دسته بندی محصولات

 • عکاسی

 • فیلمبرداری

 • نورپردازی

 • صدابرداری

 • لوازم جانبی

 • محصولات دست دوم

عکاسی روز ولنتاین؛ اینجوری عکس ولنتاین بگیر

ایده عکاسی
عکاسی روز ولنتاین؛ اینجوری عکس ولنتاین بگیر

هر ساله عشاق سراسر جهان در روز ولنتاین، عشق و با هم بودنشان را جشن می‌گیرند و از این طریق، پیوندشان را تثبیت می‌کنند. روز جهانی عشق در تقویم میلادی برابر 14 فوریه مصادف با 25 بهمن ماه 1402 است که برای هر شخص، تصویر متفاوتی دارد. از آغوش‌های گرم و درکنار هم بودن گرفته تا یاد کردن از خاطرات گذشته و بهترین لحظات زندگی دونفره.

اگرچه روز ولنتاین اغلب یک مناسبت برای زوج‌ها درنظر گرفته می‌شود، اما افراد مجرد نیز باید دلیل کافی برای جشن گرفتن را داشته باشند. چرا که مهم‌ترین رابطه شما در زندگی، رابطه با خودتان است. در این مطلب 15 ژست جذاب و خلاقانه برای عکس ولنتاین عاشقانه به شما پیشنهاد می‌دهیم و در ادامه، ایده‌هایی برای لباس و چیدمان و نکات مخصوص عکاسی روز ولنتاین را مطرح می‌کنیم.

آنچه خواهید خواند ... (مشاهده بیشتر)

15 ایده و ژست عکس ولنتاین عاشقانه

عکاسی روز ولنتاین، هم سخت و هم آسان است. سخت از این جهت که لحظات عاشقانه باید با حداکثر صداقت ثبت شوند و آسان از این نظر که ژست‌های عاشق و معشوق، به خودی خود زیبا از کار درمی‌آیند. در ادامه 15 ایده و ژست عکاسی ولنتاین، بدین منظور به شما ارائه خواهد شد.

1.     قرار اول خود را بازسازی کنید

برای عکاسی روز ولنتاین، می‌توانید لحظات جادویی قرار اولتان را بازسازی کنید. این می‌تواند شامل لحظات بامزه و یا جزئیات احساساتی باشد که قرار اول را فراموش‌نشدنی می‌کنند. می‌توانید لباس‌های همان روز را بپوشید یا مدل مو و ریشتان را به شکل آن قرار به‌یادماندنی دربیاورید.

این جزئیات کوچک به شما کمک می‌کنند تا بهترین خاطراتتان را در یک عکس بازسازی کنید. اگر نمی‌توانید به آن مکان برگردید، محیطی با فضای مشابه انتخاب کنید. به طور مثال در یک پارک، کافه یا اتاق مشابه عکاسی کنید.

برای عکاسی روز ولنتاین، می‌توانید لحظات جادویی قرار اولتان را بازسازی کنید.
برای عکاسی روز ولنتاین، می‌توانید لحظات جادویی قرار اولتان را بازسازی کنید. عکاس: ( خانم ریحانه )

2.     فعالیت مورد علاقه خودتان را به تم ولنتاین تبدیل کنید

برای گرفتن عکس‌های جذاب در روز ولنتاین، زوج‌ها باید به کاری مشغول شوند که دوست دارند در کنار هم انجام دهند. لیستی از سرگرمی‌ها یا فعالیت‌های دونفره مورد علاقه خود را تهیه کنید. این لیست می‌تواند شامل اسب‌سواری، تنیس یا چیدن پیک‌نیک در غروب آفتاب باشد. تمام این لحظات ایده جالبی به عنوان تم ولنتاین برای عکاسی هستند.

عکس‌های جذاب در روز ولنتاین
برای گرفتن عکس‌های جذاب در روز ولنتاین، این بادکنک‌های قلبی ایده مناسبی هستند.

3.     عکاسی ولنتاین دونفره می‌تواند شامل عکس‌های روزمره در خانه باشد

برای همسران و افرادی که با هم زندگی می‌کنند، محیط دنج داخل خانه می‌تواند برای عکاسی روز ولنتاین مناسب باشد. کانسپت خانه باعث می‌شود زوج‌ها در مقابل دوربین راحت باشند و بدون استرس و در فضایی صمیمی، خود واقعی‌شان را ارائه دهند.

