021-7356

50 ایده برای عکاسی در خانه

7 ماه پیش - زمان مطالعه : 21 دقیقه

مجموع بازدیدها : 162 بار

50 ایده برای عکاسی در خانه

خانه در واقع زمین برای تمارین آموزش عکاسی است. همه‌ی عکاس‌ها با عکاسی از محیط اطراف خودشان یاد می‌گیرند و نیازی نیست به دنبال مدل، دکور و یا لوکیشن‌های جذاب باشید. همه چیز در نزدیکی شما وجود دارد. ایده های عکاسی در خانه ای که من قصد دارم آن‌ها را در ادامه معرفی کنم کمی غیرطبیعی هستند و تا حدودی به خلاقیت نیاز دارند.

 

1- به وقت قهوه

ایده عکاسی در خانه

 

قهوه یکی از اجزای ضروری زندگی خیلی از افراد است. خود قهوه و فنجان قهوه وسایل جذابی برای عکاسی هستند. به چند نمونه‌ی عکاسی خلاقانه مثل عکس‌های بالا نگاه کنید تا روش استفاده از قهوه و فنجان آن را یاد بگیرید. آیا جالب نیست؟ سعی کنید با الهام از این تصاویر با مفاهیم خلاقانه‌تری از این اشیاء عکاسی کنید.

 

2- قطره جوهر داخل لیوان آب

ایده عکاسی در خانه

 

یک قطره جوهر که به آرامی در یک لیوان آب حل می‌شود یک اثر جادویی و فریبنده ایجاد می‌کند. بدون شک این اثر یک ایده خلاقانه برای عکاسی در منزل است.

 

چاپ عکس

برای سفارش چاپ آنلاین همین حالا کلیک کن

یک لیوان آب را داخل یک سطح بازتابی در مقابل دیوار سفید قرار دهید و با استفاده از قطره چکان به آن جوهر اضافه کنید. می‌توانید از رنگ‌های مختلف و تغییر مقادیر جوهر برای خلق تصاویر متفاوت‌تری بهره ببرید.

 

3- قطرات آب

ایده عکاسی در خانه

 

این روش از لحاظ تجهیزات یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای عکاسی در منزل است اما اجرای آن می‌تواند کمی سخت‌تر از چیزی که به نظر می‌رسد باشد. شما به یک ظرف آب نیاز دارید که بتوانید با استفاده از آن آب را به آسانی داخل یک کاسه، لیوان یا… بچکانید.

 

چاپ-آلبوم-عکس

وقتشه عکاسهای که گرفتی رو توی یک آلبوم چاپ کنی

 

سعی کنید یک منبع نور طبیعی خوب و یک پس زمینه بدون جزئیات پیدا کنید. دوربین را به شکلی تنظیم کنید که بتوانید از قطرات عکاسی کنید. مطمئن شوید که همه چیز را به درستی زمانبندی کرده‌اید تا انجام کار برای شما ساده‌تر باشد.

 

4- پاشیدن آب

ایده عکاسی در خانه

 

ثبت پاشیده شدن آب در حال حرکت به خصوص در صورتی که چند جسم دیگر هم داخل آن دیده شود ایده خیلی خوبی برای عکاسی در خانه است. نقطه‌ای که قرار است داخل آن عکاسی کنید را مشخص کنید. برای عکاسی به یک پس زمینه‌ی تک رنگ ، یک محفظه‌ی شفاف و یک سه پایه نیاز خواهید داشت.

 

 

 

اجسام را داخل آب بیاندازید و بلافاصله پس از برخورد آن‌ها به سطح آب کلید شاتر را فشار دهید. می‌توانید از حالت Bulb یا Burst دوربین خودتان نیز استفاده کنید.

