بی‌نظیری می‌دهد تا لحظاتی به‌یادماندنی را برای مشتریان خود ثبت کنند و تصاویری جذاب برای نمونه کارهای خود ایجاد کنند. ژست عکاسی دونفره، در این مدل از عکاسی همه چیز است. انتخاب لوکیشن مناسب و ساختن اتمسفر منطبق با محیط، به عکاس کمک می‌کند تا پرتره‌هایی باورنکردنی خلق کند، با این حال تسلط بر عکاسی از زوج‌ها چیزی فراتر از رزرو لوکیشن‌های جذاب و آگاهی به تکنیک‌های عکاسی است.
اگر می‌خواهید وارد این حیطه از عکاسی شوید، باید ارتباط با مشتریان را به همان اندازه تکنیک‌های عکاسی در خود تقویت کنید. در زیر، نکات و ترفندهایی را به شما پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید از آن‌ها برای بالا بردن کیفیت عکس‌های خود در این ژانر از عکاسی استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب، 15 ژست عکاسی دونفره و 3 ایده برای جذاب‌تر کردن این ژست‌ها در موقعیت‌های خاص مطرح شدند که می‌توانید از آن‌ها برای خلق تصاویر رمانتیک در مناسبت‌هایی مثل روز ولنتاین، جشن‌های نامزدی و مراسم‌های دونفره استفاده کنید. همچنین نکاتی مطرح شدند که در این زمینه، راهگشای شما خواهند بود. در صورتی که شما هم تجربه‌ای در زمینه خلق ژست‌های این چنینی دارید یا ژست جذاب‌تری به ذهنتان می‌رسد، نظرات خود را از ما دریغ نکنید و را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده

نویسنده : حسین بابائی

5 دیدگاه

 • mahshid72 گفت:

  درود و مهر
  من آتلیه دارم و ایده هاتون جذاب و عالی بود لطف میکنید
  یه فلاش آتلیه ای خوب معرفی کنید ممنون.

  • پشتیبان نورنگار گفت:

   درود ومهر دوست عزیز
   شما میتونید با مراجعه به صفحه فلاش‌ استودیویی فلاش مورد نظرتون رو انتخاب کنید
   خرید خوبی داشته باشید ممنون از حن توجه شما 🌹🙏

 • alipoor88 گفت:

  سلام و عرض ادب
  ایده هاتون بسیار زیبا و جذاب بود سپاس از سایت خوبتون

  • پشتیبان نورنگار گفت:

   سلام دوست عزیز نورنگاری
   سپاس از حسن توجه شما خوشحالم که مطالب براتون جذاب بوده 🌹🙏

 • مهشید گفت:

  عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *