مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
آکادمیاخبارتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتعمیرچاپراهنمای خرید / عمومیویدئو/پادکست

کارت حافظه جدید لکسار : ظرفیت 2 ترابایت و سرعت بالا برای فیلمبرداران و عکاسان

مجموع بازدید : 226 زمان مطالعه : 5
کارت حافظه جدید لکسار : ظرفیت 2 ترابایت و سرعت بالا برای فیلمبرداران و عکاسان

شرکت لکسار کارت حافظه جدید سری طلایی CFexpress Type B را با ظرفیت‌های 128GB تا 2TB معرفی کرده است . این کارت‌های سری طلایی CFexpress Type B با کارت‌های سری الماسی CFexpress Type B موجود لکسار ترکیب شده‌اند . کارت‌های سری طلایی با ارائه گزینه‌های ظرفیت گسترده‌تر با قیمت کمتر ، تنها با کاهش کمی عملکرد حداقلی پایدار  ، مقابله می‌کنند.

 

این کارت‌های حافظه به صورت اختصاصی برای حرفه‌ای‌های خلاق ساخته شده‌اند و ورژن‌های 128GB ، 256GB و 512GB فعلی آن‌ها سرعت بهتری دارند . سرعت خواندن / نوشتن این کارت‌های حافظه به ترتیب 1،900MB / s و 1،500MB / s است. ورژن‌های قبلی این کارت‌ها به ترتیب سرعت حداکثر 1،750MB / s و 1،500MB / s را داشتند.

 

در نسخه های 1 ترابایت و 2 ترابایتی که به عنوان ظرفیت های جدید در کارت های سری الماسی CFexpress Type B شرکت لکسار قرار ندارد ، سرعت خواندن / نوشتن حداکثر نیز به ترتیب 1،900MB / s و 1،500MB / s است . حداقل سرعت نوشتن پایدار 1،300MB / s است که فقط 300MB / s کمتر از حداقل سرعت نوشتن پایداری است که توسط کارت های سری الماسی برتر لکسار ارائه شده است.

 

کارت حافظه جدید لکسار CFexpress Type B سری طلایی Professional بدون شک سریع است ، به ویژه بیشترین ظرفیت‌ها . با این حال ، هر کارت در این سری با تجهیزات لازم برای ضبط فیلم 8K RAW بدون خطر افت فریم ها مجهز شده است . هر کارت همچنین دوام و مقاومتی قوی در برابر شوک‌ها ، لرزش‌ها و شرایط آب و هوایی سخت و نامساعد را اعلام می کند.

 

معرفی کارت حافظه جدید لکسار : ظرفیت 2 ترابایت و سرعت بالا برای فیلمبرداران و عکاسان

 

کارت‌های جدید سری طلایی لکسار به لنداسکیپی از کارت‌های CFexpress Type B بسته به عملکرد و ظرفیتشان اضافه می‌شوند . در راهنمای “بهترین کارت‌های حافظه CFexpress در سال 2023 ” سایت PetaPixel ، کارت Sony Tough CFexpress Type B به عنوان بهترین گزینه کلی انتخاب شده است . کارت جدید لکسار عملکرد بهبود یافته ای را قول می دهد . با این حال ، اینکه آیا می تواند عملکرد مورد انتظار را ارائه دهد یا خیر هنوز مشخص نیست  و همچنین انتخاب های ظرفیتی گسترده تری را به کاربران ارائه می دهد.

 

ظرفیت‌های به روز شده 128GB ، 256GB و 512GB به ترتیب با قیمت 200، 300 و 390 دلار ارائه می‌شوند.

 

کارت حافظه جدید لکسار

ظرفیت 1 ترابایت و 2 ترابایت سرعت فوق العاده ای می دهد.

 

کارت 1 ترابایتی با قیمت 470 دلار و کارت 2 ترابایتی با قیمت 730 دلار به رقابت قیمتی مناسبی پیوسته‌اند.

 

در حال حاضر ، قیمت کارت 512 گیگابایتی سری Diamond لکسار 530 دلار و قیمت کارت Sony Tough CFexpress Type B که مورد توجه PetaPixel قرار گرفته است، برای نسخه 512 گیگابایتی 650 دلار است.

 

کارت‌های جدید لکسار با قیمت رقابتی ارائه شده‌اند و نسخه‌های 1 ترابایتی و 2 ترابایتی در بازار کمی نادر هستند . Angelbird و Delkin کارت‌های با ظرفیت بالا را ارائه می دهند ، از جمله کارت 4 ترابایتی Angelbird با قیمت 1800 دلار . با این حال ، شرکت‌های Sony ،  SanDisk و ProGrade کارت‌هایی با ظرفیت حداکثر 650 گیگابایتی ارائه می‌دهند ، که برای عکاسان کفایت می‌کند ، اما برای کار با ویدئوی 4K و 8K درجه حرفه‌ای ، شاید خیلی چندان انعطاف پذیر نباشد.

 

کارت حافظه جدید لکسار : ظرفیت 2 ترابایت و سرعت بالا

 

در ضمانت نامه کارت های حافظه Lexar ، مدت زمان گارانتی برای همیشه اعلام شده است . همچنین باید توجه داشت که مشخصات عملکردی اعلام شده برای تمام کارت های حافظه ، از جمله کارت های حافظه Lexar ، بر اساس تست های داخلی صورت گرفته و در شرایط عملی به سختی قابل تکرار هستند . با این حال ، Lexar یکی از تولیدکنندگان قدیمی در فضای ذخیره‌سازی است و کارت های جدید آن باعث ارائه عملکرد سطح بالایی می‌شوند ، حتی اگر سرعت‌های اعلام شده در دسترس مصرف کنندگان قرار نگیرد.

 

مطالب پیشنهادی نورنگار :

بهبود عملکرد کارت حافظه 1 ترابایتی نسل سوم ProGrade Digital

تفاوت کارت حافظه U3 با U1

سریعترین کارت حافظه‌ی SD موجود در بازار

کارت حافظه ۱ ترابایتی SanDisk SDXC

سن‌دیسک کارت حافظه 400 گیگابایتی microSD معرفی کرد

رکورد کارت حافظه میکرو ۴۰۰ گیگابایت Sandisk شکسته شد!

سریعترین کارت حافظه‌ی microSD معرفی شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.