4.     عکاسی روز ولنتاین را با تم بودوآر انجام دهید

عکاسی بودوآر یک ژانر عالی برای تقویت اعتماد به نفس شماست و فضایی صمیمی و رمانتیک را می‌طلبد که کاملاً با حال و هوای روز ولنتاین هماهنگ باشد. بدین منظور، نورپردازی ملایم، اکسسوار رمانتیک و ژست‌های جذاب عاشقانه را تست کنید. با کمی وقت گذاشتن و تلاش کردن، می‌توانید عکسی داشته باشید که انرژی منحصر به فرد و دوست‌داشتنی شما را در روز عشاق به تصویر می‌کشد.

عکاسی بودوآر
عکاسی بودوآر یک ژانر عالی برای تقویت اعتماد به نفس شماست.رنگ قرمز را فراموش نکنید.

5.     از نمادهای معنادار، عکس‌های کلوزآپ بگیرید

یکی دیگر از ایده‌های عکاسی ولنتاین، عکاسی ماکرو از وسایل کوچک و مرتبط با روز ولنتاین است. ثبت جزئیات ریز، می‌تواند عکاسی روز ولنتاین را به یک فرآیند معنادار تبدیل کند. بدین منظور، بهتر است روی جزئیاتی تمرکز کنید که بر رابطه شما و نوع آن دلالت دارند.

اگر نامزد هستید یا با هم ازدواج کرده‌اید، می‌توانید به راحتی از حلقه خود روی یک کتاب یا سطح مشابه، برای نمایش سایه‌ای از تعهد قلبی خود به همسرتان استفاده کنید. این یک راه ساده برای احترام به وفاداری شماست.

یکی دیگر از ایده‌های عکاسی ولنتاین، عکاسی ماکرو از شمع قرمز  است.

6.     از نور شمع برای ایجاد یک فضای صمیمی استفاده کنید

برای به تصویر کشیدن احساسات موجود در رابطه خود، باید یک محیط دنج و صمیمی ایجاد کنید. عشق بدون صداقت و صمیمیت در مقابل دوربین نمایش داده نمی‌شود.

نشان دادن عشق از طریق در آغوش گرفتن و بوسیدن، عکس‌های زیبایی ایجاد می‌کند؛ اما مادامی که واقعی باشد. برای ثبت بهترین ژست عکاسی ولنتاین، عکاس و سوژه‌ها باید آرامش داشته باشند و در بدنشان تنشی وجود نداشته باشد.

نور شمع
برای به تصویر کشیدن احساسات در عکاسی روز ولنتاین، نور شمع را فراموش نکنید.

7.     از تابلوی روز ولنتاین عکاسی کنید

شاید هدف شما از عکاسی روز ولنتاین، تولید تصاویر استوک یا عکاسی تبلیغاتی باشد. تابلوهای روز ولنتاین و کارت‌پستال‌های جذاب، راهی سرگرم‌کننده برای خلق فضای رمانتیک جدی یا طنز و افزودن عمق به عکس‌هایتان است.

شما می‌توانید این قاب عکس‌ها را هر آن طوری که دوست دارید شخصی‌سازی کنید. علاوه بر این، هیچ قانونی وجود ندارد که عکاسی روز ولنتاین حتماً باید شامل اشخاص باشد.

8.     عکاسی روز ولنتاین را در گلدن تایم انجام دهید

گلدن تایم سرشار از حس گرما و عشق است. حدود یک ساعت قبل از غروب خورشید برای عکاسی در روز ولنتاین برنامه‌ریزی کنید.

اگر می‌توانید، این کار را در محیط‌های توریستی و اماکن جذاب انجام دهید. سواحل، مزارع و خیابان‌های خالی، کرانه‌های طلایی نور خورشید را به خوبی منعکس می‌کنند و هیچ سوژه‌ای در تصویر وجود ندارد که حواس مخاطب را پرت کند.

گلدن تایم روز ولنتابن
گلدن تایم؛ عکاسی در هنگام غروب خورشید در روز ولنتاین ایده جذابی است.

9.     از پرسپکتیو در عکاسی روز ولنتاین استفاده کنید

عکس‌های پرسپکتیو چیز جدید و عجیب و غریبی نیستند، اما استفاده از این سبک برای عکاسی در روز ولنتاین، می‌تواند ماجراجویی جالبی باشد. بدین منظور، می‌توانید مجموعه‌ای از عکس‌ها را با الهام از کانسپت‌های رمانتیک ثبت کنید و لحظات به یادماندنی خود را در این فرم ماندگار نمایید.

مارشمالو های قلبی در روز ولنتاین
 از مارشمالوهای قلبی در عکاسی روز ولنتاین استفاده کنید.