 

https://noornegar.com/academy/photoshop_training/

جلسه اول این دوره بی‌نظیر را رایگان تماشا کنید

5- غشاء صابونی

برای اجرای این ایده به صابون مایع و گلیسرین، یک حلقه سیمی، یک تکه پارچه مشکی به عنوان پس زمینه و لنز ماکرو 100 میلیمتری نیاز خواهید داشت. همچنین باید مطمئن شوید نور با زاویه خاصی به صابون برخورد می‌کند وگرنه رنگ صابون مشخص نخواهد بود. این تکنیک یکی از بهترین ایده‌های عکاسی برای خلق تصاویر انتزاعی است.

 

6- دود

ایده عکاسی در خانه

 

ردهای عجیب و زیبایی که توسط دود ایجاد می‌شود یکی از بهترین راه‌ها برای لذت بردن از عکاسی هستند. عکسی که می‌گیرید را داخل فتوشاپ در یک سند خالی Paste کنید، Blending Mode را روی Screen قرار دهید و از ابزار Warp برای ایجاد شکل‌های خیالی با دود استفاده کنید.

7- شکست نور

ایده عکاسی در خانه

زمانی که یک محفظه‌ی شفاف حاوی آب را جلوی الگوهای مختلف قرار می‌دهید اعوجاج‌های زیبایی ایجاد خواهد شد. بنابراین سری بعدی که به ایده عکاسی در خانه نیاز داشتید یک لیوان آب بردارید و آن را در مقابل چند پس زمینه طرحدار قرار دهید. دوربین را روی سه پایه بگذارید و شروع به عکاسی کنید. شما می‌توانید با جابجا کردن پس زمینه و یا لیوان آب الگوها را تغییر دهید و دقیقا عکسی که به دنبال آن هستید را بگیرید.

 

8- ترکیب‌بندی با حروف الفبا

ایده عکاسی در خانه

 

هدف اصلی این ایده این است که بدون ترک خانه اشیائی را پیدا کنید که شبیه به حروف الفبا هستند. برای مثال ممکن است راه پله به شکل حرف S باشد. به این ترتیب 26 سوژه مختلف دارید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عکاسی از اشیاء یا دکوراسیون داخلی را تمرین کنید. این یکی از ایده های خلاقانه عکاسی در خانه است که می‌توانید با فرزندان خودتان هم آن را انجام دهید.

 

 

9- قطبی‌سازی متقابل

ایده عکاسی در خانه

این افکت خلاقانه زمانی رخ می‌دهد که شما از دو فیلتر پلاریزه به صورت همزمان استفاده کنید. یکی از این فیلترها را در مقابل لنز دوربین و دیگری را در مقابل منبع نور قرار دهید. در صورتی که فقط یک فیلتر پلاریزه دارید می‌توانید از مانیتورهای LCD نیز به عنوان منبع نور استفاده کنید. این مانیتورها یک فیلتر پلاریزه داخلی دارند. با چرخاندن فیلتر پلاریزه شما با رنگین‌کمانی از رنگ‌ها مواجه خواهید شد که در اجسام پلاستیکی قابل دیدن هستند.

10- روغن داخل آب

ایده عکاسی در خانه

روغن و آب با یکدیگر مخلوط نمی‌شوند و شما می‌توانید از این مفهوم برای خلق عکس‌های هنری استفاده کنید. همچنین این ایده یکی از بهترین روش‌ها برای تمرین عکاسی ماکرو در خانه است.

فقط کمی روغن را به یک ظرف شفاف اضافه کنید و آن را روی یک تکه کاغذ یا رومیزی سفید قرار دهید. منبع نور را با زاویه خاصی به ترکیب اضافه کنید و تعاملات مختلف این قطرات را به تصویر بکشید.

11- رد نور و عکاسی از اشیاء بی جان

آموزش عکاسی در خانه

عکاسی از اشیاء بی جان با کمک ردهای نوری خیلی جذاب خواهد بود. سرعت شاتر دوربین را روی 8 ثانیه و دیافراگم را روی f/8 تنظیم کنید. قبل از فشار دادن کلید شاتر حرکت دادن منبع نور را آغاز کنید و این کار را در طول مدت نوردهی نیز ادامه دهید.

