مجله نورنگار جدیدترین اخبار دنیای عکاسی
راهنمای خرید / عمومی ویدئو / پادکست آکادمی / آموزش اخبار چاپ / تعمیر
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
دسته بندی ها
فروشگاه اینترنتی نورنگار
اخبارایده عکاسیتاریخ شفاهی عکاسان ایرانتکنیک و ترفندچاپراهنمای انتخابمشکلات رایجویدئو/پادکست

در عکاسی چگونه به ژست‌های جذاب‌تری برسیم؟

مجموع بازدید : 2464 زمان مطالعه : 5
در عکاسی چگونه به ژست‌های جذاب‌تری برسیم؟

نورنگار: اولین قدم در عکاسی پرتره آماده کردن تجهیزات نور و مکان عکاسی مناسب است. وقتی محیط عکاسی را برای عکاسی از مدل خود تنظیم کردید، برای ترکیب تصویر اصلی، آماده هستید.

 

عکاسی پرتره

 

از آنجایی که تمرکز اصلی عکاسی پرتره بر روی شخص یا اشخاصی است که از آنها عکسبرداری میکنید، ترکیب بندی شامل کار کردن با شخص و ژست‌هایی می‌شود که سعی بر دست یافتن به آنها در عکاسی از مدل خود دارید.

 

 

ژست مدل شما، میتواند از جوانب دشوار عکاسی پرتره باشد. نیازمند دانش متفاوتی نسب به باقی مجموعه مهارت‌های شما دارد. راهنمایی یک مدل درمورد ژست‌های مختلف، حداقل نیازمند درکی ابتدایی از آناتومی انسان و ارتباط غیرکلامی است.

 

عکاسی از مدل

 

علاوه بر این، ژست آقایان با خانم ها، دو امر بسیار متفاوت هستند. باید از ژست‌های جذاب و تاثیرگذار برای هر دو، مطلع باشید. داشتن رابطه‌ی قوی با موضوع خود، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. بدون ارتباط قوی با مدل خود، قادر به تولید تصاویر خوبی نخواهید بود.

 

در نهایت، رسیدن به شرایط دلخواه در رابطه با ژست، نیازمند تمرین و مشاهده در کنار یادگیری کار با دوربین است. در اینجا چند نقطه آغاز برای رسیدن به ژست مناسب و موثر برای عکاسی از مدل ، برای شما فراهم شده است.

 

هنگام عکسبرداری از مدل های مختلف، راهنمایی آنها برای داشتن بهترین ژست، بخشی از وظیفه شما به عنوان عکاس است. فرقی نمی‎‌کند از از یک مدل حرفه‌ای عکسبرداری می‌کنید یا یکی از اعضای خانواده همواره این موضوع صادق است.

 

این چهار پیشنهاد، در عین حال که موارد مهمی را شامل میشوند، قوانین ابتدایی ساده‌ای هستند که میتوانید هنگام راهنمایی مدل از پشت دوربین، از آنها استفاده کنید.

 

نکات عکاسی از مدل

 

 

پیشتهاد عکاس Clay Cook : طرز ژست گرفتن آقایان در پرتره

 

به طور مرسوم، ژست های آقایان شامل زوایای مشخص و بزرگنمایی قدرت خطوط ضمنی صورت است. این به معنی برجسته کردن استخوان V شکل صورت و خط چانه، در عین حال، تضعیف شکل های گرد قالب صورت میباشد.

 

در عکاسی از مدل برجستگی این خطوط، به عنوان ویژگی های فیزیکی جذاب ، میتواند با تنظیم موقعیت مدل نسبت به دوربین، کنترل شود. البته تا حدودی، انتخاب لنز مناسب نیز می‌تواند کمک کند.

 

به طور کلی، هدف ژست در آقایان، باید نشان دادن فرم های مردانه و پر جاذبه با ساختاری واضح باشد. این امر، قدرت بصری خاصی به ترکیب بندی میدهد که ایده پرقدرت بودن مدل را به بیننده منتقل میکند.

 

عکاسی از مدل

 

 

پیشنهاد عکاس Lucian Badea : طرز ژست گرفتن بانوان در پرتره

 

به طور مرسوم، ژست های بانوان در عکاسی از مدل ، تمرکز خاصی بر روی پیچ و خم بدن دارد. در عکاسی از بانوان، برخلاف آقایان، باید از خطوط صاف و زوایای تند، دوری کرد.

 

موضوع کلیدی که در ژست گرفتن بانوان باید همیشه به خاطر داشته باشید، این است که چشم باید بتواند به راحتی در پرتره حرکت کند. شما این حرکت را با پیچ و خمی که از طریق ژست انعکاس داده میشود، هدایت میکنید. میتوانید با خم کردن مچ‌ها، آرنج‌ و زانو ، به طرزی که با فرم بدن مدل، هماهنگ باشد، پیچ و خم لطیفی ایجاد کنید.

 

عکاسی پرتره

 

“S Curve” ژستی کلاسیک است که حرکت چشم بیننده را در قاب راهنمایی میکند، از چشم‌ها گرفته تا دست ها و پاهای مدل.

 

پیشنهاد عکاسان مدرسه دیجیتال عکاسی : ژست گرفتن برای پرتره های خانوادگی

 

به ساده‌ ترین بیان، پرتره خانوادگی، عکسی گروهی است که در آن مدل‌ها، اعضای یک خانواده هستند. اساسا موضوع ثبت اعضای خانواده و روابط بین آنها است.

 

پرتره

 

پرتره خانوادگی کلاسیک، معمولا نشان دهنده خانواده در یک استودیو، ژست های گروهی و روبروی دوربین است. اما، در سال‌های اخیر، شاهد پرتره‌های خانوادگی خلاقانه‌ای بودیم. این تصاویر، شخصیت خانواده را برجسته میکند یا نشان دهنده ژست های نامتعارف اعضای خانواده به شکلی خنده دار یا با تنظیمات بصری جالب می‌باشند.

 

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، تعادل ترکیب است. شما در حال کار کردن با چند نفر در یک تصویر هستید.

 

باید از ایده‌هایی استفاده کنید که با استفاده از آن، میتوانید قالب سنتی پرتره‌های خانوادگی را بشکنید و پویایی خانواده منحصر بفرد سوژه خود را نشان دهید.

 

پرتره خانوادگی

 

 

پیشنهاد عکاس Hillary K Grigonis : به کارگیری خلاقیت در عکس‌ها

 

شاید شما نکات ابتدایی عکاسی پرتره را یادگرفته باشید و اما تجربه‌ کمی در روش رسمی گرفتن پرتره داشته باشید. می‌توانید ژست‌های خلاقانه تری را روی مدل آزمایش کنید تا آنها را از جنبه بصری، جالب‌تر و متفاوت‌تر جلوه دهید.

 

این پیشنهاد، ایده‌هایی به شما میدهد که چطور و روی چه بعد‌هایی از پرتره کار کنید. نکته کلیدی اینکار، به چالش کشیدن برخی از قراردادهای مرسوم ترکیب بندی، نوردهی، ژست و عناصری از این دست در پرتره است. تصویر شما هنوز به عنوان یک پرتره شناخته میشود، اما با کمی تفاوت.

 

عکاسی از مدل

 

 

 

برای اطلاع از اخبار، تخفیفات و آموزش‌های تولید محتوا، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی و ... ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین یک کوپن تخفیف برای خرید از سایت نورنگار برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.