10. لحظات عاشقانه و غیرعاشقانه را ثبت کنید!

نکته جالبی که در مورد عکاسی روز ولنتاین وجود دارد، این است که می‌توانید هم از زوج‌ها و هم از افراد مجرد عکاسی کنید. اگر پارتنری ندارید، می‌توانید با دیگر دوستان سینگل خود بیرون بروید و لحظات خاص خود را ثبت کنید. شما به عنوان یک عکاس نیز می‌توانید از لحظات ماندگار زوج‌ها و افراد مجرد، در این روز خاص عکاسی کنید. مهم نیست که از کجا و از چه چیزی عکس می‌گیرید، مهم این است که لحظات شادی را ثبت کنید.

شکلات قلبی روز ولنتاین
شکلات قبلی تبدیل به یک نماد روز ولنتاین شده‌است؛ در عکاسی‌ها از آن استفاده کنید.

11. از افراد سینگل عکس‌های خلاقانه بگیرید

روز ولنتاین فقط برای زوج‌ها نیست و ایده‌های عکاسی روز ولنتاین نیز همینطور هستند. می‌توانید با گروهی از دوستانتان یکجا جمع شوید و با بادکنک‌های روز ولنتاین عکس بگیرید. همچنین کودکانی که تابلوهای بامزه‌ای با کانسپت این روز در دست دارند، سوژه جذابی برای عکس گرفتن هستند.

عکاسی از کودکان در روز ولنتاین
کودکانی که تابلوهای بامزه‌ای با کانسپت روز ولنتاین در دست دارند، سوژه جذابی برای عکس گرفتن هستند.

12. از طبیعت بی‌جان عکس ولنتاینی بگیرید

عکاسی از طبیعت بی‌جان، شامل عکس گرفتن از مواردی مثل شاخه گل رز یا سبد گل ولنتاین است. این گل‌ها و دسته‌گل‌ها، چه نماد یک نقطه عطف عاشقانه باشند و چه یک ارتباط عاطفی خاص را نشان دهند، یک کانسپت جذاب را به شما تقدیم می‌کنند.

عکاسی از طبیعت بی‌جان
عکس گرفتن از مواردی مثل  شکلات ، شمع ، شاخه گل رز یا خرس قرمز؛ یک کانسپت جذاب را به شما تقدیم می‌کنند.

13. از یک ترکیب بوکه به شکل قلب عکس بگیرید

علاوه بر گل رز، قلب‌ها شناخته‌شده‌ترین نماد روز ولنتاین هستند. بنابراین گنجاندن نامحسوس آن‌ها در دکور ولنتاین برای عکاسی، می‌تواند ایده خوبی باشد. عکس گرفتن از بادکنک‌های قلبی شکل می‌تواند شما را به این هدف برساند، اما اگر چیزی منحصر به فرد می‌خواهید، سعی کنید یک پس‌زمینه بوکه به شکل قلب ایجاد کنید.

نماد روز ولنتای
گنجاندن نامحسوس نماد روز ولنتاین در دکور برای عکاسی، می‌تواند ایده خوبی باشد. 

14. برای عزیزانتان هدایای منحصر به فرد بگیرید

روز ولنتاین نباید فقط مربوط به زوج‌ها باشد. شما می‌توانید این روز را با دوستان و خانواده خود نیز بگذرانید. حتی ممکن است بخواهید برای ابراز عشق خود به آن‌ها، چیزی خاص هدیه بدهید.

در این کانسپت، هیچ چیز جذاب‌تر از تقدیم یک هدیه صمیمانه به دوستانتان نیست. شما می‌توانید دم را غنیمت بشمارید و به کسانی که از اعماق قلبتان دوستشان دارید، چیزهای مفیدی هدیه بدهید. لیوان‌، کارت‌پستال، عکس و کتاب‌ هدایایی عالی هستند که می‌توانید به آن‌ها بدهید.

عکاسی هنگام دادن هدیه سبد گل به کسی که دوستش دارید.

15. روی یک سطح صاف دراز بکشید و لوازم ولنتاین را دور خود بچینید

یک ایده خلاقانه و واقعاً سرگرم‌کننده برای عکاسی روز ولنتاین این است که روی زمین دراز بکشید و در اطراف خود، وسایلی را که با آن‌ها این روز را جشن می‌گیرید بچینید! این وسایل ممکن است شامل شمع، گل پرپرشده، کادوی ولنتاین و غیره باشند.