12- عکاسی آزاد

عکاسی در خانه

یکی از ایده های بسیار خلافانه عکاسی که در خانه هم می‌توانید آن را امتحان کنید عکاسی آزاد است. برای انجام این کار فقط کافی است لنز را از دوربین جدا کنید و سعی کنید با گرفتن آن به صورت دستی در مقابل دوربین عکاسی کنید. در نظر داشته باشید که در این حالت اتوفوکوس غیرفعال خواهد شد و باید به صورت دستی فوکوس کنید. عکس‌هایی که به این صورت گرفته می‌شوند شباهت بسیار زیادی به عکس‌هایی دارند که با لنز تیلت شیفت می‌گیرید.

 

13- منظره غذایی

ایده عکاسی در خانه

یکی دیگر از روش‌های خیلی جذاب برای عکاسی از اشیاء بی جان استفاده از مواد غذایی به عنوان منظره برای فیگورهای کوچک است. برای اجرای این ایده باید سعی کنید با استفاده از مدل‌های خودتان یک داستان را بازگو کنید.

به نمونه‌های تصویری بالا نگاهی بیاندازید. یک پسر در حال استفاده از چمن زن روی سطح کیوی است و یک نفر دیگر هم در حال جمع کردن چمن‌ها است. یک فیگور دیگر هم احتمالا در حال نگه‌داری از باغ خود است.

14- گل‌های یخ زده

راهنمای ایده عکاسی در خانه

با منجمد کردن گل‌ها می‌توانید زیبایی شکننده و گذران آن‌ها را به تصویر بکشید. برای این کار از آب مقطر و یک ظرف مخصوص فریزر استفاده کنید. با گذاشتن یک جسم سنگین روی گل‌ها مطمئن شوید که آن‌ها داخل آب معلق نخواهند شد.

15- تاری ناشی از حرکت (موشن بلور)

ایده عکاسی در خانه

 

پیدا کردن ایده های جذاب برای عکاسی در خانه برخلاف زمانی که بیرون هستید کار خیلی سختی است. از لحظاتی که داخل خانه هستید و نمی‌توانید آن را ترک کنید برای تجربه موضوعات جدیدی مثل Motion Blur استفاده کنید. یک سرعت شاتر آهسته انتخاب کنید و شروع به کار کنید.

16- شیشه شکسته

ایده عکاسی در خانه

شکستن اجسام مختلف یک کار لذت بخش است. شکستن شیشه نیز ممکن است در صورت عدم احتیاط کار خطرناکی باشد اما باعث خلق عکس‌های بسیار زیبایی خواهد شد و واقعا یکی از خلاقانه‌ترین ایده‌ها برای عکاسی در منزل است. برای تجربه‌ی این ایده به نور خوب و ریموت شاتر نیاز خواهید داشت تا بتوانید بدون اینکه به خودتان آسیب بزنید عکس‌های خیلی خوبی بگیرید.

17- تایم لپس

[relatedpost post=”322396″]

ویدیوهای تایم لپس یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها برای تمرین عکاسی در خانه هستند. این ویدیوها به مهارت و تجهیزات خیلی زیادی نیاز ندارد. فقط کافی است دوربین را رو به خیابان تنظیم کنید، مقدار Interval را روی 3 ثانیه قرار دهید و در نهایت تصاویر گرفته شده را به صورت یک ویدیو در کنار یکدیگر قرار دهید. در صورتی که در یک خیابان شلوغ و یا مرکز شهر زندگی می‌کنید، این ایده خیلی جذاب خواهد بود.

18- حلقه‌های نوری

ایده عکاسی در خانه

یک چراغ قوه را با کمک نخ به سقف آویزان کنید. سپس با استفاده از وایدترین لنز خودتان را انتخاب کنید و آن را به دوربینی که روی سه پایه و رو به بالا تنظیم شده است متصل کنید. چراغ‌ها را خاموش کنید و با استفاده از فوکوس دستی روی نوک چراغ قوه فوکوس کنید. دیافراگم f/11 یا f/16 را انتخاب کنید و از حالت Bulb یا ریموت شاتر استفاده کنید (شاتر دوربین باید برای حداقل 1 دقیقه باز باشد). در نهایت اجازه دهید چراغ قوه بچرخد و کلید شاتر را فشار دهید. این ایده یکی از بهترین روش‌های برای عکاسی در خانه است و نتایج بسیار زیبایی را هم خلق خواهد کرد.

19- جواهرات

ایده عکاسی در خانه

فراموش نکنید که می‌توانید مهارت‌های عکاسی از جواهرات خود را با عکاسی در خانه بهبود ببخشید. فقط کافیست جواهراتی که می‌خواهید از آن‌ها عکاسی کنید را پیدا کنید (یا از یک دوست قرض بگیرید) و یک پس زمینه مناسب برای عکاسی جواهرات پیدا کنید. در صورتی که از یک جسم براق عکاسی می‌کنید حتما فلاش دوربین را خاموش کنید.

 

20- غذاهای خوشمزه

ایده عکاسی در خانه

 

چه چیزی بهتر از غذا برای عکاسی در منزل سراغ دارید؟ شما می‌توانید یک غذای خوب بپزید و سپس با استفاده از برخی لوازم آن را به یک اثر هنری تبدیل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک منبع نور مناسب (ترجیحا نور طبیعی)، چند وسیله مختلف (ظرف، قاشق و چنگال، گل و…) و کمی طراحی ظاهری است.

21- عکاسی از نوزاد

 

نوزادها زمانی که خواب هستند خیلی زیبا می‌باشند و می‌توانند مدل‌های خیلی خوبی هم برای عکاسی باشند. شما برای عکاسی از آن‌ها به وسایلی مثل بالش و کوسن، پتو، چند اکسسوری کوچک و مقدار خیلی زیادی صبر نیاز خواهید داشت.

 

[relatedpost post=”279250″]

 

همچنین دنبال کردن اعضای خانواده و عکاسی از آن‌ها در حال برقراری ارتباط با یکدیگر، بدون اینکه متوجه دوربین شوند هم یکی دیگر از ایده‌های مناسب برای عکاسی می‌باشد. عکس‌های خانوادگی یکی از بهترین ایده‌ها برای مجموعه‌ی عکس هستند. می‌توانید وقتی که نوزادها بزرگ شدند نیز همین عکس‌ها را با اشیائی که قبلا در عکس بوده‌اند نیز امتحان کنید.

22- Flatlay

ایده عکاسی در خانه

عکس‌های Flatlay فقط برای اینستاگرام و علاقه‌مندان به مد نیستند بلکه می‌توانید با استفاده از این عکس‌ها برای داستان گفتن با استفاده از اشیائی که در منزل دارید هم استفاده کنید. برای این کار به تجهیزات خاصی نیاز ندارید و فقط باید مطمئن شوید نور طبیعی به اندازه کافی در اختیار شما قرار دارد. در صورتی که به ایده‌های خلاقانه نیاز دارید، چند دقیقه با دیگر اعضای خانواده به این فکر کنید که چه ترکیباتی را می‌توانید ایجاد کنید.

23- منظره‌ی پنجره

ایده عکاسی در خانه

 

در صورتی که خیلی خوش شانس هستید و یک منظره خیلی زیبا در مقابل پنجره‌ی خودتان دارید، می‌توانید از آن برای تمرین عکاسی در خانه استفاده کنید. حتی در صورتی که یک منظره خوب ندارید هم آسمان را به همراه ابرهای زیبا و همچنین طلوع و غروب خورشید در اختیار دارید. ماشین‌ها و افرادی که با عجله در حال گذر هستند هم می‌توانند سوژه خوبی باشند.

می‌توانید از دوستان و اعضای خانواده خودتان هم به عنوان مدل استفاده کنید.

24- حیوانات خانگی

ایده عکاسی در خانه

 

حیوانات خانگی می‌توانند مدل‌های جذاب و بامزه‌ای برای پروژه عکاسی بعدی شما باشند. در صورتی که آن‌ها با شما همکاری کافی دارند، سعی کنید چند صحنه‌ی از پیش تعیین شده طراحی کنید. در غیر این صورت نیز می‌توانید از کارهایی که در طول روز انجام می‌دهند به صورت پاپارازی عکاسی کنید.

25- نوردهی دوگانه (Double Exposure)

ایده عکاسی در خانه

 

یکی دیگر از خلاقانه‌ترین ایده ها برای عکاسی در خانه تکنیک نوردهی دوگانه است. این تکنیک عکاسی برپایه ترکیب دو عکس مختلف برای خلق یک عکس واحد استوار است. سوژه خودتان را در مقابل یک پس زمینه سفید قرار دهید و از آن عکس بگیرید. سپس می‌توانید با قرار دادن یک عکس دیگر روی آن با استفاده از فتوشاپ تکنیک Double Exposure را اجرا کنید. این تکنیک بیشتر برای عکاسی پرتره کاربرد دارد.

26- سلف پرتره

سلفی گرفتن به نظر کار خیلی ساده‌ای است. اما در صورتی که بحث عکاسی در خانه مطرح باشد شما باید تلاش کنید که یک عکس حرفه‌ای بگیرید. برای به دست آوردن نتایج بهتر نیز ممکن است به تجهیزات اضافی نیاز داشته باشید. اول از همه باید یک سه پایه قوی بگیرید و دوربین را روی آن قرار دهید. سپس یکی از حالت‌های Self-timer را انتخاب کنید و یا با استفاده از یک ریموت شاتر دوربین خودتان را کنترل کنید.

27- عکس چاپی

 

عکس‌های فیزیکی احساس زمان را به بیننده منتقل می‌کنند و یک جو خیلی خاص را تشکیل می‌دهند. هنگامی که از یک دسته عکس پلاروید عکاسی می‌کنید سعی کنید زوایا و پرسپکتیو را تغییر دهید. شما می‌توانید عکس‌ها را در مقابل یک دیوار چند رنگ نگه دارید و یا عکس‌های فلت بگیرید. از خلاقیت خودتان کمک بگیرید.

28- رنگین کمان منشوری

نکات عکاسی در خانه

 

یک منشور معمولی می‌تواند نتایج خیلی جذابی در اختیار شما قرار دهد. دوربین را روی یک سه پایه قرار دهید و به راحتی با منشور و نور کار کنید. شما می‌توانید با استفاده از منشور از اجسام کوچک و بزرگ عکاسی کنید.

29- توپ کریستال

ایده عکاسی در خانه

 

یک توپ کریستال مطمئنا تصاویر شما را جذاب‌تر خواهد کرد. تاثیر این توپ مانند استفاده از یک لنز اضافی خواهد بود. در صورتی که به درستی از آن استفاده کنید شکست نور تصاویر خیلی جذابی را ایجاد خواهد کرد که باید تعجب و جلب توجه بیننده خواهد شد. بهتر است از یک لنز ماکرو یا لنز زوم با حالت ماکرو استفاده کنید تا بتوانید از فاصله نزدیک از توپ کریستال عکاسی کنید.

30- استفاده از آینه

آینه‌های مختلف با اشکال مختلف به عکس‌های شما یک اتمسفر رمزآلود و هنری می‌افزایند. این روش عکاسی یکی از ایده های خلاقانه عکاسی در منزل است که به شما این امکان را می‌دهد که جنبه‌های مختلف خودتان را به نمایش بگذارید.

با استفاده از چند آینه می‌توانید عناصری را به تصویر بکشید که با استفاده از یک آینه امکان این کار را نداشتید.

31- فضای داخلی مینیمال

ایده عکاسی در خانه

 

برخی اوقات برای عکاس‌ها کادربندی تصاویر ساده کار سختی است. به جای اینکه سعی کنید همه چیز را داخل کادر تصویر بگنجانید، سعی کنید عناصر غیر ضروری را از صحنه حذف کنید و فقط روی سوژه تمرکز کنید. به تصویر کشیدن دکوراسیون داخلی به شکل مینیمال در زمان عکاسی در منزل کار خیلی سختی است زیرا شما معمولا خانه خودتان را به شکل دیگری می‌بینید.

32- گل و گیاهان داخلی

ایده عکاسی در خانه

 

یکی دیگر از ایده های خوب برای عکاسی در خانه عکاسی از گیاهان آپارتمانی است. در این صورت شما عکس‌هایی با طیف رنگی زنده خواهید داشت. شما می‌توانید کلوزآپ‌های زیبایی با تاکید روی جزئیات بگیرید. همچنین می‌توانید از این صحنه‌ها به عنوان پس زمینه برای سوژه‌های دیگر نیز استفاده کنید.

33- کلکسیون

ایده عکاسی در خانه

 

در صورتی که تمبر، کاست، صفحه‌ی گرامافون، سکه یا ماشین‌های مینیاتوری را جمع‌آوری می‌کنید، می‌توانید از کلکسیون خودتان برای ثبت تصاویر جذاب استفاده کنید. در صورتی که تجربه کافی را برای گرفتن عکس‌های با کیفیت دارید، می‌توانید از کلکسیون دوستان خودتان هم عکاسی کنید.

34- عکاسی در خانه با لنز ماکرو

ایده عکاسی در خانه

 

با استفاده از لنز ماکرو می‌توانید نگاهی تازه به عکاسی در خانه داشته باشید. شما می‌توانید شکل‌ها، الگوها و فرم‌های مختلفی را با این لنز ببینید که قبلا نمی‌دیدید. بهترین مکان برای عکاسی ماکرو آشپزخانه است. شما می‌توانید با پس زمینه‌های مختلفی عکاسی کنید زیرا داخل آشپزخانه سطوح بازتابی زیادی وجود دارد. از عمق میدان کم استفاده کنید تا اشیاء معمولی داخل آشپزخانه را به شکل غیرعادی به تصویر بکشید.

[relatedpost post=”124823″]

35- لباس‌های شخصی

ایده عکاسی در خانه

 

در بین ایده‌های مختلف عکاسی در منزل این ایده هم برای عکاس‌های مبتدی و هم برای عکاس‌های حرفه‌ای کاربرد دارد. از لباس‌های خودتان برای عکاسی استفاده کنید. شما می‌توانید آن‌ها را با هم ست کنید و یا همه را با هم ترکیب کنید.

همه چیز به نوع لباس‌ها و هدف از عکاسی بستگی دارد. از اکسسوری‌های مختلفی مثل دکمه سردست، کمربند و کفش هم می‌توانید استفاده کنید.

36- عکاسی سیاه و سفید

ایده عکاسی در خانه

عکاسی سیاه و سفید افق‌های جدیدتری را برای پیشرفت حرفه‌ای شما باز می‌کند. معمولا وقتی مردم به عکس‌های رنگی نگاه می‌کنند اولین چیزی که توجه آن‌ها را جلب می‌کند گامای رنگ است. اما با عکاسی سیاه و سفید شما می‌توانید روی الگوها، شکل‌ها، فرم‌ها و بافت تصویر تمرکز کنید. بنابراین هر عکاسی باید بتواند اطراف خودش را به شکل سیاه و سفید ببیند.

37- نور کم

خیلی از عکاس‌ها معمولا زمانی که در محیط‌های کم نور قرار می‌گیرند عصبی می‌شوند و استرس زیادی را تجربه می‌کنند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه شما باید در این شرایط به دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو توجه زیادی کنید.

در صورتی که بتوانید این کار را به درستی انجام دهید، می‌توانید در تمام شرایط نوری بدون هیچگونه مشکلی به عکاسی بپردازید.

38- فعالیت‌های روزمره

ایده عکاسی در خانه

هدف از عکاسی در خانه می‌تواند به تصویر کشیدن اشیاء و فعالیت‌های روزمره به شکلی جذاب باشد. برای اینکه بتوانید یک عکس قابل توجه بگیرید، داشتن یک صحنه‌ و نور جذاب به تنهایی کافی نیست. در این شرایط مهارت‌های عکاسی و کادربندی شما از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. ضروری است صحنه را به شکلی کادربندی کنید که به چشم مخاطب زیبا دیده شود.

39- روتین صبح‌گاهی

ایده عکاسی در خانه

این ایده یکی از خلاقانه‌ترین روش‌ها برای عکاسی در خانه است. عکاسی در زمان صبح و در حالی که در حال قهوه خوردن و یا خواندن روزنامه هستید یک اتمسفر خاص به عکس شما می‌دهد. همچنین شما می‌توانید یک مجموعه عکس نیز با همین روش ایجاد کنید. برای مثال مجموعه‌ عکس‌های جمعه صبح.

40- عکاسی از سایه‌ها

ایده عکاسی در خانه

اشیاء معمولی خانه می‌توانند سایه‌های بسیار زیبایی ایجاد کنند. به اطراف محل زندگی خودتان نگاه کنید تا بتوانید عکس‌های جذابی بگیرید. همچنین می‌توانید خودتان هم سایه درست کنید. فقط کافی است سوژه را در مقابل یک دیوار قرار دهید و نور را به سمت دیوار و شی موردنظر بتابانید.

41- عکاسی پرتره

ایده عکاسی در خانه

انجام ایده های مختلف عکاسی پرتره در خانه خیلی ساده است. به سادگی با الگوهای نوری و ترکیب‌های مختلف کار کنید. سوژه را نزدیک پنجره قرار دهید و از جهات مختلف به آن نور بتابانید. در صورتی نور طبیعی نیز کافی نیست می‌توانید از شمع یا لامپ برای نورپردازی سوژه استفاده کنید.

42- بوکه اشیاء بی جان

ایده عکاسی در خانه

با کمک یک تکه فویل مچاله شده می‌توانید افکت‌های بوکه جذابی در تصاویر خودتان ایجاد کنید. فقط سوژه را روی یک سطح شیشه‌ای قرار دهید. سپس فویل را مچاله کنید و دوباره آن را صاف کنید و آن را مثل بکگراند در پس زمینه عکس قرار دهید.

در نهایت نور را به سمت فویل بتابانید و با استفاده از بازترین دیافراگم ممکن یک عکس خیلی خاص بگیرید. در صورتی که دوربین را به یک سه پایه متصل کنید می‌توانید عکس‌های خیلی بهتری بگیرید.

43- تار عنکبوت

ایده عکاسی در خانه

در بین ایده‌های جذاب عکاسی در منزل این متد به مهارت بیشتری نیاز دارد. شما حتی در صورتی که منزل خودتان را خیلی تمیز و مرتب هم نگه‌داری کنید، باز هم می‌توانید در برخی نقاط تار عنکبوت پیدا کنید. بزرگترین چالش این کار این است که شما باید از یک جسم تقریبا نامرئی عکاسی کنید. پیدا کردن جسمی که از هرطرف یکسان دیده شود کار خیلی سختی است بنابراین باید تلاش کنید بهترین تار عنکبوت ممکن را پیدا کنید.

44- مکعب روبیک

ایده عکاسی در خانه

مکعب روبیک یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌هایی است که ما را به یاد روزهای گذشته می‌اندازد. به همین خاطر است که اکثر مردم هنوز هم یک مکعب روبیک در خانه نگه می‌دارند. در صورتی هم که مکعب روبیک ندارید می‌توانید آن را از مغازه تهیه کنید.

این نوع عکاسی برای عکاس‌ها چالش برانگیز است و همچنین توانایی دوربین در ثبت رنگ‌های خارق‌العاده را نیز به نمایش می‌گذارد. مکعب روبیک خطوط واضحی هم دارد و مظهر خطوط راهنما است.

45- ضد نور

آموزش عکاسی در خانه

عکاسی ضد نور یکی دیگر از ایده های عکاسی خلاقانه در منزل است. زمانی که شما سوژه را در تاریکی مخفی می‌کنید، یک احساس رمزآلود بودن را در تصویر ایجاد خواهید کرد. این موضوع به بیننده اجازه می‌دهد فضاهای خالی را پر کند و داستان اختصاصی خودش را برای یک عکس خلق کند.

برای عکاسی ضد نور در منزل شما می‌توانید با استفاده از یک لامپ از پشت سر به سوژه نور بتابانید و یا او را در مقابل پنجره قرار دهید.

46- کفش

ایده عکاسی در خانه

عکاسی از کفش یکی از موقعیت‌هایی است که شما می‌توانید نمونه کارهای خودتان را گسترش دهید. شما می‌توانید از هر نوع کفش، صندل و یا کتانی برای عکاسی استفاده کنید. توصیه می‌شود از زوایا و تنظیمات مختلف برای عکاسی استفاده کنید تا تمام عکس‌هایی که می‌گیرید خاص به نظر برسند.

47- بادکنک

ایده عکاسی در خانه

صرف نظر از رنگ بادکنک‌ها، آن‌ها وسایل همه‌کاره‌ای برای انواع سبک‌های عکاسی هستند. برای اینکه یک عکس داینامیک داشته باشید از هرچقدر بادکنک که در اختیار دارید استفاده کنید. این ایده عکاسی در خانه برای مبتدی‌ها یک ایده‌ی جذاب و لذت‌بخش است.

48- فرش

ایده عکاسی در خانه

به فرش زیر پای خودتان نگاه کنید. تمامی رنگ‌ها و طیف‌های رنگی آن برای پیشرفت در عکاسی انتزاعی مناسب هستند. معمولا زاویه 90 درجه متداول‌ترین زاویه برای این نوع عکس‌ها هستند. بنابراین می‌توان این نوع عکاسی را یکی از بهترین سبک‌های عکاسی در منزل دانست.

49- ریسه

ایده عکاسی در خانه

عکس‌های گرفته شده با کمک ریسه گزینه خوبی برای افزودن به آلبوم خانوادگی هستند. شما می‌توانید لامپ‌های LED را دور سوژه‌های خودتان بپیچید و یا آن‌ها را داخل یک شیشه مربا قرار دهید. یک صحنه بزرگ ایجاد کنید، مطمئن شوید که پس زمینه باعث پرت شدن حواس بیننده نمی‌شود و چند عکس کلوزآپ بگیرید.

صرف نظر از اینکه از چه نوع سوژه و صحنه‌ای عکاسی می‌کنید نوردهی مناسب مهم‌ترین موضوع در این سبک عکاسی است.

50- درها

ایده عکاسی در خانه

 

[relatedpost post=”187476″]

به دنبال وسایل جالب برای عکاسی در منزل هستید؟ سعی کنید از درهای خانه خودتان عکاسی کنید. شما می‌توانید از تکنیک‌های عکاسی ماکرو استفاده کنید و از تمام در عکاسی کنید و یا روش میکرو را انتخاب کنید و فقط از دستگیره در عکاسی کنید. دنیای عکاسی بسیار گسترده است و اشنایی با تکنیک‌های ساده و کاربردی به شما کمک می‌کند تا تغییرات بزرگی در کیفیت تصاویری که ثبت می‌کنید، ایجاد شود. ما در آکادمی نورنگار با برگزاری دوره‌های مختلف آموزش عکاسی ، آموزش فیلمبرداری ، آموزش نورپردازی ، آموزش ادیت و آموزش تدوین توانسته‌ایم بسیاری از علاقمندان را به بازار کار هدایت کنیم. اگر می‌خواهید عکاسی را به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام دهید، باید حتما از طریق آموزشگاه عکاسی این فرآیند را پیش ببرید. نکته‌ی قابل توجه در رابطه با آکادمی نورنگار این است که شما اگر بتوانید دوره‌ای را با موفقیت پشت سربگذارید، گواهینامه‌ی معتبری از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به شما اعطا خواهد شد که قابل ترجمه است.

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.