021-7356

تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

4 سال پیش - زمان مطالعه : 6 دقیقه

تجهیزات ضروری برای عکاسی از غذا

در این مقاله که توسط تریشا هاگز نوشته شده است، ما نگاهی به بهترین تجهیزات عکاسی از غذا خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد تجهیزاتی که برای این کار نیاز دارید را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

دوربین DSLR

یکی از سوالاتی که برای عکاس‌های تازه کار پیش می‌آید این است که بهترین تولیدکننده‌ی دوربین چه برندی است. اما سوال بهتر این است که کدام برند بهترین دوربین را برای شما تولید می‌کند. از آنجایی که همه‌ی ما با یکدیگر متفاوت هستیم باید حتما قبل از خرید دوربین آن را در دست بگیرید و برای مدت کمی از آن استفاده کنید. خود من از یک دوربین نیکون برای شروع استفاده می‌کردم و هنوز هم در حال استفاده از آن هستم.

به نظر من سوال مهم‌تری که باید از خودتان بپرسید این است که به چه طریقی می‌خواهید از دوربین خودتان استفاده کنید. برای مثال در صورتی که می‌خواهید با حالت دستی عکاسی کنید، باید مطمئن شوید که استفاده از کلیدهای دوربین ساده است. اولین دوربین DSLRای که من خریدم یک قابلیت داشت که فقط از طریق منو می‌توانستم به آن دسترسی داشته باشم و به همین خاطر انجام تنظیمات دوربین با استفاده از آن خیلی سخت بود.

به همین خاطر من خیلی زودتر از برنامه‌ای که داشتم دوربین خودم را ارتقاء دادم. همچنین به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنم دوربینی بخرید که تمامی قابلیت‌های حرفه‌ای را دارا باشد. به نظر من بهتر است مرحله به مرحله دوربین خودتان را ارتقاء دهید و به صورت یکباره دوربینی نخرید که نتوانید از آن استفاده کنید.

[relatedpost post=”118041″]

یک لنز خوب

معرفی یک لنز خوب برای عکاسی از غذا کار خیلی سختی است زیرا این موضوع تا حدود زیادی به چیزهایی که از آن عکاسی می‌کنید، سبک عکاسی شما و بودجه‌ای که دارید بستگی دارد. من برای مدت خیلی زیادی فقط از لنز پرایم Nikon 35mm f/1.8 برای عکاسی استفاده می‌کردم. به نظر من این لنز یکی از بهترین تجهیزات عکاسی از غذا بود و هیچ چیز دیگری توانایی رقابت با آن را نداشت.

تجهیزات عکاسی از غذا

من شنیده بودم که برخی عکاس‌های غذا از لنزهای زوم برای عکاسی استفاده می‌کنند و با خودم فکر می‌کردم که چطور می‌توانند اینجور کاری را انجام دهند. تا اینکه من دوربین خودم را ارتقاء دادم و نمی‌خواستم از لنز پرایم کراپ سنسوری که داشتم روی دوربین فول فریم خودم استفاده کنم. به همین خاطر با اکراه لنز زوم خودم را روی دوربین نصب کردم و به طرز جادویی عاشق آن شدم. اکنون من بیشتر اوقات با لنز Tamron 28-74 f/2.8 عکاسی می‌کنم.

با اینکه خیلی از مردم عاشق دیافراگم f/1.4 لنزهای پرایم خودشان هستند اما من فکر نمی‌کنم از لحاظ قیمت این کار خیلی به صرفه باشد. برای عکاسی از غذا شما به ندرت از دیافراگم کاملا باز استفاده می‌کنید. خود من خیلی از مواقع دیافراگم را روی f/3.2 تنظیم می‌کنم و به ندرت پیش خواهد آمد که بخواهم از مقادیر بیشتری استفاده کنم.

[relatedpost post=”118041″]

یک سه پایه با کیفیت

ممکن است شما با این حرف من مخالف باشید اما سه پایه چیزی است که باید برای آن مبلغ بیشتری هزینه کنید. ممکن است با دیدن قیمت‌های سه پایه کمی تعجب کنید اما در نظر داشته باشید که یک سه پایه خوب چیزی است که مسئول نگه داری و جلوگیری از افتادن دوربین و لنز چند ده میلیون تومانی شما است. به همین خاطر پرداخت مبلغی که کمی بیشتر است به نظر نمی‌رسد که موضوع جدی‌ای باشد. من به شخصه از سه‌پایه‌های منفروتو استفاده می‌کنم و عاشق آن‌ها هستم.

موضوعات مهمی که در زمان خرید سه پایه باید در نظر داشته باشید اول از همه این است که چه مقدار تجهیزاتی را قرار است نگه دارد. برای محاسبه‌ی این مقدار وزن دوربین، لنز و هر تجهیزات دیگری که قرار است روی سه پایه نصب کنید (مثل بازوی سه پایه و وزنه‌ی تعادل) را در نظر داشته باشید. اکنون وزن تمامی این موارد را با هم جمع کنید و مطمئن شوید که سه پایه شما توانایی تحمل این وزن را دارد.

سپس باید وزن خود سه پایه را هم در نظر داشته باشید. احتمالا به عنوان یک عکاس غذا قصد ندارید سه پایه را با خودتان به کوه ببرید. به همین خاطر هیچ مشکلی با اینکه سه پایه کمی سنگین‌تر باشد نخواهید داشت. حداقل ارتفاع هم چیزی است که باید در نظر داشته باشید. آیا قصد دارید سه پایه را به صورت مستقیم روی میز قرار دهید و عکاسی کنید؟ در این صورت باید حداقل ارتفاع سه پایه کمتر باشد.

مهمترین فاکتوری هم که باید در نظر داشته باشید این است که سه پایه شما از چه نوع هدی استفاده می‌کند. یک بال هد با قابلیت آزادسازی سریع به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی دوربین خودتان را بچرخانید و جابجا کنید. با استفاده از بال هد خیلی راحت‌تر از پن هد این کار را انجام خواهید داد.

[relatedpost post=”127796″]

بازوی سه پایه

تجهیزات عکاسی از غذا

محبوب‌ترین وسیله عکاسی برای من بازوی سه پایه است. در صورتی که عکاسی از زاویه بالا را دوست دارید و نمی‌خواهید به صورت کامل از کمر روی میز خم شوید شما هم باید از بازوی سه پایه استفاده کنید. اتصال این بازو به مانت سه پایه خیلی آسان است و امکان عکاسی از زاویه بالا با هر ارتفاعی را به شما می‌دهد. همچنین در صورت استفاده از بازوی سه پایه به یک وزنه تعادل مناسب هم نیاز خواهید داشت تا از افتادن سه پایه جلوگیری کنید.

[relatedpost post=”132717″]

ریموت شاتر

ریموت شاتر یکی از بهترین تجهیزات عکاسی از غذا در زمان استفاده از سه پایه است. این وسیله به شما این امکان را می‌دهد که بدون لمس دوربین عکاسی کنید. شما با استفاده از ریموت می‌توانید با دقت صحنه را آماده کنید و به هیچ وجه نگران این نباشید که ممکن است در زمان فشردن کلید شاتر سه پایه را جابجا کنید.

کابل تتر (Tether Cable)

عکاسی با استفاده از کابل تتر می‌تواند خیلی مفید باشد. خود من به شخصه از این کابل استفاده نمی‌کنم اما افراد زیادی را می‌شناسم که از آن استفاده می‌کنند. یکی از دلایلی که این افراد استفاده از کابل تتر را دوست دارند این است که تصاویر را به صورت مستقیم به لپ تاپ یا کامپیوتر شما منتقل می‌کند.

شما می‌توانید به جای منظره یاب تصاویر را داخل مانیتور کامپیوتر خودتان مشاهده کنید و نیازی به استفاده از کارت حافظه نخواهید داشت زیرا تصاویر به صورت مستقیم داخل کامپیوتر ذخیره خواهند شد. در صورتی که شما هم قصد دارید از این کابل استفاده کنید باید مطمئن شوید که هم دوربین و هم نرم‌افزار ادیت شما از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

نرم‌افزار ادیت

من تمامی کارهای مربوط به ادیت عکس را در لایتروم 5 انجام می‌دهم. به شخصه معتقدم که تمامی نرم‌افزارهای ادیت کاربردی هستند اما برخی از آن‌ها نسبت به بقیه کاربردی‌تر هستند. مهم‌ترین کارهایی که در زمان ادیت غذا انجام می‌دهید، عبارت است از تنظیم خط افق، وایت بالانس و نوردهی. همچنین توانایی حذف عناصر ناخواسته موضوع دیگری است که باید نرم افزار ادیت شما داشته باشد.به شما پیشنهاد میکنم با مراجعه به سابت آموزش عکاسی سایر نکارت لازم را یاد بگیرید و همیشه خود را طبق اطلاعات جدید و تجهیزاتی که تولید میشود به روز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.