لباس مناسب برای عکاسی در روز عشق

این که برای عکاسی در روز عشق چه لباسی می‌پوشید، کاملاً به سلیقه، اعتقادات، علایق و عمق رابطه شما بستگی دارد. داخلی یا خارجی بودن لوکیشن عکاسی و حتی دمای هوا نیز در این تصمیم تأثیرگذار هستند! بسته به ایده و تمی که برای عکاسی روز ولنتاین انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از لباس‌های مناسب استفاده کنید. بدین منظور توصیه می‌شود لباس‌های مشکی و تیره نپوشید و پوششی داشته باشید که کاملاً در آن احساس راحتی کنید. چون لباس وقتی به تن شما می‌آید که در آن معذب نباشید.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی روز ولنتاین

بسیاری از عکس‌های روز ولنتاین، نزدیک به عکس‌های فرمالیته هستند. برخی از آن‌ها هم در موقعیت‌های خاص در داخل و خارج منزل ثبت می‌شوند. از آن‌جایی که عکاسی ولنتاین دونفره شامل طیف مختلفی از ژانرها و روش‌های عکاسی می‌شود، به طور دقیق نمی‌توان گفت که چه دوربینی برای این کار مناسب است. بیشتر دوربین‌های Mirrorless و برخی دوربین‌های DSLR کار شما را برای عکاسی روز ولنتاین راه می‌اندازند. حتی گاهاً می‌توانید از دوربین موبایل خود برای ثبت این تصاویر استفاده کنید.

البته اگر در لوکیشن‌های خارجی و خاص عکاسی می‌کنید، بهتر است تجهیزات لازم مانند سه‌پایه، وسایل نورپردازی و باطری اضافه را فراموش نکنید.

نکاتی برای ثبت تصاویر عاشقانه روز ولنتاین

در این بخش، نکاتی مطرح می‌شوند که برای ثبت تصاویر عاشقانه در روز ولنتاین، از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

 • صداقت و صمیمیت، اصل مهم باورپذیری عکس‌های شما در روز ولنتاین است. برای ژست گرفتن تلاش نکنید و در ابراز احساسات عاشقانه، خودتان باشید.
 • در عکس ولنتاین دونفره وضعیت‌ها و ژست‌هایی را ثبت کنید که بیانگر شدت، نوع و جنس رابطه شما هستند.
 • عکاسی روز ولنتاین فقط برای زوج‌ها نیست. شما می‌توانید به عنوان یک فرد سینگل، به تنهایی، با دوستان و با خانواده خود نیز عکس روز ولنتاین بگیرید.
 • در گرفتن عکس‌های عاشقانه از عشاق، آن‌ها را محدود نکنید، ولی سعی کنید خلاقیت‌هایی در نظر بگیرید.
 • برای عکاسی روز ولنتاین، می‌توانید از اکسسوار و المان‌هایی مانند گل، بوکه‌های قلبی شکل، بادکنک و جعبه‌های کادو استفاده کنید.

کد تخفیف نورنگار

سخن پایانی

روز ولنتاین بهترین زمان برای جشن گرفتن عشاق است و برای ثبت این لحظات عاشقانه، چه چیزی بهتر از دوربین عکاسی وجود دارد؟ شما می‌توانید با 15 ایده‌ای که ما در این مطلب برای گرفتن عکس ولنتاین عاشقانه ارائه کردیم، داستان‌های عاشقانه خود را بازسازی کنید، احساسات پاک و خالصتان را ثبت نمایید و عشقتان را تثبیت کنید. فرقی نمی‌کند که از خودتان عکس می‌گیرید، از دسته گلی که هدیه گرفته‌اید، یا از وسایل مربوط به روز ولنتاین. نکات بالا را دنبال کنید، از منطقه امن خود خارج شوید و سعی کنید عکاسی روز ولنتاین را با عشق انجام دهید!

طاهره ویسی

نویسنده : ویسی

4 دیدگاه

 • soheil75 گفت:

  سلام وقت بخیر
  من عکاس خیابانی ام ایده هاتون بسیار عالی بود ممنون از شما

  • پشتیبان نورنگار گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که ایده های عکاسی ولنتاین برای شما جذاب بوده
   با آرزوی موفقیت در کسب و کارتان سپاس از حسن نظرتون 🌹🙏

 • elnaz63 گفت:

  درود و عرض ادب
  تصاویر بسیار جذاب و عالی بودن خیلی کاربردی بود مطالبتون ممنون

  • پشتیبان نورنگار گفت:

   درود دوست عزیز
   ممنونم از حسن نظر شما خیلی خوشحالم که مطالب براتون کاربردی بوده 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *